Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert vannak ezek a lovasverse...

Miert vannak ezek a lovasversenyek?

Figyelt kérdés

Annyira hulyesegnek tartom.. szerintem a lovaknak sem jo ez a sok stressz, utazas es tulhajszolas. Rengeteg baleset tortenik ahol termeszetesen a lovak is serulnek.

Mire jo ez?

Persze az emberek elvezik mert penzrol van szo. En is szivesen csinalnam mert biztos tok izgalmas, de nem akarok rosszat egy lonak sem.

De ez nem allatkinzas? / galopp,dijugratas,dijlovaglas/

Ha valaki meggyoz, hogy mi ebben a jo akkor kesz vagyok valtoztatni a nezeteimen:D



2021. szept. 19. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
És az emberek miért versenyeznek?
2021. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarlak meggyőzni, igazat adok neked.


#1

Boxolás. Miféle emberkinzásos "sport" az, amikor az a cél, hogy a másikat véresre, dagadt szeműre, és a végén eszméletlenre verd ("kiütéssel győz")???

2021. szept. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

A galloprol nem tudok sokat, mert nem szoktam ezt a sportot nézni, de állítólag ebben a sportban nagyon sok ló meg sérül és nem bánnak valami jól velük mert csak a pénz az érdek.

A díjugratás az kedvenc sportom, mindig nézni szoktam és az bisztos nem állat kínzás. A lovasok szeretik a lovaikat és nagyon vigyázva van ezekre a lovakra. Az utazással sincs probléma. A lovakal foglakoznak út közben, próbálnak minnél jobb körülményeket biztosítani és vigyáznak minnél nyugotabbak legyenek a lovak. Lovat még nem látam sérülni ebben a sportban, de lovast sem látam nagy balesetet szenvedjen. De szerintem ez a sport veszélyesebb a lovasnak mint a lónak mert nagyott lehet esni a lovasnak.

A díjlovaglásal ugyan ez a helyzet és itt még annál is kevesebb az esély sérüléseknek.


És hogy mire jó ez? Csak mert szeressük mint akármelyik más sportot.

2021. szept. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez lóverseny volt. A lány nem élte túl!

[link]

2021. szept. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Najó. Kérlek ne keverjük egybe a lóversenyeket a lovasversennyel. A lóversenyek (főképp galopp ) kártékony és veszélyes a lónak, a lovas/zsoké felesleges veszélyhelyzetbe sodorja magát és a lovat is. Nem győzöm elégszer hangsúlyozni: a lovasportokból kikerülő lovak átlagéletkora 10 évvel alacsonyabb a lovassportokból (díjlovaglás, díjugratás, de még a military is) kikerülő lovakénál.


A lovakat pedig nem szabad sportolókhoz hasonlítani ilyen szókörnyezetben! Miért? Mert a sportoló önszántából versenyzik, a ló meg a lovas hatására. Ez azt is jelenti, hogy a LOVAS felelős a lováért.


Miért van a lovassportokra szükség?


A lovak régen hatalmas területeket tettek meg nap mint nap, ilyen körülményeket az ember terjeszkedése miatt már csak nagyon kevés helyen tudják biztosítani (pl. Hortobágy, Ópusztaszer, de még ezeken a helyeken sem az igazi).

Egyszóval nincs terület arra, hogy a ló természetes viszonyok között, emberi behatás nélkül élje az életét.

A lónak viszont pont emiatt az igénye miatt mentális és fizikai foglalkoztatásra van szüksége.

Ha valaki szabadonidomítózik a lovával, és ezzel a ló igényeit ki tudja elégíteni, a ló kiegyensúlyozott, akkor áldásom adom rájuk, sőt büszke is vagyok!!


De! Tudod a ló nem kutya-macska árkategóriában mozog, a legtöbb ember nem tudja a megfelelő tartáshoz szükséges több százezret rákölteni, vagy akár lótól függően (betegségek, stb) milliókat évente, hogy csak szabadonidomítózzon vele.

