Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam a csikómat...

Hogyan tanítsam a csikómat meg ezekre?

Figyelt kérdés

1. Akar csípni és ugye rá szoktam az orrára ütni egy kicsit de mostanság folyton hátracsapja a füleit és mégjobban csíp, hogy szoktassam le?

2. Amikor ganézom arrébb kell egy kicsit lökni hogy alóla is kiganézzak de ahogy megfogom a fenekér kirúg(lassan,szelid hangon szólitom és akkoris ezt csinálja) erre is jól jönne egy tanács

3. Az első lábait gond nélkül adja de a hátsókat nem birom felemelni mert ugye elkezd rugdálni és magam nem birom a lovat is tartani meg fogni a lábát. Hogy lehet megszoktatni arra hogy nyugottan feladja és ne rúgdáljon össze-vissza?

4. A kötőféket amikor rá akarom tenni tolat és felnyomja a fejét igy kb fél óra feltenni rá, le szoktam venni mert az előző helyén folyton kötve volt és kitörte az orrát, szegény még csak 7 hónapos de élete során folyton kötötték és már 3 gazdája volt😕

Ezzel a 4 problémával küszködünk, most van 1 hete nállam és mostmár azért kellene elkezdeni ezeket az alap dolgokat megtanítani neki mert már megszokta a helyét meg az udvarra is ki szotam engedni szaladni. Aki csak azért jön a kérdésemhez hogy "ha nm értesz hozzá minek vettél csikót?" Meg stb az inkább halgasson mert egyszerűen nem akarom hogy rosszul tanítsam vagy valami



2021. nov. 7. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

A leírás alapján kezdőnek tűnsz, a legjobb ha tapasztalt gazdát keresel a lónak (nem kezdőnek való a csikó), lehetőleg olyannak, aki a csipkést és a rossz szokást nem erősíti fel benne ütéssel. Hiába kicsi, a ló nem támadásból csipked de te vissza támadtál ezért már sunyít is, ami a bizalmatlanság, távolság tartás jelzése, és ha nem hagyod békén haraphat is.

Igazából ahogy olvastam nem tudom milyen sorrendben jöttek a problémák, de én el tudom képzelni, hogy amióta az orron ütéssel kezdted a csipkedését kelni, azóta lehetnek.

Viszont ha nem tetted volna is problémát jelente számodra egy csikó, nem tudom ki ajánlotta hogy csíkot válassz, vagy ha nálad született akkor miért nem adtad hozzáértő kézbe, de rossz döntés volt.

2021. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem jobb lenne szakember segítségét kérned. Nekem is ilyen volt a lovam, és ugyan én segítség nélkül rendbe tudtam szedni, de tudom, hogy minden lónál egyénileg eltérhet a megoldás, annak kis részletei. Ajánlom például Nyírő Bencét, aki sokat foglalkozott már kifejezetten ilyen problémákkal. Ő megtanít téged is, hogyan kell az ilyen helyzeteket jól kezelni, nem csak a lóval foglalkozik.
2021. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Érdemleges válasz a kérdésedre: bízd egy szakemberre
2021. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
79%

Szia én lovagolok bár sosem volt lovam... Lehet kell neki egy kis idő... Azt írtad az előző gazdája rosszul bánt vele. Ha van rá lehetőséged vidd ki egy legelőre.

Szépen lassan kezd lépésenként. Engedd hogy ő közeledjen feléd.

Simogasd sokat, jutalmazd ha jól viselkedik. És ha már egy kicsit szelídebb kezd apróbb dolgokkal, pl. Futószáraztatás...

2021. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy az lesz a baj, hogy rácsaptam, ha érdekell nem saját magam eszétől szedtem h üssem meg, amugy a problémák az ütés előtt is jelen voltak. Amikor már 2× beleharapott a kezembe akkor logikus h rácsaptam, a környékünkön nincs szakember kerestem már, az edzőmön kívül de ő meg nagyon meg tudja verni a lovakat ha rossz kedve van és valamit rosszul csinál a ló(tudják is a lovai a rendet) de nem akarom hogy így tanítsa az én lovamat is.
2021. nov. 7. 20:43
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

#5 keress neki egy másik gazdát, aki megfelelő lesz.

