Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha ezt csinálja a...

Mit tegyek ha ezt csinálja a lovam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Vettem egy lovat egy rossz helyről ahol rosszul lett belovagolva (feszítő zabla, sarkantyú).Mostmár futószáron szépen megy, lovassal is. Viszont szabadon lovas

pályán katasztrófális.Gondol egyet és szimplán elvisz, nem tud egyenesen menni.Nagyon kemény szája van, erősebb zablára sem reagál semmit pl.: megyünk a pályán majd egyszer csak úgy dönt hogy elfordul vagy kiszalad de sehogy nem lehet megállítani vagy visszafordítani.Az oldalára se reagál nagyon semmit, ezért a csizma segítség sem ér nagyon semmit.Inkább felborul lovassal együtt minthogy elforduljon.Már csurog rajta a izzadság de még akkor is próbálkozik.A pálya teljesen jó (sok bértartó lovagol ott) és a ló is teljesen egészséges.Mit tehetnék ez ellen?


2021. okt. 5. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor vetted a lovat? Mióta lovaglod?
2021. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Szakemberhez kellene vinni. Halomi lovarda pl.
2021. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nmnmnm ***** válasza:
66%
Szia szerintem próbálkoz szabadidomítós feladatokalés eleszőr ne kérly tőle sokat csak mongyuk először legyen biztos a fordulás meg a megálásokat szépen finoman és ovatosan meg mondjuk ne átváltásal hanem mongyuk átlóváltással próbáld mert ott nem rögtön kell fordulniés már ha kicsit is reagál akor rögtön engedj egy kicsit és dicsérd meg ha meg ezek menek lépésben akor mehet ügetésben isde elő ször tugyon egész lovardában lépni. Mivel nem tudom hogy te és a pacid milyen szintan van ezért ha ezekell próbálkoztak már akor bocsánat én nem szeretnék semit se megmondani csak segíteni próbálok. Helyes írást elnézni.
2021. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérd szakember segítségét. Elsősorban azért, mert azok alapján amit leírtál, lehet arról is szó, hogy jól idomított a ló, csak nem tudod ellovagolni (isten őrizz hogy sértésnek vedd, nincs ezzel semmi gond, ez tök jó mert tanulhatsz a lótól), illetve lehet, hogy tényleg elrontott lóval van dolgod, ezesetben pedig főleg kell neked segítség, hisz gyakorin kérdezősködsz ilyen komoly témában. .


A feszítő zabla és a sarkantyú egyáltalán nem ördögi dolgok, csak akkor válnak károssá, ha nem hozzáértő használja. Az pedig, hogy ha húzod a száraz és a ló nem áll meg 2 dolog felé hajolhat: csikó, és nem ismeri a szársegítséget vagy pont hogy tudja hogy mire való, és nem érti miért akarsz tőle tök mást, mint amit eddig tanult.


"Gondol egyet és szimplán elvisz"

Első alkalommal is bepróbálkozott, vagy most több alkalom után került elő a probléma? Mert ha az utóbbi, akkor okos ló.


A legfontosabb most, hogy türelmes legyél, mert a lóval nagyon ritka esetekben kell vérremenő harcot vívni. Ha gyakran dicséred sokkal könnyebb lesz, sokkal jobban figyelni fog rád.

2021. okt. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

#4-nek nagyon igaza van.


Annyit fűznék hozzá, hogy a dícséret mellett legyen büntetés is. Nem agyonverésre gondolok, hanem ha olyat csinál a ló, amit ti nem akartok akkor azt meg kell büntetni, hogy tudja hogy az rossz és van következménye annak ha veszélyes dolgot csinál. De amint jó bármi is azonnali dícséret.


Arányosan kell a dícséretet és büntetést alkalmazni, hogy tudja mindennek van következménye amit tesz legyen az akár jó vagy rossz cselekedet.


Ha csak dícséred, akkor rájön, hogy nincs következménye annak ha rosszat tesz és ő fogja eldönteni, hogy mikor mihez van kedve. Pedig nem is szabadna gondolkoznia ezen.

2021. okt. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt házilag nem fogod tudni megoldni, mindenképp edzőt vagy belovaglót keress, legalább is olyan embert, aki ért az elrontott lovakhoz. Lehet a zabla nélküli megoldásokban is gondolkodnék, egy rövid karos vagy egy kar nélküli hackamore, bár előtte jó sok földimunkával kell megalapozni. Igazából újra kell építeni az egész lovat, pl nyomásra engedés, de nagyon jó a duplafutószár is.
2021. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a legészerűbb és biztonságosabb dolog,atlovagoltatni.

De egy tenyleg profival.

2021. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Lovagold be újra. Ergo lovagold át. Én azt csináltam, hogy 2,5-3 hétig pihent a mezőn, utána parelli, futoszár, és szépen belovagoltam újra! Most már olyan szépen megy!!!
2021. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból miért vettél egy rosszul belovagolt lovat? Ha profi lennél és át tudnád lovagolni, akkor azt mondanám, hajrá. De látszik, hogy nem vagy az, már abból, hogy a gyakorin érdeklődsz. Az egyetlen jó megoldás jelen helyzetben az, ha belovaglót fogadsz, aki rendesen átlovagolja, te meg majd aztán kezded el lovagolni. Ha te egymagad kezded el “átlovagolni”, valószínűleg még jobban elrontod, rosszabb ecsetben meg is sérültök (mint írtad, inkább felborul lovassal együtt). Sok szerencsét hozzá!
2021. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
#9 vagyok “esetben”-t akartam írni, nem “ecsetben”-t.
2021. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!