Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert megy el a vallan?

Miert megy el a vallan?

Figyelt kérdés

Van egy lo, akin regen lovagoltam, teljesen jol ment, nem volt vele semmi problema. Multkor lattam, hogy egy lany alatt nem csak lepesben, hanem ugetesben, sot vagtaban is elsodrodik a vallan, kikotovel is. Rossz labra ugrott be, vagy elszaladt vele a korbol, beugras elott hatra rugott. Ma felultem ra kozel fel ev kihagyas utan, es lepesben nekem is elment a vallan, ugetesben, vagtaban nem volt ilyen problema.

Lepesben hiaba tartottam a kulso szarat, nem mozdult elore a kezem, megis ment abba az iranyba. A belsovel hajlitottam, befele nezett, de akkor is ment kifele. Kulso csizmaval odakoppintottam, akkor arra a 3 lepesre normalisan ment, utana folytatta. Belso csizmaval csak ezt ertem el, hogy megjobban megszaporazta a lepteit kifele. Az edzom azt mondta, hogy hajtsam elore, es tobb legyen a csizma, mint a szar. Ugetesben, vagtaban szepen ment. Az edzes vegen sem ment el a vallan lepesben sem, de igy inditottunk. Hogy lehet ezt kezelni?


2021. okt. 28. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Elég kulcsfontosságú ékezeteket hagytál le. Most akkor kinek mi a baja a tevállad megy el vagy a ló öreg? Nem nagyon értettem.
2021. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet, hogy azóta sok kezdő lovagolta és elkanászodott, vagy a mostani lovasa még nem tanulta meg kezelni. Helyesen az edzőnek rá kéne ülnie kicsit rendberakni, mert nem a kezdő lovas dolga.
2021. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszokta a hülyeséget az edző meg nem lovagolja át, pedig az ő feladata lenni összeszedni az iskolalovakat. Az a baj, hogy hiába vagy azon a szinten, hogy instrukciókkal rendbe rakd, de mire legközelebb felülsz megint építheted az elejéről, mert megint el lesz cseszve.
2021. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem is megfordult a fejemben, hogy el lett kicsit rontva. Anno ugy volt, hogy csak az ugyesebb lovasok lovagolhattak. Igy harman-negyen ultunk csak rajta, teljesen rendben volt a lo. Kikotovel is szepen ment es nelkule is. Mostanaban meg azt is csinalja kikotovel, hogy egyszer rant egyet felfele a fejen, akkor megijed vagy nem tudom, elkezd hatralni, es szinte leul, addig rangatja magat. Aztan lenyugszik. Ezt tegnap peldaul alattam csinalta, az elso 3 meteren, le is kerult igy rola, mert az edzo szerint beleakad. Amugy sem szereti hasznalni ezen a lovon.

De azota elment egy lo a lovardabol, akin sokan lovagoltak, es befogtak ugymond ot is rendes iskolalonak. Aki kicsit ugyesebb, az rakerul. Szerintem mar az edzo is erzi, hogy erik neki egy atlovaglas, lehet mondom is neki, hogy itt az ido. :D

Teljesen okos, joindulatu pacika amugy, semmi veszelyes mozdulatot nem csinal, ami kicsit rizikosabb azt is "esszel".

2021. okt. 29. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a kikötőnek, ha nem helyesen használja az ember. Azt eleve csak futószárra kéne max, de ha már muszáj ilyesmit használni, akkot inkább segédszár
2021. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van hasonló ló, csak ott az edző hozzá-nemértése miatt van elcsesződve pár ló. Itt is van egy amivel amúgy nem lenne gond, mert közepes lovas kerekre tudja lovagolni mindenféle kikötő meg segédszár nélkül, tavasszal nem is volt vele gond, pöccre indult vágtába, fordulatok tiszták voltak. Egy ideje nem jártam, de most totál be van fejelve a ló. Vágtába nem képes beugrani, csak begurulni, már ha sikerül vágtára bírni, állandóan kifelé néz, random helyeken beugrik a pálya széléről (nem ijedtségből, csak bunkózás). Nem ilyen volt ez a ló, valószínűleg az új edző miatt alakult ki ez a helyzet, mert vagy ráhagyja vagy nem képes normálisan átlovagolni.
2021. okt. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gyakorlottabb lovas alatt szepen megy ez a lo is, csak az elejen vallazik. Ha rajon, hogy csinalhatja, akkor csinalja utemesebb jarmodokban is. De az elejen abszolut nem birtam levenni a vallarol, akarhogy akarmivel probalkoztam, csak amikor elkezdtunk ugetni, onnantol ment normalisan. Lehet ugy van vele az edzo is, hogy meg ez nem rossz kategoria, ha van olyan lovas, aki alatt meg teljesen szepen megy. Mert amugy keszseges, szeret dolgozni, teszi bele a fejet a kotofekbe, kantarba is.

(Volt olyan lo, akit reggel 8-tol delutan 5-ig nyustolt egy ebedszunettel, azota nem okor az se, de nem szereti, mert ha unja a banant, akkor nekiall botladozni.)

2021. okt. 29. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!