Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen saját ló...

Szerintetek milyen saját ló lenne nekem jó?

Figyelt kérdés
Már lovaglok fél éve, nem vagyok kezdő! Arra gondoltam, hogy lehetne egy lovam, mert késznek érzem magam rá. Az elsődleges szempont az, hogy szürke legyen. Milyen fajtájú lovat ajánlanátok és hány éveset? Hol találok ilyen lovat? (Ár nem számít)

2021. okt. 29. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden jóindulattal mondom, hogy inkább várj még a ló vásárlással. Saját magad és a jövőbeni lovad érdekében is.
2021. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szeretemacsokit ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a szüleidnek van-e pénze rá és később el is tudjátok tartani. Egy állat felelősség és nem csak pár napig, hanem élete végéig. Készen állsz arra, hogy minden nap lefáraszd, etesd, itasd, almold és takarítsd? Akármilyen idő van és akármilyen problémád van? Az pedig hogy milyen fajtájú ló az a karodtól is függ.
2021. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"már lovagolok fél éve, nem vagyok kezdő"

Ezen jót mosolyogtam :D de még elég kezdő vagy, pláne egy saját lóhoz.

Ha meg valóban eljutsz oda a későbbiekben, hogy megérettél a ló tartásra és a családod támogat ebben, akkor egy ilyen döntést nem a gyakorin adott válaszok alapján kell meghozni, hanem az edződdel beszélsz. Tud neked majd hozzád való 3-4 fajtát mondani, ugyanis ő tényleg tudja melyik való hozzád, ellentétben velünk.

2021. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

"Az elsődleges szempont az, hogy szürke legyen. Milyen fajtájú lovat ajánlanátok és hány éveset? Hol találok ilyen lovat? (Ár nem számít)"


A ló színe az utolsó kéne, hogy legyen, de te tudod. Mellesleg ha készen lennél a saját lóra, akkor ezt a kérdést nem írtad volna ki, mert aki képes saját lovat tartani (még bértartásban is) az már tudja, hogy mit keressen, mert ott tart az elméleti tudása is.

Amúgy attól hogy netán egy automata iskolalóval te elvágtázol fél év után, még nem jelenti azt, hogy bármely lóval elbírsz. De már látom a válaszod, hogy te a lovarda legmakrancosabb lovát szoktad lovagolni...stb stb.. az én anyám meg űrhajós...

2021. okt. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Hintaló 😆😆😆😆
2021. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, ne vedd sértésnek a válaszom, szintén jóindulatból írom.

Lovaglásnál a fél év szinte semminek számít, valamint, ahhoz, hogy valaki elhagyja a kezdő szintet -és magasabbra lépjen- kell megfelelő tudás és tapasztalat, ami ennyi idő alatt nem igazán szokott összejönni.

Ha tényleg kész lennél egy lóra, akkor nem a színét helyeznéd elsődleges szempontnak, hanem a tudását, temperamentumát, tapasztaltságát, korát, személyiségét.

Mi, itt a gyakorin, nem tudjuk a tudásod -ahhoz látnunk kéne az edzésen, és a lovak közt mozogni-, márpedig így tényleg nem lehet megmondani, hogy milyen ló illene hozzád. Viszont első lónak egy idősebbet, tapasztaltabbat ajánlatosabb venni, nem pedig egy fiatalt, akiben könnyen rögzülnek a kezdők/középhaladók hibái.


(Azért azt is hozzá kell tenni, hogy az egy dolog, hogy a lóra megvan a pénz, de a szerszámokkal is számolni kell, valamint a bértartás miatti költségekkel is, pluszban még lennie kell egy biztos tartaléknak is, mert egy saját ló nem olcsó mulatság. Felelősséggel jár, és nem úgy megy, hogy x idő után "megszabadulok tőle." Arról nem is beszélve, hogy most vannak/jönnek a vízválasztó hónapok lovaglás téren. Sokan nem járnak rendszeresen, mert sár van, hideg van, hó van és egyéb dolgok. Viszont a ló télen is ugyanúgy elvárja -jogosan- a törődést, mint minden másik évszakban.)

2021. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok kérdező! Egy igazi troll kérdést írtál ki, ugyanis majdnem minden benne van, ami lovas kategóriában kiüti a biztosítékot.

- kezdő lovas lovat akar venni (pipa)

- szín a domináns (pipa)

- fajta, nem, kor (pipa)

- önélgült duma (pipa)


Legközelebb próbálkozz jobban, ez így túl átlátszó...

2021. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

"Fél éve lovagolok. Nem vagyok kezdő"

Hát beszarok. Lovat ne vegyél. Marha kezdő vagy.


"Ár nem számít"

Ó, tudod mit? Vegyél hannoverit 10 milláért.


Komolyan mondom, egyetértek előttem válaszolóval. Nem vegyél lovak 12 éves lehetst, ha még több akkor nagyon buta vagy.

13 éve lovagolok, 16 éves vagyok. Én lovak között nőttem fel, és 3 éves korom óta van lovam. És nem azért mert én kértem ami te, hanem volt shetlandink. Utána a nagyobb kívánom lovagoltam

2021. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
au.. tehát nem vagy kezdő, merthogy kemény fél éve lovagolsz, és késznek érzed magad arra, hogy egy ló tulajdonosa legyél, de muszáj hogy szürke legyen?😂 szerintem még várj pár évet ezzel, mindenki érdekében
2021. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztavérű faló.

Vagy tisztavérű hintaló!

2021. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!