Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan válasszak két ló...

Hogyan válasszak két ló közül? Aki volt már hasonló helyzetben, segítene?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve keressük a megfelelő lovat. Találtunk is hármat, akik minden szempontnak megfelelnek. Egyszerűen nem tudok dönteni, többször is kipróbáltam őket és nagyon jó volt mindhárom. Az egyiket úgy néz ki, hogy eladják másnak, szóval inkább a másik kettőből kellene választani, de igazából még bármi lehet.


Az 1. ló 8 éves kanca, kb. 165 cm, a 2. 13 éves herélt kb. 170 cm. Amelyiket lehet eladnak, az 7 éves herélt, kb. 165 cm. Nagyjából egyforma a képzettségük, 120-130-on versenyeztek, díjlovaglásban is versenyeztek nem olyan magas szinteken, árukban sincs lényeges különbség.


Igazából elsősorban az érdekelne, hogy mi alapján tudnék dönteni, mit nézzek, de ha valakinek van tanácsa azzal kapcsolatban, hogy melyik az előnyösebb pl.: kor szerint vagy kanca vagy herélt jobb, akkor azt is szívesen fogadom.


Díjugratásban és díjlovaglásban versenyeznék a lóval.



2021. okt. 2. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Herélt. A sárlás hiánya miatt.
2021. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
A nőstény állatok kedvesebbek. És a kanca fiatalabb is. 5 év azért sok egy lónál. Akár még tenyésztheted is, ha később úgy gondolod.
2021. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
2es. Tapasztalatból mondom, pont, hogy nem kedvesebbek, amiatt is, amit a kettes mondd, de főképp amiatt, mert a legtöbbnek érzékeny az oldala, nem úgy mint egy heréltnek.
2021. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha lovaglás szempontjából okésak akkor természet alapján válassz, illetve melyik választ téged.

Tehát, melyik viszonyul jobban hozzád.

2021. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát. Szerintem az első lovat válaszd. Fiatal, és emiatt ígéretes lehet. Gondolj csak bele, a 13 éves ló hamarosan nyugdíjba megy, nem olyanak a lábai, mint egy fiatalabbnak. De rólad sem tudunk semmit. A lóvásárlásnál én ezekre figyelek:

A ló belelépjen a hátsó lábával az első patanyomába.

Ha ugrót keresel, akkor a hátsó lába nem legyen a fara mögött...stb...stb

2021. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

5-nek: Kihagytam, de állatorvos látta őket, egészségesek és mindháromnak szép mozgása van, nálam profibb lovas, edző is látta.

2021. okt. 2. 23:08
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké. Majd mondd hogy melyiket választottad
2021. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Igazából nézd a formát, az összebenyomást, hogy mennyire tudtok együtt dolgozni. Én is inkább az első kanca felé hajlok.
2021. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszolóval értek egyet, de ha tényleg csak az alapján kellene dönteni, amit leírtál akkor elsőnek a kanca a kora miatt, aztán a fiatalabbik herélt és végül az idősebbik herélt.

Nyilván ezt a sorrendet egy csomó minden módosíthatja, de ehhez mi nem tudunk eleget rólad.

2021. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8-nak: Micsoda? :DDD Egy herélt sok, de egy kanca nem? Minden kezdőnek heréltet ajánlanak, mert olyan kis nyugisak. Iskolalóban is szerintem több herélt van, mint kanca.


Egyébként a fiatalabb heréltet végül elvitték, úgyhogy az kizárva. Ma megnéztük őket újra, és lehet inkább az 1. felé hajlok, mert ma úgy tűnt, hogy vele jobban kijövök. De egyébként jó természetű mindkettő. Majd írok, hogy mi lett.

2021. okt. 3. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!