Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tapasztalt már ilyen...

Valaki tapasztalt már ilyen viselkedést a lovánál? Van e megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni van egy herélt 17 éves lovam. Nagyon nyugodt és kedves ló viszont az utóbbi 1 évben sajnos egészségügyi okok miatt nem tudtam vele eleget foglalkozni és most nagyon furcsa viselkedést mutat. Első sorban van egy épülete ez kinyilik egy kifutóra itt éjjelre van bezárva nappal egy még egy nagyobb kifuto áll rendelkezésre legelészni.( Ez a kinti karám jelenleg körbe van ültetve kukoricával). Tavaly a lónak semmi baja nem volt, non stop kint volt most ki se jön ha kihozom rögtön szalad vissza csak ha besötétedik jár ki. Félne a kukoricás miatt? Emelett a kantárt nem tűri egyáltalan, ideges lesz ha megpróbálom feltenni rá soha nem erőszakoskodtam vele mégis nagyon nehezen kezelhető lett. Ez azért történt mert nem volt foglalkozva vele vagy más oka lehet? Vissza tudom e hozni lassan a régi természetét? Az én hibám vagy valami más is belejátszott?

2021. aug. 30. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elszokott, de valószínűbb, hogy fogproblémája van, ami miatt nem szereti a kantárt. Próbáld ki zabla nélkül is ideges-e, és nézesd meg a fogait!

A kukoricás dologról foglalmam sincs sajnos.

2021. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fog probléma, nem hinném mivel egy fél volt itt a fogorvos:/ és a másik ok amiért nem hiszem az az hogy akkor problémát mutatna étkezésnél de nagy étvágya van és eszik gondd nélkül. De köszi szépen:3
2021. aug. 30. 15:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Fél éve*
2021. aug. 30. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Volt lovam, akit halálra ijesztett egy csapat róka a legelőn és utána nem volt hajlandó kimenni. Lehet, hogy a te lovadnál is valami ilyesmi történt.

Azt viszont nem tudom, hogy ez összefügg-e a kantározási problémákkal vagy csak szimplán elszokott a munkától.

2021. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)) hát nállunk minden hetes a medve járás szerintem az is közrejátszhat:c
2021. szept. 1. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!