Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ilyesmi csak kisebb...

Van egy ilyesmi csak kisebb merteku melyedes/ ferde resz a lovam farjanak es gerincoszlopanak talalkozasanal Mi lehet?

Figyelt kérdés

Eleg sovany mert beteg es nem tudom eldonteni hogy a sovanysagtol/ izmok hianyatol nez ki igy vagy esetleg valami elvaltozas lehet e?

[link]


2021. nov. 7. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs izomzata. (és nyilván sovány)
2021. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Én dokival is megnézetném, mert azért ott kéne legyen csont, akkor is ha sovány, pont ott ki kéne álljon neki. (1es voltam)
2021. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a “hunter’s bump” kifejezésre. Ez egy elváltozás a gerincoszlopán a lónak, és fájdalmat/problémát okoz(hat). Kisebb mértékben lehet “észre sem veszi” a ló, de előrehaladott állapotban alkalmatlanná teheti a lovaglásra és folyamatos fájdalmat okozhat.

Nem látom a lovadat, nem vagyok állatorvos sem, de lehet ez is a gond. Nézesd meg a biztonság kedvéért.

2021. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami ott a csontozattal sincs rendben, mivel a hátnak egyenesen kéne enyhe emelkedéssel a csípőhöz felérni, de ezen a képen a csípőnél beesik, és ott ahol nem kéne még a csípő magasságba felérni a hátnak, ott még felér.

Mindenképp nézze meg egy orvos mert ha a csigolyák mozdultak el, jobb ha minél előbb kiderül.

2021. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevés izom van a lovon, az is okozhatja, mivel a csontozatot az izmok tartják a helyükön. És ha terhelve is van mellé, könnyen jelentkezhetnek elváltozások.

Ez csak egy példa, más oka is lehet, ezért kéne mindenképp orvosnak látnia pláne hogy a gerinc érintett, ami kényes terep, súlyos problémák alakulhatnak ki.

2021. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dokiii. Meg jó, elég mennyiségű abrak, és széna, ebből is elég mennyiségű
2021. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!