Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normalis, hogy egy 12 éves...

Normalis, hogy egy 12 éves tanítja be konkrétan a lovát, edző nélkül?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársamnak van egy lova, amin közösen osztoznak a 12 éves húgával. És ez a fiatalabb lány tanítja be azt a lovat minden szakértői segítség nélkül. Valamelyik nap úgy döntött hogy akkor megtanítja ugatni, és a ló persze megijedt az akadály előtt, de aztán vegul átugrotta de nagyon csunyan, messziről, szétesve, utána pedig kb négyet bakolt akadály után vagtaban és ez a lany le is repült a lóról. De nem baj az, mondják ők, köcsög a ló, vissza ulok. Konkrétan ő tanítja meg vágtázni, ugratni, ugrástváltásra, meg mindenre, edzői segítség nélkül, teljesen egyedül. Most ugye ez szerintetek is nagyon nem jó, nem csak én vagyok ezen kiakadva ennyire? A nővére pedig büszkén ecseteli hogy még senki nem ugratott rajta csak a húga és hogy milyen jó, teljesen rendben van ez így szerinte. Szerintem nagyon nem. Ki az ő húga, hogy egy betanítatlan, fiatal lovat magától kiképezzen 12 evesen?

2021. okt. 18. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Tehát akkor azt várod, hogy Veled szidjuk Őket?

Ha Neked nem tetszik akkor mond meg Nekik, hogy balesetveszélyes, azt jol van

2021. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Van motiváció, van eltökéltség, ez mindenképpen díjazandó. Sőt.

Ha magához akarja szoktatni a lovat, csak így megy.

Ha nem tetszik, nem nézed. Ennyi.

2021. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1, Nem. Azt kérdeztem, hogy szerintetek ez rendben van és elfogadható? Hogy tudná egy 12 éves megtanítani a lónak azt, amihez képzettnek kellene lenni? Ráadásul nagyon balesetveszélyes szerintem, a lónak és a gyereknek is.
2021. okt. 18. 19:46
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

2essel egyetértek teljes mértékben. Volt olyan, hogy (az edzőm szerint nagyon jó lovas vagyok) az edzőm azt mondta, hogy "tessék, ott a ló, rakd rendbe". És akkor 8 éves voltam. És sikerült.

Sztem teljesen rendben van ez így. Ha nem tetszik, akkor nem nézed. Mert ha nézed valamennyire érdekelhet. Barátnőm húga (barátnőm annyi mint én) 9 éves, és ő is megcsinálta ugyanezt. És egy bakolos, botrányos lovat vettek, átlovagolták, és most meg egy tünemény lovacska. De van egy másik barátnőm. I is ugyan ezt csinálta. Igaz, az ő nagytesoja nagyobb nála.

Összefoglalva: ha nem tetszik, nem nézed. Sztem ez teljesen rendben van.

3. lovas barnom

2021. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Bocsi, véletlen elküldtem. Tehát:

3. barátnőm is 9 éves és szuper lovas ő is.

Előző

2021. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Egyértelműen nem jó amit csinálnak. De miért kérdezed, ha te is tudod?
2021. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem helyes, de tudod ezeknek a kölyköknek is vannak szüleik, ha a gyerek összetöri magát a szülő felelőssége. A ló az övék, konkrétan azt csinálnak vele amit akarnak. Ha a vége az, hogy elcseszik az az ő bajuk lesz. Amúgy ha a 12 éves is tudhat idomítani, ha pólyás kora óta edzővel lovagol és ott van a tudása, de kétlem, hogy itt ez a helyzet állna fent.
2021. okt. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez a kislány szűk három éve lovagol
2021. okt. 19. 15:33
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

És? Az hogy 3eve lovagol nem jeleni azt hogy béna. Igen, barátnőmnek is van lova, 9eves 4eve lovagol. És tud eleje mindent tud amit én is. (Eleje körüli fordulat, 1 méterig, ugrásváltás, stb...)

4es vagyok

2021. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

De ez nem azt jelenti, hogy tud lovat tanítani, belovagolni, ezért ez egy szakma. Egy nehezebb lovaglású lovat el tudtam lovagolni amikor 4 éve lovagoltam, de betanítani nem tudtam volna. Az már más kérdés, hogy valaki 30 éve lovagol és még mindig nem tud kezelni egy nehezebb lovaglású (idomított lovat)


PLUSZ!

Attól függ, hogy mi a cél. 3 jármód, terep, teljesen okés. De minőségi belovaglást szakember csinálja.

2021. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!