Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi van akkor ha veszek egy...

Mi van akkor ha veszek egy papírok/útlevél nélküli lovat? Megbüntetnek vagy valami? Versenyen nem lehet vele indulni?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná kicsikét bővebben mert nem tudom hogy ez hogy megy,utólag ki lehet e váltani?hol?

2021. okt. 4. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Igen utólag is meg lehet neki csináltatni a papírokat. Nagyobb versenyeken biztosan nem indulhatsz így vele ( kisebb versenyeken nem tudom hogyan működik). Alapvetően megbüntetni nem fognak, de jobb az ha megcsináltatod neki. Ha már a lovat meg tudod venni akkor ez a ló árához alacsony költség nem sokat fog számítani.
2021. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha lett neki csináltatva útlevél csak elhagyta a tulaj, akkor ki lehet kérni neki a lóútlevél irodából egy másik példány.

Ha még sosem volt neki akkor megcsináltathatod neki te is X összegért.

A legtöbb versenyen nem indulhat útlevél nélkül és normálisabb lovardákba bértartásba se viheted így, mivel ez egy kötelező papír a lovaknak, a kötelező vérvétel adatait is ebbe jegyzik bele. Ha nincs útlevele és érvényes vérvétel akkor azért hivatalosan megbüntethetnek, senkit sem érdekel hogy te így vetted a lovat. (Az már más kérdés, hogy nem nagyon vannak ellenőrzések.)

Maximum falusi “libakergető” versenyeken fogadják papír nélkül.


Ha le szeretnéd kérni a papírjait akkor a lóútlevél irodát kell keresned. Ha csináltatni akarsz, akkor a körzeti lófelügyelőt, illetve egy állatorvost, aki leveszi a vért és elküldi a laborba. Ha ezek megvannak, akkor küldi majd az iroda az útlevelet, de elég lassan dolgoznak sajnos.

2021. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Meg kell akkor csinaltatnod. Azt hogy hol azt nem tom, de sztem vmi okmányirodában vagy mit tom én. De fenntebb leírták. Nem büntetnek meg érte nyilván. Versenyen, a nagyobb versenyekre nem engednek majd. De sztem szabadidős versenyre sem, mert barátnőmék mentek és épp megjött az útlevél délután, és aznap estéig kellett nevezni, szóval oda is kell. És semmi sincs ha papír nélküli lovat veszel, csak ha versenyezni akarsz, akkor kell hozzá majd útlevél. Meg a ló utaztatásához is kell.
2021. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

A megyédhez tartozó tenyésztési felügyelőt kell megkeresni, tesz bele chipet, vért kell venni (állatorvos is jelen kell legyen a chipelésnél) ha megjött a negatív FKV eredmény hamarosan megkapod az útlevelet, amibe be kell jegyeztetni a lóinfluenza alapimmunizálást, a laboreredményt, és innentől akár olimpiára is mehetsz vele. A származás nem feltétele a versenyzésnek. Ez nagyságrendileg 25-50 ezer forintodba fog kerülni. Meg egy csomó macera...

[link]

Első körben itt érdeklődj, nem találtam friss infót kik a megyei felügyelők, de ha az útlevélirodában rákérdezel mi a teendőd, biztos segíteni fognak, hiszen ez a dolguk.

2021. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2005 óta minden 6 hónapnál idősebb lóra kötelező a lóútlevél. Elvileg a nemlétéért büntetés járna, de sajna a kutya se ellenőrzi. Szállítani is csak ezzel lehetne. Versenyre nem viheted, még szlv-re se, nálunka libakergetőn is kérik, mivel ebbe kellene, hogy vezetve legyen az oltások, komolyabb kezelések...stb, mivel ez az okmány határozza meg a ló húscélú használatát is. Elvileg vágóba nem vehetnének be okmány nélküli lovakat se.

Sőt most már oktatni se lehet, nem hogy útlevél, hanem származás nélküli lovakkal se.

Ahogy előttem írták megyeileg illetékes lótenyésztési felügyelő azonosítja a lovat, chippelik, ha még nincs benne, FKV vizsgálat némi lóvé kifizetése és kezedben a papír. Ismert származású akkor lesz a lovad, ha hivatalos fedeztetésből származik és van fedjegy, különben lehet akármilyen csúcs mén benne a fater ismeretlen lesz, ha pedig nem az anyja alatt van papírozva csikókorában, akkor az is ismeretlenként kerül felvezetésre.

2021. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 4-est miért pontoztátok le? Szakmailag nagyon profi választ adott! Én pacsiztalak.
2021. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!