Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megérné nekik lovat venni...

Így megérné nekik lovat venni (nem anyagilag)?

Figyelt kérdés

A lányaink 14 és 16 évesek, lovagolnak vagy 4-5 éve. A kisebbik jár versenyezni díjugratásban és díjlovaglásban, a nagy terepre jár az oktatójával. Régóta szeretnének lovat és arra gondoltunk az apjukkal, hogy vehetnénk nekik egyet karácsonyra.


Így megéri nekik lovat venni? Idő, pénz van rá. Ha szerintetek megéri, milyet ajánlanátok nekik?



2021. szept. 28. 16:16
A kérdező szavazást indított:
megéri
nem éri meg
46 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de te ismered a lányaidat, miért idegenektől kérdezed meg, hogy milyet ajánlunk nekik? Ha ezt gyakorin kell megszavaztatni, akkor inkább ne vegyetek, nem nektek való.
2021. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
31%
Nem éri meg sajnos. Én lányaim amint megkapták a lovukat, megunták az egész hobbit, alig győztük életben tartani a lovat mert már nem akarták.
2021. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
96%

Gondoljátok át, hogy csak a lovaglást, vagy a lovakkal járó macerát is szeretik-e. Ha az utóbbi is igaz, és ahogy írod idő, pénz van rá, akkor szerintem jó ötlet. Ha ennyi ideje csinálják, nem fognak csak úgy ráunni, van egy-két lovas ismerősöm, és kiírthatalan belőlük a lovuk szeretete.


Nyilván tudomásul kell venned, hogy ha esetleg elköltöznek egyetem miatt (2-4év), akkor a munka java rátok marad, ha nektek sem gond, hogy van egy lovatok, ti is szívesen foglalkoztok vele és nem teher, akkor szerintem vedd meg. Az is lehet, hogy pont a ló fogja a gyerekeket otthon tartani (kérdés, hogy ez jó-e), hallottam már olyanról, aki azért nem ment erasmusra, mert akkor fél évig nem láthatja a lovát.

2021. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
92%

Pont olyan korban vannak, ami előtt "veszélyes" saját lovat venni nekik. Az esetek 80-90%-ban azt tapasztaltam az ilyen korú lanyoknál, hogy amint jön a kamaszodás, egyetem, mintha nem is létezne többé a lovarda, pedig előtte együtt aludt volna az istálló összes lovával. Aztán vannak persze, akik 20-22 évesen visszatálnak, de van aki többet nem ül lóra.

Komolyan beszéljétek át velük, ahogy előttem is írják, mi van abban az esetben ha későbbi tanulmányok, esetleg szerelem, pasik miatt háttérbe szorulna, gondot okozna a saját ló. Esetleg valami olyasmi megoldás célra vezető lehet, amivel érzik a ló tartás felelősségét, nem csak arról van szó, hogy az ölükbe pottyant, ahogy jött, úgy mehet később.

2021. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
96%

Egy lovat semmiképp. Mert abból veszekés lesz, illetve az egyik lánynak verseny ló kell a másiknak meg hobbiló terepezésre.


Egy versenylónak komoly edzésterve van amit 2 lovas nem fog tudni tartani.

2021. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
73%
Hát, lehet. Én azt mondom hogy magyar félvért vegyetek. De nem érné meg mert 2 lány 2 irány. Ráadásul még kéne nekik dolgozni érte. Nem csakúgy "odaajándékozni" nekik. Mert felelősséget nem lehet ajándékozni. Így van ez minden állatnál
2021. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

A lányaim elég kitartóak, ha valami probléma lesz, az nem az lesz, hogy megunják.


Lehet nem jött le a kis rövid szövegből és el is felejtettem írni, a lovat lovardában tartanánk, nem itthon, de egyébként a lányok szívesen etetik, itatják, stb. a lovakat. Versenyen is mindig ők csinálják (a nagyobb lányom versenyekre csak segíteni megy). Mi nem értünk a lovakhoz. Ezért kérdeztem, hogy milyet ajánlotok, mert én nem tudom.

2021. szept. 28. 20:31
 8/50 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy pénz lenne kettőre, de nem lenne jobb, ha megtanulnának kicsit osztozkodni? Én nem értek hozzá, nem lehet díjlovaglásra, díjugratásra és terepezésre is használni egy lovat?
2021. szept. 28. 20:35
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Lehet használni őket. De kétséges. Mindegyik mindig lovagolni akarna. 2 jobb lenne.

Na mindegy...

#6-os

2021. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
78%

Meg hogyha tinem értetek a lovak hoz akkor úgy biztosan ne vegyétek lovat. TÉNYLEG NE VEGYETEK!!!! Nem us értem. Nekem 2 lovam van. Apám lovagolt fel évig, anyukám 1szer lovagolt. De tud azért alovakrol elég sok dolgot. Meg én oktatok gyerekeket is.

#9es volram

2021. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!