Neked is és a csikónak is jobb lesz. Kezdőként nem fogsz fejlődni egy csikóval, a csikó nem tud megfelelően tanulni egy kezdő mellett. Nem tudok de nem is akarnék más módot ajánlani

2021. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nincs lovam, nem is volt, de az biztos, hogy a visszatámadás nem segít.


Ha nincs a közelben oktató, és nem szeretnél megválni tőle, tanulj ezekről a neten, biztos akadnak oktatóvideók. Ha magyarul nem, akkor angolul. A youtube/google a barátod. ;)

2021. nov. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6os válaszoló, 10 éve érdekelnek a lovak és akkor nem volt lehetöségem venni és az is biztos hogy nem fogom eladni, ki tujda ha valakinek eladnám mennyiszer cserélne gazdát, igen keresgetni fogok a neten videókat de akartam hogy mások véleményét kikérjem, hogy ti hogyan tanítottátok meg ezeket, a kérdésekre még mindig nem kaptam választ mert legtöbben felakattatok h ráütöttem az orrára: ne mondjátok hogy a ti lovaitok az nélkül is leszokna erről... mondom addig nem ütöttem rá amég 2× is bele nem harapott a kezembe amikor simogattam. Szerintem az előző helyén verhették és azélt állt ilyen negativan hozzám, de ez egy csikó ha ráhagyom felnőtt korában megtanulja hogy úgy lesz ahogy ő akarja. Neharagudjatok de én csak kérdeztem pár dolgot ti meg rögtön letámadtatok h add el...
2021. nov. 8. 07:21
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

2es vagyok


Ja értem, szóval 10 éve érdekelnek a lovak, de még nem igazán van benne gyakorlati tapasztalatod, és csikót vettél. Ez a legnagyobb gond. Nem az, hogy ráütöttél az orrára. Nyilván vannak jobb módszerek, de igenis van olyan helyzet, amikor orrba lehet és orrba is kell verni a lovat. A lényeg, hogy jogosnak érezze, és akkor nem fog félni az embertől. Lehet, hogy a ló nem értette miért kapta.

Nagy hiba tapasztalatlanul lovat, de főleg csikót vagy tapasztalatlan lovat venni.

2 megoldás van: vagy hívsz egy szakembert (aki igen, akár az ország másik pontjáról is eljön), vagy eladod. Mert ahogy a 6os is mondta, ez így egyikőtöknek sem jó.

2021. nov. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor jót cselekszik agyon dicséred, ha pedig számodra nem megfelelő a viselkedése "bünteted". Meg kell húzni a határokat, hogy mi az amit lehet és mi az ami nem. Azt is figyelembe kell venni, hogy még gyerek, másrészt ő nincs tisztába a testi erejével. Mindenre rá kell számítani az időt. Kötőfék nálunk 20 perc volt eleinte amikor a 2 éves full nyers csikó hozzánk került, vele volt néha birkózás rendesen, de a nálunk született csikókkal sose volt gond, mert már 1 hetesen fel volt véve mind a 4 lábuk meg szoktattuk az érintéshez, kötőfékhez.

Szóval kötőféknél is volt 20 perc üstök vakargatás, dicséret, jutalomfalat is, ha már rajta volt. Rá kellett szánni az időt, aztán 5-6. alkalomra már csak tartotta a fejét. Csipkedés és csipkedés között is van különbség, bár amikor erőből teszi, akkor mi is rászóltunk, meg kapott egy kicsit szájára is, hogy ezt nem toleráljuk. Viszont egyedül ez elég veszélyes, főleg ha ez az első csikód, ráadásul érhették negatív élmények is bőven, szóval inkább keress valami lóhoz jobban hozzáértő embert, aki ott egyből tud segíteni, látja a lovat és a reakcióit és volt már dolga csikóval.

2021. nov. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!