Ennél sokkal egyszerűbb és kevesebb idő alatt elvégezhető módja a mozgatásnak, ha ráül az ember. Ezzel az a gond, hogy a legtöbben rosszul csinálják. Akik igazán jól csinálják hosszútávon sem ártanak a lónak, és a ló még boxos/fél boxos tartás esetében is kiegyensúlyozott marad. Napi több órát ki tud rászánni egy lóra, és több százezret/milliókat, hogy naponta lemozgassal, kimenjen vele terepre stb. Nem mindenki tudja ezt hosszútávon megengedni magának, ezért versenyek kellenek, hogy legyen eredmény, vagy ahogy mások is teszik és én is; szakember leszek, hogy legyen megélhetésem belőle.

Ha magasabb szinten, minőségi módon szeretném űzni, az csak sportlovakkal megy. Egy jól idomított akár származás nélküli sportló is azért 2 millió alatt nem kel el, és ez nagyon az alja.


Ha te megteheted, hogy megfelelő fizikai és szellemi egészséget biztosíts anyagilag és tudásilag is a lovadnak anélkül, hogy versenyeznél vele, én támogatlak! De figyelmeztetlek. Legtöbbször egy ló nem 5 évig szól, ezért általában hobbis emberekenk ANYAGILAG sosem éri meg lovat venni.

2021. szept. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Lovas versenyeket tényleg nem kéne a lóversenyekkel keverni.

Amúgy meg mióta az ember létezik mindig valamiben versenyzik, ki az ügyesebb, ki a jobb, vagy éppen ki lovagol szebben, ugrat jobban, hozza ki a legjobbat a lovából, tenyészt jobb lovat és ezek kombinációi.

Azért hozzá kell tenni, hogy tőlünk nyugatra olyan versenyistállók vannak, ahol a lovakkal élsportolóként bánnak, van masszázs, csontkovács, úsztatás, percre pontos edzés és pihenési terv, emellett a lovat hagyják lónak maradni. Nem kevés pénzt fektetnek beléjük, de hosszútávon bizony megéri. Ithon azért szerényebb körülmények között zajlanak ezek a dolgok. Addig jó, amíg a ló szívesen csinálja, ha pedig nem tetszik neki, akkor látványosan hozza az ember tudomására, elkezd romlani a teljesítmény, esetleg befejel, nem akar dolgozni. Innentől kétesélyes a dolog, hogy mi történik vele.


Ha egészséges mennyiségben, formában történik nincs ezzel semmi gond.

2021. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Ma már a verseny csak az ember szórakozása, 100 évvel ezelőttig a jobb munkagép/közlekedési eszköz/harcjármű kiválasztásához tartozó és szükséges esemény volt (ma is van hatása a tenyésztésre, csak itt már a cél visszakanyarodik a versenyzéshez). Tetszik vagy nem, az ember mindig felhasznált minden élőlényt a saját céljaira, de ami a lovakat illeti, hát nemcsak a nazgúlok, hanem a tündék is...

De kevés olyan marha volt, aki a drágán vett vagyontárgyát illetve munka/harci eszközét nem kímélte. Ma sokkal több az ostoba ember, aki megfelelő edzés nélkül viszi be a ringbe a lovat.


Ami a lóversenyt illeti, szerintem halálos baleset száma per utazott kilométerre vonatkozó statisztika sosem volt a különféle ágakban, és díjugrató versenyen is halnak meg emberek. Ha majd a ló szemlélése távolból is versenyszám lesz, abban tán a rizikó jobban hajt majd a nullához.

2021. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lennének lovasversenyek, lovardák ahol hobbiból, ha úgy tetszik sportból lovagolnak rajtuk, akkor kb max képről látnál te is lovat, mert elenyésző a száma azoknak, akik mezőgazdaságra, fakitermelésre akármire használnak lovat.


Nagyon kevés az olyan ember aki megengedheti magának, hogy csak nézegesse a lovat. Tetszik vagy nem, féligmeddig haszonállat.

2021. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!