Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes megvenni egy 1,5 éves...

Érdemes megvenni egy 1,5 éves csikót?

Figyelt kérdés
Nagyon beleszeretett a 14 éves lányom egy 1,5 éves magyar sportlóba . Tudom illetve Ő is tudja, hogy még nem lehet Őt lovagolni. Tavasszal terveznénk venni egy idősebb kb. 8 éves lovat is, akin rendszeresen tud lovagolni. Viszont annyira beleszeretett, hogy egész nap a csikóról nézi a képeket. Tényleg gyönyörű ló (már most is, biztos később is az lesz), a mozgása is szép, viszont nem tudom, hogy érdemes-e megvenni. Egyébként Ő most 9 éve lovagol (díjugrat). Sajnos az előző lova meghalt kólikában, és ez nagyon megviselte (az egész családot) több hónapig nem is akart lovagolni, de hát aki egyszer belekezdett ebbe az többet nem tudja abbahagyni önszántából😁🤪Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeket! 🙂

#lovaglás #lóvásárlás #csikó #csikóvásárlás #csikóvétel
2021. szept. 29. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Majd kiszeret belőle.

Ez durván hangozhat, de nézd észszerűen. A lányod nem tudná belovagolni, ez nem is kérdés. Most megveszitek a lovat, eltartjátok egy csomó pénzért, évek múlva pedig fizettek egy belovaglónak, hogy lovagolja be, aztán még hónapok, lehet évek, mire eredményesen tudnak majd versenyezni. Addig a lányod nem versenyzik, lehet nem is lovagol (nem tudom, milyen lehetőségeitek vannak), mire lehetne lovagolni rendesen a lovat, ő elmegy egyetemre.


Tudom, milyen beleszeretni egy lóba, de attól, hogy képeket néz róla, még nem lesz jó döntés. Sőt, még az se biztos, hogy ez a ló később alkalmas lesz díjugratásra (a származás nem garancia semmire) vagy viselkedésproblémák alakulnak ki nála. Szerintem nem érné meg azért, hogy még kb. 4 évig csak simogassa.

2021. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Velem ugyanez volt anno 17 évesen. Versenyezni akartam elkezdeni díjugratásban, ehhez kerestünk megfelelelő lovat, 6-7 éveset. Kipróbáltam sokat, edzővel is, de végül egy 2 éves (akkor még csődör) lett. Az edzőm találta a hirdetést, ő mutatta nekem, először nagyon elleneztem. Nem tudtam, hogy elbírnék-e egy csikóval, de végül miután elmentünk személyesen is megnézni, teljes szerelem volt első látásra. Nagyon bújós, kedves, ilyen lovat még nem láttam. Aztán úgy voltam vele, hogy akkor legyen ő. Inkább magamhoz nevelem, én lovagolom be, minthogy egy már félig elrontott lovam legyen. Inkább nem lovagolok rajta még 2 évig, csakhogy végigkísérjem életén át. Így biztos nem lesz egy eltussolt sérülése, betegsége sem, mert ott van velem minden nap. Én egyáltalán nem bántam meg, bár néha belegondolok, milyen jó lenne most csak felpattanni és elmenni egyet terepre. Viszont megmutatta, hogy a lóval mennyi mindent lehet csinálni a lóval a lovagláson kívül. Mi rengeteg földmunkát végzünk, mindent csakis játékos módon, semmi nincs ráerőltetve. Azt szeretném, hogy mindketten élvezzük, amit csinálunk. Ha a lányodnak megvan a kellő tapasztalata egy csikó felneveléséhez, van annyi lelki ereje és türelme, hogy nem siettet semmit, kibírja azt a 1,5 évet még, mire el lehet kezdeni felüldögélni rá, legyen. És persze ha van a lovardában megfelelő edzői felügyelet, mert egy fiatal ló könnyen a fejére nőhet egy kislánynak. És persze az anyagiak. Havi 50 ezret fizetni azért, hogy "csak álljon" a ló, nem kis dolog. Plusz még a lányod edzései, hiszen valószínűleg nem fogja abbahagyni a lovaglást.

Ha ennyire tetszik neki, mindenképp nézzétek meg élőben, edzővel/állatorvossal. Ahogy 1-es is írta, a származás nem garantálja, hogy jó ugróló lesz belőle. Viszont az is lehet, hogy később a lányod vágyai is megváltoznak, és nem szeretne díjugratásban versenyezni, csak hobbizni. Edzőjével is beszéljétek át, közösen, hogy szerinte jó ötlet-e. Hisz ő ismeri a lányod lovaglás terén, ő látja át, mikre lehetne képes a lóval.

Mindenesetre sok sikert!


19/F

2021. szept. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ló mániás kislány visszatér

Ha meg igazi kérdés, legyszives tanitsd meg a 14 éves kislányodat, hogy az élet nem úgy mukodik hogy “beleszeret” egy loba és azonnal megkapja csak mert szép

2021. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
kérlek ne
2021. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindig mondtak h ugynevezett “shoolmaster” lovat vegyunk. Nagyon megtetszett az 5 eves es ha roviden osszefoglalom, ez volt eletem legjobb dontese. Most mar 2,5eve nalam van es nagyon jo nekem. O tanitott meg igazabol lovagolni ami azt jelenti h poni klub szintrol jutottam 130ra 2,5 evalatt vele. Mindez a sajat tapasztalatom.


Nekem is van sok csikom es en ugy gondolom, ha van eleg penz es ido ra akkor oke foleg ha szakember lovagolja be ( kulfoldon foleg nemetorszagban es hollandiaban vannak nagyon jo belovaglok) nagyon jo dontes lehet de ahhoz hogy pontosabb valaszt adjak, kellene tudnom h milyne szinten lovagol mert valaki lovagolhat 10 eve megse tud pl. tanugetni de van aki 3 eve lovagol es versenyez magas szinten.



Nagyon megertem hogy miert szeretne ennyire a csikot foleg igy h kolikazott a lova mert nekem is 1 hete pusztult el az elso lovam kolikaban.

2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

5. Vagyok


Nagyon erdekelne hoyg mi lett a csikoval

2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!