Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta? többi lent

Vágta? többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sose gondoltam volna hogy egyszer ide kiírok bármit is de ennek is eljött az ideje :'D. Szóval, pár hónapja elkezdtem vágtázni, eleinte futószáron amin 1 hónapot voltam. Amikor már elsajátítottam az ülésem, gyakoroltuk a beugratást futószáron, az is ment. Viszont ugye úgy tanultam hogy fogtam a nyerget, persze volt hogy egyszer-egyszer kitettem oldalra a kezem, sőt egyszer mindkettőt. És akkor most leírom a problémát: Általában barátnőmmel megyek lovagolni és 2 iskolaló van, de én szoktam a nehezebb lovaglású lovakon lovagolni, amivel nincs baj. Ugye lekerültem futószárról és az történt hogy nem merem elengedni a nyerget. ahogy elengedem pattogok, elhagyom a belső kengyelem és kidőlök oldalra, ez egyszer fordult elő de azóta el se merem engedni a nyerget. Na de amikor már vágtázik, akkor se merem elengedni, ami azért probléma mert elvesztem a kontrollt a ló felett. Illetve mégegy probléma: Vágtabeugratásnál a ló elrohan, hiába van belsőállításba, hiába kapja meg a megfelelő segítségadásokat. Én pedig azt a tanügetést nem tudom kiülni, befeszülök, elveszítem az egyensúlyt és inkább felveszem a lovat lépésbe/lassúügetésbe. Jelenleg egy lovat lovagolok,iskolaló és az edzőm az unokatestvérem egyébként. Esetleg tudnátok valami tippet adni?


ui: utálkozó,gyerekes válaszokat hanyagoljuk kérlek, annak viszont aki segít nagyon köszönöm:)



2021. aug. 24. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Vissza futószárra, tanuld meg futószáron rendesen a vágtát.
2021. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is kérd meg az oktatód, hogy futószáron gyakorold a vágtát (elengedett kézzel, majd szárral, kengyel nélkül, majd kengyellel.

). Ha pedig nem érzed magad biztonságban az aládrakott lovon, nyugodtan mondhatod, hogy szeretnél másik lovat. Az első mindig a biztosnág. Lovagolni szórakozni megyünk, nem telif0sni a gatyánkat:)

Egyébként ezt biztos az oktatód is elmondta, de: engedd el a csípőd, lábad ne húzd fel, próbáld meg a sarkad lenyomni, lábaddal körülölelni a lovat, ne a szárba kapaszkodj.

2021. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van az egyesnek.

Mondjuk én futószáron tuti nem csak egyszer vágtáztatnálak két kéz nélkül, hanem addig nyomátnám, amíg automata nem lesz.

De ha tényleg annyira jól ment (tegyük fel ugye, mert sajnos nem látjuk hogy ülsz), akkor azért nem bírod kiülni elengedve, mert befeszülsz, és feszes üléssel soha az életben nem fogod tudni kiülni a vágtát rendesen.

Azt javaslom, hogy menj el egy másik helyre is edzésekre, vagy több másik helyre, amik mondjuk híresebbek (a jóról). Nem kell válts, de nagyon jót tud tenni, ha lesz másféle szemléleted is a dologról. Olyanokra ne hallgass aki azt mondja hogy már tudsz lovagolni. Olyanokra érdemes figyelni, akik a technikai részletekről áradoznak. Komolyan, csak menj el pár másik edzésre, ahol azt érzed hogy érdemes lenne többre, oda többre.

2021. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Kérd meg az oktatód, hogy vágtázz még futószáron, és adjon olyan feladatokat amivel fokozatosan, elengeded magad, mint ahogy kiteszed a kezed oldalra, vagy kiveszed a lábad a kengyelből stb, de lehet hogy amikor fogod a nyerget, akkor úgymond húzod lefele magd minnél közelebb a nyereghez és ezért nem pattogsz, de amikor elengeded, nem szorítassz eléggé a comboddal, vagy túl feszes a csípőd. Vagy próbáld ki a vágtát egy másik lovon aki esetleg kényelmesebb, nagyobbakat lép, ezáltal nem pattogsz annyira és könnyebben megtalálod az egyensúlyt, én pl sose vágtáztam futószáron, de viszonylag hamar megtanultam kiülni a vágtát és nem pattogni.
2021. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Akkor irány vissza futószárra.
2021. aug. 25. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Vissza futószárra és rá kell feküdni a kéz és kengyel nélküli, majd kengyeles munkára.
2021. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Igen, vissza futoszarra. Dolj kicsit hatra, ne huzd be a hasad. Ha visszaesik ugetesbe, nem kell kiulni, olyankor konnyu ugetes van. Probald meg fokozatosan elengedni a nyerget, fogd helyette a lo sorenyet, majd kesobb csak tamaszkodjon a kezed a nyergen, es szepen lassan el is fogod majd engedni teljesen.

Gondolom az elrohan alatt azt erted, hogy elkezd baromi gyorsan ugetni. Maradj ulve, dolj kicsit hatra es told meg a csipod, kozben adod a tobbi segitseget. Ha mar megy, akkor belehajszolas nelkul is be tudod majd emelni vagtaba.

2021. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már megy a vágta, csak a beugratás nem :'D
2021. okt. 1. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Palca! :D
2021. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!