Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta probléma?

Vágta probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lovammal most kezdtük a vágtamunkát, és adódott egy probléma. Szépen beugrik, de mindig besodródik a pálya felé, nem marad kívül, és kanyaroknál visszaesik. Az edzőnk beteg, szóval edző nélkül vagyunk, addig gondolotam felteszem ide a kérdésem, hátha tudtok tippeket adni. Azt már próbáltam hogy ráhuzom a nyakára a belső szárat (nem húzom át a nyakán) de nem vállt be. Tippek?

2021. okt. 3. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Belső csizma többet zárjon, külső szárat meg jobban tartsd meg, hogy ne sodródjon, fordulóknál ne legyen éles a forduló, se túl szűk, lovagold ki szépen, több csizma, és ha mindig ugyanott áldogáll meg akkor pálca ismehet.
2021. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Lovagold előre. Gondolom csikóval van dolgod. Egyelőre csak az a lényeg, hogy menjen előre
2021. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a sarkokban lovagolunk előre, ha érzem, hogy vissza fog esni. És ugye a külső szár tart belső csizma zár. Ha így is bemegy, akkor a pálcával ha hosszú pálcád van, csapj egyet a farára, ha rövid pálcád van akkor a vállára. De ha nem használsz pálcát a lóra, akkor a kezeddel csapj neki egyet a nyakára. Ezek alatt nem azt érzem hogy ba***ál rá egy k***a nagyot a lóra, hanem finoman csapj oda. És az én lovam ettől a neveléstol olyan jól megtanulta...
2021. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

...és így születnek az elrontott lovak...


Ha beteg az edződ, akkor gyakorold azt, amit már biztosan tudtok a lóval együtt. Ha nem vagy azon a képzettségi szinten, hgy egy ilyen problémát megoldj önállóan, akkor kár volt belekezdeni.

Amúgy menjen előtte egy felvezető ló, akit tud követni a csikó, tudja utánozni.

2021. okt. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Amennyiben fiatal lóról van szó, az is lehet a gond, hogy még nincs teljesen a helyén az egyensúlya és/vagy nincs még megfelelően izmolva ahhoz, hogy tartsa az íveket. Egy csikónak íveken dolgozni még ügetésben kemény munka, még ha kívülről te nem is veszed észre rajta
2021. okt. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!