Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Féreg a trágyában?

Féreg a trágyában?

Figyelt kérdés
Ma futószarazás közben, mikor trágyázott a ló, észrevettem, hogy egy féreg is kijött neki. Augusztusban vettük, inkább mentettük... Nincs papírja, rossz helyről hoztuk el, nem tudom mikor volt féreghajtva. Ha ezen a héten adok neki pasztát, az jó? Illetve hol tudok venni?
2021. okt. 11. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvost hívj ki, ő tud hozni és felírni. Csak úgy nem adnak az állatpatikában.
2021. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Holnap hívom
2021. okt. 11. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A többi lovat is le kell kezelni ha van, illetve ha galandféreg volt (gondolom az lehetett, hogy távolról is láttad), akkor érdemes volna titeket is kezelni. Ha esetleg kiderül, hogy elkapta valaki, az bejelentés köteles az ÁNTSZ felé, a háziorvos intézi.
2021. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Augusztus ota eltelt szűk 2 hónap. Ezalatt nem sikerult intezni semmit? Azonositva lett a lo? FKV, TK szures megtortent? El volt addig kulonitve a lo a tobbitol?

Fereghajtani nem vaktaban kell. Tragyavizsgalat, es utana annak megfeleloen.

Komolyan mondom, egyszeruen elkepeszeto, ami Magyarorszagon megy lotartas cimen.

2021. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A ló a férjemé, ő intézkedik. Én nem lovazok.
2021. okt. 11. 21:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hüledezzetek, férges a ló, nem a lába esett le. A féreghajtás és utána a megfelelő etetés nyomtalanul rendbe fogja tenni, teljesen felesleges elküldeni a búsba a kérdezőt. Sokan nem is kérdeznek. Örüljetek, hogy egy ló dolga megoldódik.
2021. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a kedves hangnemet. Holnap délután felhívjom az orvost, férjem akkor ér haza. Vagy hívhatom én is? Nem kérdez olyan dolgokat, amikhez én esetleg nem értek?
2021. okt. 11. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kutya, macska, akkor azt se felejtsétek el féreghajtani.
2021. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lovas boltban szoktuk venni a féregtelenítőt, de ha már a trágyában is megjelenik tényleg doki kéne
2021. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!