Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hátráltat? Nem fogok fejlődni?

Hátráltat? Nem fogok fejlődni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülye a kérdés, mármint a megfogalmazás.

Na, eddig osztályos lovaglásban is egyedül voltam, mert nem volt más aki ráér ilyenkor. De most jött egy legalább 22 éves lány aki sokkal kevesebbet tud mint én. És ez nagyon zavart. Már nem azért, de egyáltalán nem önálló a lovon. És mindenért szólnia kell az oktatónak. Amúgy az volt hogy nagykört kellet volna lovagolni (ugye fent, lent, vagy középen), erre megkérdezte hogy ott ahol vagy.? És erre lovagolt egy kiskört, és ráadásul úgy hogy belement a futószáras körbe. És kb maga körüli fordulat volt. És nem tudja mikor ül jó lábon... A kérdésem ugye az, hogy ezzel hátráltatni fogja a fejlődésemet? Amúgy járok egyénibe is, ahol ugye fejlődök, de nem szeretném hogy ez gyakorlóóra legyen.

Olyan választ nem szeretnék, hogy akkor menj egyénibe.

Az a kérdésem hogy hátráltat-e majd?

Amit tudok:


3 jármódban minden patanyomfigura

Eleje körüli fordulat

80cmig ugratok

Úgymond van és lovam (én foglalkozok vele a legtöbbet)

Kantározás

Nyeregelés

Kantár/nyereg részei

Elméletek

Ló kiképzése


Tehát vagyok egy szinten. És az a csaj amúgy egy agyonsminkelt akárki, aki versenyszerkóban jelent meg a lovaglóórán.

Légyszi segítsetek!

Tehát mégegyszer: fogok sztetek fejlődni vagy így már nem? Hátráltatni fog?



2021. okt. 15. 22:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Mi közöd hozzá? Neked oda sem kell nézned, fejlődni magadhoz képest fogsz.
2021. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem így értettem. Úgy hogy olyan szintű edzés lesz ami az ő szintje, és akkor én nem fogok tovább fejlődni
2021. okt. 15. 22:07
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
Miért van az, hogy az elmúlt hetekben a kérdések többnyire két személy közti ellentétekből állt, csak mindig máshogyan tálalva? Nem kis pénzt tennék rá, hogy az összeset ugyanaz írta ki...
2021. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%

ha az a tipikus versenyszerkoban, mukorommel, agyonsminkelve megjeleno csaj, akkor szerencsed van es nem valoszinu, hogy sokaig fog jarni. meg egy kicsit turd el, nezd meg hogy es mit csinal, hatha eszreveszi magat es fejlodik valamennyit.

ha marad es ugyanolyan bena, akkor hatraltatni fog, mivel az edzod nem tud rendesen rad figyelni es ugyanazt a gyakorlatot adni mind2toknek, mert konkretan egy kezdovel livagolsz egyutt. ha van ra eselyed, probalj meg kesobb, hamarabb vagy maskor menni, mas emberekkel, a te szinteden. osztalyban igy lehet a legjobban fejlodni


amugy en is utalok kezdokkel osztalyban lovagolni, csak elcseszik az edzest

2021. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!! 3as! Nem én vagyok az, most írok ki először ilyesmi kérdést
2021. okt. 15. 22:12
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg meg kell tanulnod kezelned mindenféle edzőstársat. Nem lehetsz jó lovas, ha egy nálad kezdőbb lovast nem tudsz elviselni, vagy azt, hogy kevesebb figyelem van rajtad. Ilyen hozzáállással a lóval se lesz sikered. Legyél türelmes és segítőkész a kezdőbbel szemben, te is voltál valaha kezdő.
2021. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Türelmes vagyok, és elnéző, de azért nem olyan kezdő. Csak nagyon ingerlett ez, vagy hogy jekk ezt mondani xD. Meg ugye eddig egyedül voltam most még fura hogy 2en. De azért köszi! Majd még várok, hogy mi lesz. Írjak a fejleményekről kommentet? Ami a jövő pénteken lesz.
2021. okt. 15. 22:50
 8/28 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem hogy jó lovas vagyok. De ez mindegy most. Nem ez a kérdés úgyse:)
2021. okt. 15. 22:51
 9/28 anonim ***** válasza:
87%
A jó szubjektív fogalom. De azt elfogadom, hogy szerinted jó lovas vagy :)
2021. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. okt. 15. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!