Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a velemenyetek egy ilyen...

Mi a velemenyetek egy ilyen lovardarol?

Figyelt kérdés

Csak szoren lovaglas van, nyakmadzaggal dolgoznak, nincs zabla szoval teljesen termeszetes modon lovagolnak rajtuk.

Szerintetek ez jo??

En nem dijjazom az olyan lovardakat ahol belevannak kenyszeritve a lovak az edzzesekbe es a lovasokat mar felnyergelve varjak.



#ló #lovarda #termeszetes lokikepzes
2021. szept. 19. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem jó. Amúgy is tönkreteszi a lovakat az iskolalovaglás, háth meg ha ez mind szőrén történne, te ilyen lovardát nem fogsz találni, és itt is belelennének "kényszerítve" hidd el.
2021. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A csak szőrözés hosszútávon nem jó, azért van a nyereg, hogy eloszlassa a lovas súlyát. Amennyiben jól passzol a lóra felszerelés, mint rád a cipőd, akkor ez nem probléma . A nyakmadzagos lovaglással sincs olyan nagy gond, legalább nincs szétrángatva a lovak szája. Viszont az a hátránya, hogy egy ilyen helyről valaki elkerül egy másik helyre, ahol kantárral lovagolnak, ott egy darabig el lesz veszve, míg ráérez a helyes szárkezelésre, hogy milyen erővel, hogyan hasson. Ezért úgy tűnhet, hogy nem tud rendesen x év után se lovagolni.

Nem mondom, hogy rossz az, aki ilyen helyen lovagol, de jobb megtanulni egy klasszikusabb helyen lovagolni, majd utána áttérni a természetes vonalra.

2021. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Aimi-chan ***** válasza:
41%
Ahova én járok ott használunk zablát, de mi inkább arra törekszünk, hogy a ló is élvezze. Én az eléjén nem nagyon szerettem szőrén lovagolni, mert 2-szer le is estem, de amúgy utólag csak nevetek ezen.
2021. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szőrén lovaglás nem jó a lónak. Néha kell és tök nagy élmény, szóval nincs vele baj, de minden nap szőrén?

Amúgy tökéletes lovarda nincs, a lényeg hogy jól érezd magad, a lovak jól tartottak legyenek, az oktatók kedvesek, a többi lovas jófej, ha ez megvan örülj neki!

2021. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jó ez a nyakmadzagos cuc. Így nem lehet megtanulni rendesen lovagolni szerintem
2021. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!