Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az első lovagló óra?Mit...

Milyen az első lovagló óra?Mit vegyek fel az első lovagló órára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Holnap megyek először lovagolni,és szeretném megtudni hogy nagyjából mire számíthatok?

A másik kérdésem pedig hogy szerintetek mit vegyek fel(hideg van)?



2021. aug. 28. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Első órán ne számíts semmi komolyra, valószínűleg sok idő fog elmenni lóápolással, nyergeléssel meg az ilyen alapok megtanulásával. Az edzés pedig lehet hogy futószáron lesz.

Mondjuk vannak helyek ahol rögtön elengednek, de vannak olyan torna és egyensúly gyakorlatok amikhez kell a futószár. Ezen kívül valószínűleg lovardai alakzatok lesznek és elkezditek az ügetést.

Ha meleg van akkor is ajánlott hosszú nadrágot felvenni, de ha hideg van akkor főleg. Valami vastag de kényelmes nadrágot vegyél, egy idő után érdemes beszerezni direkt erre a célra lovaglónadrágot.

Egyelőre egy melegítő is megfelel valami hosszúujjúval. Cipőnek ha van, csizmát, ha nincs akkor abból is valami kényelmeset válassz, és olyat amit nem sajnálsz ha koszos lesz.

2021. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Max lovas torna lesz futószáron, jobb esetben ott lehetsz nyergésnél.

Ha jó a lovarda.

Rosszabb lovarda esetében felülsz és futószár nélkül mész, mert nem érdeklik hogy még nem tudsz lovagolni, csak nem ugrik meg a ló.

Rengeteg helyen csak mész, felülsz és mész haza.


2/2 lovardában nem lehetett ápolni a lovat, mert mire oda értem mindennel kész volt, fel volt nyergelve, és minden.

Patát is a barátnőmnél tanultam meg kaparni.

Sajnos vannak ilyenek.

Ha ponira ültetnek, azonnal hagyd ott a helyet, mert a póni csak alacsonyabb, de semmivel nem másabb mint egy nagyló.

2021. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Felszerelés: Kobakot vigyél.

Kelleni fog, mert sokszor tetük vannak a kobakokban amiket a lovardában adnak, ki tudja kin volt előtted.


Ne sima sportcipőbe menj, inkább bakancsba vagy csizmában, de rövid szárú gumi csizmát Tescoban kapsz 5000ért.

2021. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp hosszú nadrág, és inkább feszüljön, ne lógjon
2021. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó lovaglásra, de ne csússzon benne a lábad: [link]
2021. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 29. 00:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Hosszúnadrágot és vízálló cipőt, felülre rétegeset.

Jobb helyeken nem fognak magadra hagyni ha még sosem lovagoltál és az alap dolgokat megtanítják.

Amikor én először voltam első pár alkalom csak annyi volt hogyan kell felülni, nem leesni, gyeplőt fogni és figyelni a lóra milyen kedve van.

2021. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

8-as

Hogy neked mekkora szerencséd volt.

Én 7 évig lovagoltam, és nem jutottam a vágtáig sem a terepi. Holott egy 2 órás terepet akartam szülinapomra🙂

Azóta már nincs lehetőségem sem lovagolni

2021. aug. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket a kérdéseket ott kellett volna feltenni ahol lovagolni fogsz,ha meg maguktól nem mondták el akkor az is öket minősíti...
2021. aug. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lényeget már leírták, de azért kiegészíteném: Hosszú kényelmes nadrág az alap (melegítő alsó féleség), amíg nincs lovaglónadrágod. Felsőruhát úgy praktikus, ha réteges, és le tudsz belőle venni, mert ki tudsz melegedni. Nagyon fontos a cipő, olyan kell, ami könnyen ki tud csúszni a kengyelből, ha úgy adódik, tehát ne legyen túl széles az eleje. Ha járni fogsz, legfontosabb profi lovaglócipő vagy csizma beszerzése.
2021. aug. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!