Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtában hogy kell helyesen?

Vágtában hogy kell helyesen?

Figyelt kérdés
Ha nem sikerül helyes lábra beugratni a lovat vágtába, hogyan kell átugratni jó lábra úgy, hogy közben ne vegyem fel? Valamint azt szeretném még megkérdezni, hogy lóháton ülve hogyan lehet kiszúrni hamar, ha rossz lábra megy. Érezni érzem, ha más lovagol rajta akkor is meglátom, viszont ha én ülök rajta nem tudom megállapítani csak érzésre, ez pedig nagyon zavar. Köszönöm a segítőkész válaszokat, mostanában kezdtem el tanulgatni ezt.
2021. aug. 21. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Kérdezd meg sz edződ, ő biztos tud profi választ adni és még gyakorlatban is tud segíteni
2021. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Az a gond, hogy azzal a segítségekkel kell (majdnem) amikkel helyes lábra beugratnád, azaz amíg az nem megy ezt el se kezd.
2021. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Onnan láthatod, hogy ha lenézel, a belső első lábának egy kicsit előrébb/nagyobbat kell lendülnie. Ekkor helyes.

Ha nem helyes lábon vágtázik, a külső első lesz kicsit előrébb/majdnem egyformára emelkedik a két lábát (tempótól/lótól függ milyennek látszik).

2021. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy érzed a ritmust, lenézel és ha a belső lébával "kezdi" a vágtaugrást akkor van helyes lábon. A lebegő ugrásváltást én se tudom de az edződ biztos szívesen elmagyarázza neked
2021. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4es!

Ez így ebben a formában helytelen, ugyanis a vágta lábsorrendje a hátulsó külső lábbal kezdődik.


Maximum lezanzásítva úgy lehet elmondani, ahogy a 3mas tette.

2021. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha a ló nem tudja a lebegő ugrásváltást, nem ismeri fel a segítséget, akkor muszáj vagy felvenni.
2021. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vágta közben lepillantasz a ló belső vállára és a belső vállának kell jobban előre mozdulnia. Először a külső lábával lép (a melső lábai közül mivel csak azt látod), majd a belső lábával, és a belső lábával előrébb lép.

A lebegő ugrásváltásnál a lebegő fázisban vágtabeugratás segítséget adsz neki (tehát a külső lábadat hátra húzod, és befelé állítod a lovat).

Viszont szerintem ha sima teljeslovardában nem ugrik be helyesen, lebegő ugrásváltást se fog csak úgy csinálni, tehát vedd fel inkább, és azt se mondtad, hogy a ló tudja-e egyáltalán ezt a feladatot, mert csak úgy nem fogja megcsinálni.

2021. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lebegő ugrásváltást is meg kell neki tanítani, tehát ha a nem reagál a vágtabeugrató segítségekre, az ugrásváltás nemhiszem hogy megvan neki tanítva
2021. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. aug. 23. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!