Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardák népszerűsítése?...

Lucypaci kérdése:

Lovardák népszerűsítése? Tapasztalataitok velük?

Figyelt kérdés

Nem sokára tervezek egy lovardát venni Baranya megye környékén. Arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyi idő alatt tud befutni egy lovarda? Főleg olyan kezdetleges tapasztalatok és tanácsok érdekelnek akik hasonló cipőben jártak már.


Tudom, hogy sokan állítják, hogy Magyarországon nem nagyon nyerő ez az ágazat, mert nem éri meg, de én mellette tenyésztéssel is szeretnék foglalkozni és főként ezért döntöttem a tanya mellett.



2021. szept. 18. 23:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
kérlek csak normális válaszokat!
2021. szept. 18. 23:06
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik település, milyen könnyű oda eljutni, mennyire van igény rá, milyen réteget szolgálsz ki, milyen a felszereltség, infrastruktúrája a tanyának.

Ezek után jöhet csak a marketing, mert akkor van mit reklámozni.

Jó bornak nem kell cégér, tartja a mondás, akkor is a szájhagyomány a legjobb reklám.

Viszont ha profitálbilis is akarsz lenni, akkor bizonyos fenekek gazdáival muszáj jóban lenned.

2021. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Végül is, ha a kérdésed veleje az, hogy heti ennyi hirdetést helyezz el az M1 tatabányai lehajtója mellett, az engem nem érdekel.

Még felületesen olvasva, ezt írtam: Ami az utóbbi 25 évben szinte teljesen elhalt, az a lovardában a minőségi lovaglás. Amikor bármelyik szinten vagy, tovább tudsz jutni megfelelő szakértő keze alatt, a helybéli lovakkal. Ámbár nem hiszem, hogy ez tömegigény lenne, így ez is csak egy újabb lépcső lenne a pénzügyi bukás felé.


Bár ezt nem kérdezted, de szerintem ez halott dolog, a tenyésztés is, akinek lovaglásra nincs pénze, annak lóra sem lesz. A 2008-as világválság óta nem tért magához a lovassportnak a tömegsport része. Előtte viszont lehet, hogy szilárd alapok nélkül lett felfújva. Illetve nem hogy lehet, biztos. Hogy csak egy apró indikátort nézzünk, volt vagy hat-nyolc lovas magazin-féle. Ebbe az országba egynél több nem kéne, annyit tudna fenntartani a potenciális kereslet.

2021. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ.

Tegyük fel, hogy közepesen jól állnak a csillagok, ebben az esetben szerintem kell 1-2 év mire stabil “vendégköre” és bevétele lesz a helynek.

Nyilván, ha nagyon jók az adottságok akkor ez lehet kevesebb idő, illetve ha nagyon rosszak, akkor az is lehet hogy évek múlva sem leszel pluszban hónap végén.

2021. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. szept. 19. 19:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mit tervezel és hova. A jó megközelíthetőség fontos, pl hogy busszal is ki lehessen menni, ne legyen túl távol a várostól vagy ne 5 km sáros földúton vezessen oda út.


Milyen szolgáltatások lesznek? Pl fűtött öltöző, wc, esetleg zuhanyzó ma már alap, illetve szekrények a lovasoknak is jó, mert ha megragad egy törzsgárda, ők szeretnék valahol tárolni a cuccukat, ahelyett, hogy mindig cipelnék. Ha van büfé az is jó, nálunk elég jól megy, meg vannak rendezvények is.

Lovagoltatásban fontos, hogy legyen indulásnak 5-6, a későbbiekben 8-10 lovas saját állomány, hogy amikor beindul az élet akkor lovaknak meglegyen a pihenő idejük, vagy ha valami miatt kiesik egy-egy ló, akkor ne terhelődjön túl a többi. Szóval ne az legyen hogy 3 ló visz napi 6 órát, hanem több lovat forgatsz.

Fontos az oktatás minősége, milyensége. Ha 5-6 lovast vonatoztatsz 1 órát, lehet anyagilag jól jársz, de senki nem fejlődik sehova. Ahogy nem lehet futószáras lovast és osztályosokat egyszerre oktatni (próbáltam, de senkire nem lehet maximálisan figyelni).

Külön vonzerő, ha van egy jó edző illetve versenyzési lehetőség, akár szabadidős versenyeken vagy hivatalos szakági versenyeken. Hatalmas előny, ha van fedeles is.


A másik még ami nagy fontos, kell egy honlap és reklámozni kell, különféle platformokon, pl lovasok.hu, Facebook, Google. Ha valaki rákeres, hogy baranyai lovarda, akkor dobja fel az első között a tiedet is, ha honlap van árakkal, galériával előbb fognak megkeresni. Ha már köztudatba került, akkor már csak néha kell ellőni egy reklámot, illetve a lovasok fogják terjeszteni a híred.


Jah és a legfontosabb, csak lovagoltatásból nem lehet megélni, bértartást is vállalni kell, a bértartott ló tartja ki a tiédet. Nagyon nehéz nyereségesre kihozni a bulit, főleg, ha egyedül csinálod. Viszont a bértartóknak is vannak igényeik, mind a lótartást, mind az infrastruktúrát tekintve, tehát tágas box, legelő, öltöző, patamosó, normális lovász már ezek nélkül nem lehet létezni.


Persze el lehet kicsiben is kezdeni, de a folyamatos fejlesztés is fontos.

2021. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

mindenképp bértartással tervezek.

köszi a választ!

2021. szept. 20. 21:29
 8/19 anonim ***** válasza:

Bertartás legyen, lovagoltatás is mindenképp. Facebook oldal a minimum, de jobb egy weboldal.

Az a lovarda ahová én járok, négy éve vette meg a mostani tulaj, most még 2500an vagyunk

2021. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2500 ki?
2021. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Eblmber lovagol ott
2021. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!