Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hátráltat? Nem fogok fejlődni?

Hátráltat? Nem fogok fejlődni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülye a kérdés, mármint a megfogalmazás.

Na, eddig osztályos lovaglásban is egyedül voltam, mert nem volt más aki ráér ilyenkor. De most jött egy legalább 22 éves lány aki sokkal kevesebbet tud mint én. És ez nagyon zavart. Már nem azért, de egyáltalán nem önálló a lovon. És mindenért szólnia kell az oktatónak. Amúgy az volt hogy nagykört kellet volna lovagolni (ugye fent, lent, vagy középen), erre megkérdezte hogy ott ahol vagy.? És erre lovagolt egy kiskört, és ráadásul úgy hogy belement a futószáras körbe. És kb maga körüli fordulat volt. És nem tudja mikor ül jó lábon... A kérdésem ugye az, hogy ezzel hátráltatni fogja a fejlődésemet? Amúgy járok egyénibe is, ahol ugye fejlődök, de nem szeretném hogy ez gyakorlóóra legyen.

Olyan választ nem szeretnék, hogy akkor menj egyénibe.

Az a kérdésem hogy hátráltat-e majd?

Amit tudok:


3 jármódban minden patanyomfigura

Eleje körüli fordulat

80cmig ugratok

Úgymond van és lovam (én foglalkozok vele a legtöbbet)

Kantározás

Nyeregelés

Kantár/nyereg részei

Elméletek

Ló kiképzése


Tehát vagyok egy szinten. És az a csaj amúgy egy agyonsminkelt akárki, aki versenyszerkóban jelent meg a lovaglóórán.

Légyszi segítsetek!

Tehát mégegyszer: fogok sztetek fejlődni vagy így már nem? Hátráltatni fog?



2021. okt. 15. 22:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértem a kérdezőt. Van az örömlovaglás, amikor kimész elvagy, az edző nélkül is működik, ha tud önállóan lovagolni, meg van amikor az ember fejlődni, tanulni szeretne. Akkor viszont elvárható, hogy az edző rá figyeljen, kijavítsa, tanítsa, főleg, hogy 4-6 ezer forintot kérnek óránként.

Én se szeretek úgy oktatni, hogy a futószárról frissen lekerült kezdő, aki még azt gyakorolja hogyan indítsa, tartsa ügetésbe a lovat összekerül egy haladóval, akivel idomítanánk.

2021. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon utolsó !! Nekem is ez a bajom, hogy mi is idomitanánk, ugratnánk, meg ilyen nehezebb feladatokat csinálnánk, de egyből éreztem hogy ez nem az! És bugy ez nem lesz meg. De remélem,hogy meglesz. Köszi a választ (utolsó)!
2021. okt. 17. 10:01
 23/28 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok! Ezért kéne az edződdel megbeszéle ezt, ahogy korábban írtam. Nem tudom nálatok ki osztja az időt, de mondd meg neki, ha van rá mód, akkor olyannal rakjon össze, aki hasonló szinten áll.
2021. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Hasonló szinten áll a csaj, de nem tud olyan kis "finomságokat" mint én. És azért nem kezdő, de nem is van az és szintenen.
2021. okt. 17. 18:23
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten szerintem biztos “hátráltatni” fog, hiszen neked eddig az osztálylovaglás olyan volt, mint egy egyéni edzés, most viszont meg lesz osztva az edződ figyelme.

Reklamálni nem nagyon van okod, hisz eddig csak szerencséd volt, hogy egyedül voltál, de amúgy osztálylovaglásért fizetsz, tehát megvan a joga az edzőnek, hogy betegyen melléd még pár embert.

Vagy beszélj vele, hogy egyénibe szeretnél menni vagy menj át másik csoportba/menj ki más időben, amikor tudod, hogy veled egy szinten lévő lovasok lovagolnak. Vagy fogadd el a jelenlegi helyzetet, ha csak ketten lesztek, szerintem hamar beéri a te tudásodat a lány és nem lesz gond.

2021. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Jo lesz ez. Nem megyek egyénibe mert oda járok heti egyszer. Ez még osztályos...
2021. okt. 20. 21:46
 27/28 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes, az elején kb minden szarnak elhordtad a csajt, hogy ülni sem tud rendesen a lovon, jó lábat nem tudja eldönteni, alap figurákat nem ismer, mindent ki kell javítani, amit csinál, nem önálló, SOKKAL kevesebb a tudása, mint neked (ja meg merészel felnőttként sminkelni és nálad “öregebbnek” lenni - te biztos vagy olyan 12, ha róla huszonpár évesen már úgy írsz kb, mint egy öregasszonyról), most meg pár nem szimpi, a lányt nem szapuló válasz után hirtelen kiderül, hogy tulajdonképpen simán van a te szinteden egy-két apróságtól eltekintve. Akkor hogy is van ez?

Egyébként meg úgy csinálsz, mintha pl a patanyomfigurákat nem lehetne egy óra alatt megtanulni. Bár mondom, nekem nagyon nem tiszta, hogy az elején full bénának írtad a csajt, most meg már nem is olyan kezdő ő.

2021. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nem kezdő de nem is van az én szintemen. De ha nem valakinek érthető akkor nem kérek értelmetlen választ.
2021. okt. 24. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!