Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Anglo-arab lovak indulhatnak...

Anglo-arab lovak indulhatnak a nemzeti vágtán?

Figyelt kérdés

Az anyja angol, sikeresen versenyzett, az apja pedig arab. Valahol régen azt olvastam, hogy max 75% lehet angol vér, de lehet rosszul tudom.

16 éves kor felett indulhat lovas a nemzeti vágtán? Mennyibe kerül a nevezési díj? Valaki be tud linkelni olyan oldalt, ahol minden fontos információ megvan? (én sajnos nem találtam)



2021. szept. 18. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

"Lovak:

Minden nevező lovas bármilyen fajtájú és nemű, 5 éves (születési év: 2016.) vagy idősebb lóval részt vehet, kivéve az ismeretlen származású, valamint argentin póló póni, angol telivér, verseny félvér fajtájú vagy genetikailag oda sorolható lovakat. Az angol telivér és az ismeretlen származás együttesen nem haladhatja meg a 75%-ot (A származási lapokat a 2. ősi sorig, azaz a nagyszülőkig vizsgáljuk). "


Lovasok részvételi feltételei:


18. életévét betöltött magyar állampolgár vagy határon túli magyar nemzetiségű személy lehet.

Amennyiben 2015. dec. 31. előtt rendelkezett hivatalos licensszel, nem nyert 10 síkversenynél többet.

2016. jan. 1. óta nem volt 1-nél több hivatalos galopp síkverseny győzelme.


Minden más itt: [link]

2021. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A nevezési díj mennyi?
2021. szept. 20. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Te lusta vagy olvasni? A linken minden ott van a nevezési feltételeknél. ott van hogy elővágtára bruttó 127 ezer, ha egyből a pestire az meg bruttó 1 016 000 Ft és számlaképesnek kell lenni. Az ideiről már lecsúsztatok, mert jövő hétvégén rendezik.

Általában úgy történik, hogy megkeresed XY település polgiját, hogy szeretnél lovas indítani, és hogy képviselheti-e azt a települést. Amúgy a pénznyeremény 100%-ban a nevezőt illetni, szóval ha te mint Kis Pista egyéni vállakozó nevezed Gipsz Jakab lovast XY lóval Pipacsospuszta nevében, akkor ha Gipsz Jakab nyer a pénz téged illet. De tényleg minden le van írva a versenykiírásban.

2021. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!