Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovarda, ahol inkább felnőttek...

Lovarda, ahol inkább felnőttek vannak? (Főleg Pest megye, de máshol is jó)

Figyelt kérdés

Tudtok valahol olyan lovardát, ahová főleg felnőttek járnak inkább? 25 éves nő vagyok, nem nagyon szeretnék bekerülni egy általános iskolás közegbe:/ 10 évig lovagoltam gyerekként, 18 évesen hagytam abba. Nem voltam kezdő, versenyeztem, saját lovam is volt, aztán egy szomorú esemény miatt teljesen abbahagytam. Kb 5 éve ültem utoljára lovon, tehát azért még emlékszem a dolgokra, csak fel kell frissítenem a tudásomat. Ezeket csak azért írtam le, hogy nem olyan lovardára lenne szükségem, ahol csak az alapokat tanítják, mert azok már megvannak, fejlődni is szeretnék. Van esély olyan lovardát találnom, ahol inkább felnőttekből áll a társaság? Vagy minimum kamaszokból. De azt nem nagyon szeretném, hogy pl. csoportos edzés során gyerekek vegyenek körül és ne tudjak barátkozni/beszélgetni. Persze nem baj, ha vannak gyerekek is, csak eddig nem találtam olyan helyet, ahol felnőttekből is sok van. Versenyezni már nem akarok, csak jól érezni magam.

Tudtok ilyen helyet Pest megyében? Vagy akár Heves megye is szóbajöhet, meg Budapest is.


2021. okt. 20. 17:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A régi helyre, ahol anno voltam, nem tudok visszamenni, mert már csak bértartó helyként üzemel. Legutoljára egy Budapesti lovardában próbálkoztam, de szinte kivétel nélkül kicsi gyerekek jártak csak, illetve az oktatólány is nagyon fiatal volt, csak a legalapvetőbb dolgokra került sor az edzésen. :(
2021. okt. 20. 17:16
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Ebben a csopiba írd be az óhajod, szerintem tudnak segíteni 😊

2021. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Lenke Lovasudvar. De szerintem nincs olyan "csak felnőtt" lovarda. Mindenki kiskorában megtanul lovagolni. De persze felnőtt korban is meg lehet tanulni a sportot.
2021. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Simonpusztát nézd meg szerintem. Én is lyesmi helyzetben vagyok mint te. Még nem kezdtem újra a lovaglást de tervezem, nekem Simonpuszta így elsőre jónak tűnik. Nyilván, itt is lovagolnak általános iskolás gyerekek, mint mindenhol, de ez egy hagyomány őrző egyesület is, a programjaik nem csak lósimogatásban merülnek ki, felnőtteknek is egyaránt élvezhető, pl lovasszínház. Ezekben nyilván nem a gyermekek tevékenykednek. Bár tapasztalatom még nincs, de engem meggyőzött arról, hogy itt nem csak gyerekeknek szól ez az egész.
2021. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 Ez hogy jön ide? Nem feltétlenül kiskorukban tanulnak meg az emberek lovagolni, ez nem olyan, mint a biciklizés. De én nem is erre vagyok kíváncsi, mint mondtam, “újrakezdő” vagyok, nem kezdő. A Lenke lovasudvar ritka igénytelen hely, fiatalabb az egyik oktató csaj, mint én. Épp erről beszéltem, hogy nem ez a cél.

#4 Köszönöm, utánanézek😊

2021. okt. 21. 01:40
 6/15 anonim ***** válasza:
6%
Nem értem. Teljesen szép hely. És annyi idősek az oktatók mit te, legalább. És sokkal többet tudnak nálad, azt úgy hozzáteszem. De elnézést hogy mondtam egy lovardát. Ó, nem ez volt a kérdés? De. Kamu. Jelentettem a modiknak
2021. okt. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

6-os! Te hogy jössz ahhoz, hogy a kérdezőt minősítsd? Mint láthatod versenyzett, sőt saját lova is volt. Amúgy meg nem értem neked mi célod, hogy a szeretett lovardásból tömeg helyet csinálj. Már nem azért, de egy bizonyos lovas szám felett átcsap az egész "futószalagos" oktatásba, vonatoztatásba és senki nem fejlődik sehova, vagy épp mert nincs elég ló vagy oktató kényetelenek rövidebb pl csak 30 perces alkalmakat adni, hogy a sok lovast mind ki tudják szolgálni, vagy ha ezen nem akarnak csorbítani, akkor nem fogadnak újakat.

Szóval ok vettük, neked a Lenke bejött, elhisszük, de nem kell minden kérdés alá odaírni, ráadásul a kérdezőnek nem tudtál érdemben válaszolni, tehát nem volt hasznos az irományod.


Kérdező szerintem keress olyan helyet, ahol van magánedzés, mert pár alkalom után már vissza fognak jönni a dolgok, az osztályban vonatozás meg nem az a szint.

2021. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Csömör mennyire fér bele? A Kelemen Csilla lovardájában oktat Bakos Anikó (Kisfeldeles Lovasiskola Anikóval: [link] Őt jó szívvel ajánlom, a hely is elfogadható (karbantartott pályák, fedeles van, tereplehetőség kiváló, de el kell fogadni, hogy nagy létszámú istálló).
2021. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6 Nem. Ezt nem gonoszságból írom, de ismerem az egyik oktatót ott, fiatal lány, most kapta meg a papírját, kb annyi lovasmúlt van mögötte, mint mögöttem. Lehet, hogy a kicsi gyerekeket meg tudja tanítani, de évekig tartó versenyzés után én inkább egy tapasztalt edzőt szeretnék, aki mellett fejlődhetek.

#8 Csömör közel van hozzám, meg is nézem, köszönöm!

2021. okt. 21. 09:07
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Mindegy. Nem fogod úgyse érteni mert gőzöd nincs a lovardárol. Én napi szinten járok oda. Tudom jól hogy ki milyen. És barátnőm ugye egyénibe jár és versenyeken első.
2021. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!