Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nevelési probléma! Legel...

Nevelési probléma! Legel lovassal a hátán, majd felrúg… tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A ló, akiről szó van nem a tulajdonom, nem én foglalkozom vele, hanem egy ismerősöm kért tőlem tanácsot, de nem sokkal tudtam neki szolgálni.

Van egy iskola ló, aki szépen dolgozott kis és nagy gyerekekkel, úgy pályán, mint terepen. A napokban felkapta a szokást, hogy miközben diákok vannak a hátán, lehajtja a fejét legelni, és ha elszeretnéd mozdítani felrúg, és legtöbb esetben a lovas leesik.

A ló nincs és nem is volt éheztetve, nem csípett, rúgott vagy harapott soha eddig, max kicsit többet kellett nyaggatni az ügetés és vágtánál a pályán. Személy szerint szerintem elkövették azt a hibát hogy terepen hagyták legeljen miközben szünetet tartottak, lovassal a hátán (ezt ugyan úgy más lovakkal, de ők nem viselkednek így). Én nem vagyok annyira tapasztalt ezen a téren, ezért kérek segítséget, tanácsokat, hogy hogyan lehetne kijavítani, gondoltam jobb, mint a semmi.



2021. szept. 10. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Huu de elverném egy ilyen után. Utána észheztérne talán
2021. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Egész nap gyerekek lovagolják a lovat. Gondolom már nap végére semmi kedve az egészhez és így akarja a tudtára adni a lovasnak, hogy elege van.
2021. szept. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Kell rá egy olyan lovas, aki nem esik le egy rúgástól. Egy idő után rájön, hogy ezzel nem éri el a célját és ugyanúgy dolgozni kell tovább. Türelem és gyakorlás.

+Ha már érzed, hogy hajtaná le a fejét vagy szemez a fűvel akkor tartsd meg a szárat és hajtsd előre. Ha már lehajtotta a fejét akkor veszett fejsze nyele, mert hiába cibálod, meg előbb-utóbb úgyis leesel a rúgástól, ahogy írtad.

2021. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Hol van ilyenkor az ostorod?
2021. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk az egyik ló folyamatosan kisköröket csinált. Aztán ráültem. Elsőnek nekem sem ment annyira, így ráhagytam, nem akartam erőltetni. Mikor másodszor felültem nem hagytam már rá, mert megint elkezdett szórakozni, tudta, hogy nálam lehet. Megtanulta szépen, hogy ez nálam nem működik. Ha más ül rá edző és az én kivételemmel ugyan úgy csinálja, mindenkinél. Hozzáteszem a fejét is ráncigálni szokta. Leszoktatni ezekről nem lehet, ahogy a tiétekről sem a rúgást és a ráncigálást. Annyit tudtok nála elérni, hogy nem peregtek le, ami azzal megelőhető, hogy folyamatosan emelitek föl a kezeteket egyre feljebb, hogy ne enegedje le a fejét. Amikor már érzed, hogy ezt elkezdené, már akkor lehet alkalmazni. Más nem nagyon fog segíteni. A pálca sem lesz nagy segítség, mert hiába vered el, ugyan úgy csinálni fogja, mivel a pálca segédeszköz és végső esetekben használjuk, akkor sem úgy, hogy ütöd, mint az atyaszentisten, illetve a lovat nem belehajszolni kell egy feladatba, hanem beleirányítani, valamint a tietek idegrendszere már teljes mértékben szetcsoszodott. Én is ültem már fejráncigálós lovon, nem nagy durranás megfogni, ha sokat lovagolsz ilyen típusú pacin. Remélem azt tudjátok, hogy folyamatosan össze kell zárni az ujjakat, talán lehet ezért tépi ki a kezetekből mindig a szárat..
2021. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Aimi-chan ***** válasza:
Szerintem nem az a baj, hogy terepen hagyták legelni! Van olyan, hogy terápiás legelés, ezt azokhoz a lovakhoz kell akik kevésbé tereplovak és türelmetlenek(verseny lovak).Az egyik ló, amikor valamit bárki elrontott azzal vezette le, hogy felment a fellépőra. Amúgy erre csak azt tudom mondani, hogy meg kell előzni, hogy legeljen. Ajánlom, hogy bízáttok rá olyan emberre ezt a problémát, aki csikókkal foglalkozin. Amúgy elvben valahogy érzéketleníteni is lehetne!
2021. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!