Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Iskola mellett versenyzés?

Iskola mellett versenyzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy héten hány edzésetek van, hányszor mentek ki a lovatokhoz iskola időben? Tanulásra jut mellette időtök? Mik a hosszú távú terveitek a lovaglással? Milyen messze van tőletek a lovarda?

Lehetőleg olyanok írjanak, akik még iskolába/egyetemre járnak(vagy jártak) és versenyeznek. Előre is köszi:)



2021. szept. 7. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Heti 6-7szer járok ki, 2-3 edzésem van, de a mindennapi mozgatásaim is felügyelet alatt történnek nagyrészt. Amikor jut időm vállalok plusz lovat is (tehát nem csak egyre ülök egy nap),

Látványosan nehezebb helyzetben vagyok így a tanulással, mint azok akiknek több idejük és energiájuk van, viszont mivel én ebben szeretnék majd dolgozni, ez is olyan mintha szakmai gyakorlaton lennék, csinálni kell, meg élvezem is.

Nem mindenki bírja, de nem lehetetlen

2021. szept. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy barátnőm versenyzik, bár ő csak a szabadtéri szezonban szokott versenyezni, az ősz téli időszak a pihenésé, regenerációé. Szóval még szeptemberben indul, de aztán októbertől nincs verseny, csak heti 4x lovagol, abból 1 szintentartó ugró edzés van, a többi idomítás, átmozgatás vagy terep, plusz 1 nap futószáraz és a ló többet van legelőn. Szezonban csak kifutóban van napi pár órát. Suliban 2 körül végez, mivel a lovi a belvárosból 15 perc busszal már fél 4kor legkésőbb lovon van, 5-re legkésőbb fél 6ra végez kint. Aztán 6 körül ér haza és utána tanul 8-9ig közben kajál. Télen sincs gond a korai sötétedéssel, mert van fedeles.

Ha fedeles szezonban is indulna, akkor heti 2 intenzív ugró edzés, plusz idomító lenne a menü, esetleg tovább lovagolna. Igazából aki meg tudja oldani, hogy heti 5x kijusson 2-3 órára, ott már mindegy, hogy versenyzik-e vagy sem, csak az edzések intenzitásában, összetételében van különbség.

2021. szept. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Nekem 2 o.társam lovagolt,azt hiszem szerdánként mentek,ők alapból nem voltak jó tanulók meg nem befolyásolta őket.

Azóta kiiratkoztak.

De azt mindják ha 6 óra után tanulsz az már nem marad meg.

2021. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Én három éves korom óta lovagolok. Alámtolják a lovat, visznek versenyről versenyre. Minden nap kimegyek a loviba ami 5 perc tőlünk kocsival. Van egy lovam ugye. Sokat edzünk. Heti ötször legalább. Nem hatraltat semmiben, és amúgy a fontos bemutatók, versenyek előtt kihagyom a sír, hogy többet gyakorolhassak. Szóval ja. Kb ennyi. Ha bármi kérdésed lenne, írj privit.
2021. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kihagyom a sulit**
2021. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En heti 7x megyek. A hazifeladatrol ne is beszljunk
2021. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Heti 7 nap lovaglas napi 5 lo. Kb lovankent heti 3eddzesem van. Sokaig ebren vagyok tanulas miatt. Eleg nagy tervaim vannak( World Cup, Olympia, stb) de ezek azert nagyon messze vannak meg. Az egyik lovarda 40p a masik 20p
2021. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!