Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Merjek belevágni a bértartásba?

Merjek belevágni a bértartásba?

Figyelt kérdés

Mindhárom járómódba tudok lovagolni, nyergelni, pucolni stb.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes e bértartani lovat ha nem szeretnék versenyekre járni hanem csak hobbiból.

Felestartásra is gondoltam , de félek attól, hogy esetleg a másik gazdi valamit rosszul csinálni, feltöri a hátát stb.

Illetve vannak olyan lehetosegek is hogy felestartas a lovardaval ha hasznalhatjak az oktatasban is. Ez mennyire hangzik rosszul? Tenyleg tonkre teszi a paci hatat ha sok kezdo pattog rajta?



2021. szept. 22. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbiba tuti nem mennék bele. Gondolj bele, te megveszed a felszerelést, lóraállíttatod, hogy minden passzoljon. De ha bármi történik vele nem lesz gazdája. Ugyanúgy a lovaddal is bármi sérülése lesz nem fogja senki kifizetni helyetted a dokit, ráadásul amit belepakolsz meló egy kezdő 1 alkalom alatt tönkreteheti.

Attól hogy bértartásban van, még kell legyenek takarmányozási ismereteid, etológia, hogy tudd nevelni és pár betegséggel se árt tisztában lenni. Ezek mind azért fontosak, hogy felismerd, hogy jó vagy rossz helyen van a lovad, mert láttam csilli-villi lovardában olyan gyatra etetést, hogy azt tanácsoltam az ismerősömnek inkább keressen más helyet.

Hobbiból is jó ha van saját lovad, feltéve, ha rá tudod szánni a kellő időt, meg el tudsz lovagolni akár edző nélkül is, (edzővel elég drága buli) legalább szinten tudod tartani a lovad tudását.

2021. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik megoldás jó. Sztem még halaszd a saját lovat. Drága meg stb.. többet gxakorolj és akkor egy év múlva minimum lehet lovas sztem.
2021. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lovad**
2021. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2021. szept. 22. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Szívesen

#2

2021. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A felestartás sokkal jobban hangzik, mint a lovasiskolás. Mondjuk függ a lovasiskolától, de én azt nem vállalnám be. Nem szeretnék kifizetni egy felestartást olyan lóra, amin heti 10-en ülnek még.
2021. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan a felestartás, hogy csak a lovardában osztozhatsz
2021. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

A felestartás úgy jó, ha te szállsz be valaki mellé, akinek lova van, mert bármikor ki tudsz belőle jönni, ha valami gebasz van. Bár ugye itt is elengedhetetlen a mindenre kiterjedő szerződés, meg ugye mindent meg kell beszélnetek, ki mikor lovagol, milyen munkát végez a lóval (pl csórinak ne legyen két egymást követő nap ugró edzése vagy rosszabb esetben napi 2).

Szóval nagyban kell alkalmazkodni.

Ha tulajdonosként gondolkozol a felestartáson csak úgy szabad belevágni, hogy amúgy egyedül is tudnád tartani a lovat, mert ahogy írtam a másik fél bármikor kiszállhat és rá kell tudni, hogy tuti neked lesznek plusz költségeid.

Lovasiskolával sose tartanék felesbe, még akkor se ha haladók lovagolják, nem hiányzik az, hogy szétüljék a lovad, meg ebből eddig csak rossz tapasztalat volt, mert amit én tudok lovakat akit bedobtak a közösbe mindig többet dolgozott, mint amennyiben megegyeztek. Ráadásul az se mindegy, hogy csak 2 ember húzza-vonja mint a felestartásnál vagy még rajtad kívül másik 10.


Ha megvan a kellő tudásod a legjobb egy magánlovardát keresni, ahol csak bértartók vannak, nincs iskolalovagoltatás. Sokkal nyugisabb, kulturáltabb, ha akarsz vihetsz oda edzőt is, ha akarsz. Pl -Orfű-Bánoson van ilyen hely, több hektár legelő, fedeles, rendezett istálló, saját szekrény, öltöző, csend, béke nyugalom.

2021. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!