Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszeuren úgy érzem hogy...

Egyszeuren úgy érzem hogy megakadtam egy szinten, sehova nem jutok tovább, csak toporgok egy helyben. Mit tegyek, az edzővel beszéljek?

Figyelt kérdés
16 vagyok, 9 eve lovagolok kisebb nagyobb megszakításokkal. 4. lovardamat taposom, es mindenhol elorol kezduk ezért csak középszintű vágta megy, ugrás, vagy bármilyen patanyom figura vagtaban még szóba se jött. A következők a gondok: az edzom nagyon kivetelezos, egy pár nyalis van ott es komolyan csak velük törődik, azzal a 6-7 lánnyal, mi velunk többiekkel csak eltötyög. Én már egy fel eve lovagolok ott, az első óra ota vagtazok es semmit nem haladtunk előre, nem csinalunk vagtaban alakzatokat, ugrás szoba se került, más, velem egyidős sőt ezerszer kevesebb idő ota lovagolo lanyok meg már 70-80 centiket ugranak (a nyalisok). A szuleim utalnak hurcolni oda állandóan, a busz meg nem jár ki oda szóval máshogy nem tudok eljutni csak ha ok visznek, ezért csak heti egyszer tudok menni, sőt ha sáros lesz a pálya vagy beteg leszek akkor se, szóval van hogy három hetek maradnak ki, mikor pedig ott vagyok nem tudok mit kezdeni magammal mert úgy érzem hogy amatőrként kezelnek. Borzasztóan dühít es nagyon szomorú vagyok hogy egyszeuren kilenc ev alatt sehova nem jutok, van olyan barátnőm aki 3 eve lovagol es már ezer díjat nyert. Látom lovas baratnoim instajat, tele van mindenhol lovas versenyekkel, lovardában töltött egesz napokkal, bulizás a lovak közt a barátnőkkel, terepezés mindenféle csodaszép helyen (Ja igen, terepen sem voltam még sose, mire úgy lett volna hogy megyunk addigra bezárt az előző hely). Annyira dühös és szomorú vagyok amiert egyszeuren nem sikerült előrébb haladnom, nem erek el sikereket. Az edzővel kene beszélnem? Lovardát váltani már nem akarok, még egy ötödik helyre is menni és megint mindent újrakezdeni, szóval vagy maradok itt (ahol ugye tudna velem foglalkozni ha akarna, de nem vagyok csókos), vagy abbahagyom az egészet a francba. Mit tegyek? Legyen szíves csak az válaszolni aki rendesen tud tanácsot adni, aki kötekedni jött és okosabbnak lenni az menjen tovább

2021. okt. 3. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Szia kérdező!

Én is voltam hasonló helyzetben. Én igaz hogy 3 éves korom óta lovagolok, de csak 6 éves korom óta lovagolok rendesen. Most 16 éves vagyok, és ugye 13 éve lovagolok. Ugratok 80 cmig, minden patanyomfigurát csinálok minden jarmódban. Versenyzek is hobby szinten. De ez most mindegy. Én vagyok a lovardában az 1. számú Nagysztár. És tudod hogy lettem ilyen helyen a loviban? Úgy hogy feltörtem. Saját lovas cuccok sokat segítenek. Ugye itt most nem a kobak, pálca, nadrág, póló-ra gondolok, hanem kötőfékre, vazatőszárra, nyeregalira. Vagy saját lóra. Nekem 2 lovam van. És ha vannak menő beszolásaid az is jó. Szóval: Törj fel!!! És igen, beszélj az edződdel, hogy neked ez így nem jó, és változni szeretnél. Nekem az anyukám beszélt az edzővel, nekem nem volt bátorságom hozzá. De már van. Szóval ezt intézd el. És hidd el, sikerülni fog egyszer!!

2021. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Gyanítom az is közrejátszik, hogy ahogy írod, sokszor hetek maradnak ki, hangulatjelleggel jársz lovagolni. Az edző ebből azt érezheti, hogy nincs benned elhivatottság, nem veszed elég komolyan... így nehéz bármilyen versenyre készülni pl.


Mondd el neki, hogy szeretnél komolyabban foglalkozni a lovaglással, és hogy úgy érzed, egy helyben topogsz, segítsen, hogyan léphetnél tovább. Gyanítom, a válaszban elsők között fog szerepelni a gyakoribb, rendszeresebb edzés.

2021. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Az előző jól mondja, az edzők utálják aki keveset jár és azt is rendszertelenül, neked kidobott pénz, neki meg elpazarolt idő, mert így nem lehet fejlődni, a legjobb edző keze alatt se. Értem én hogy neked nehéz kijutni, de mit vársz az edzőtől? Ő csak azt látja hogy nem vagy ott, ha tudja is az okát, nem tud vele mit kezdeni.

A puncsosok gondolom ott vannak többször, pl. akkor is ha a kisgyerekeket vezetgetni kell, vagy óra után elrendezni a lovakat. Ezért puncsosok. Ha te lennél az edző, nem velük foglalkoznál szívesebben?

2021. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sokszor nem is az én hibám hogy elmarad, mert nincs fedelesünk és ha esik/felázott a pálya akkor maga az edzo mondja le, az óráim fele nem az én hibámbol szokott elmaradni
2021. okt. 3. 19:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy csak miota iskola van marad el csak tobb, egesz álló nyáron minden alkalommal kimentem heti 2-3 szor, és két lovas táborban is voltam
2021. okt. 3. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
És miért marad el a suli miatt!?
2021. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én pont hogy most tudok többször kijárni.

6os

2021. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyszer azért maradt el mert beteg voltam, utána ketszer a rossz idő miatt mert felázott a pálya, az ősszel együtt jönnek az esők is ezért ezek a saras pályák is egyre gyakoribbak lesznek. A szuleim hétköznap nem tudnak/hajlandóak kivinni, és mindkét hétvégi idopontom előtti penteken esett egy nagy eső
2021. okt. 3. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik lovarda ez?
2021. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hello, hááát, szerintem ne az instát nézegesd annyit. Meg a díjakat. Nem gondolnám, hogy az a lovaglás lényege. Magadhozz viszonyíts, és azért nem kell kétségbe esni, ha 16 évesen még nem ugrottál. Eleve elég kevés helyen lehet ugrani nem saját lóval, hát még ha nem is tudsz rendszeresen kijárni. Fél év az nem sok, az edzők megszokták, hogy jönnek-mennek a népek. De beszélj vele, hátha. Esetleg kérj nehezebb lovakat, hogy fejlődhess. Szerintem a másik lovardát se zárd ki, ez elég szerencsétlenül hangzik, hogy fuvar is kell, meg sárban nem lehet menni.
2021. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!