Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalt lótartókhoz/lovasok...

Tapasztalt lótartókhoz/lovasokhoz szólna a kérdésem. Mennyire lenne kivitelezhető egy ilyen ,,álom"?

Figyelt kérdés

Kisgyerekként kezdtem lovagolni, és hosszú évekig csináltam, akkor még jó voltam benne és értettem a lovakhoz. De kb. 14 évesen abbahagytam, ami már jópár évvel ezelőtt volt. Akkoriban egy olyan lovardában tanultam, ami nagyon erős hangsúlyt fektetett a terepre. Amint magabiztosan kezeltem a lovat mind a 3 jármódban, már mentem is ki a többiekkel, és hatalmas utakat megtettünk lóháton. Mentünk erdőkön, mezőkön, falukon keresztül, volt hogy egész napos túrákat megtettünk, és útközben megálltunk tábortüzet csinálni. Akkor nagyon beleszerettem ebbe az ,,életmódba", és azóta is nagy álmom ilyen túrákra elmenni, csak immáron saját lovakon, barátokkal/családdal. A saját lovak tartásához már megvan a tökéletes vidéki ház, hatalmas telekkel, szóval az itthoni tartás majd kivitelezhető lesz a jövőben. Azt szeretném leszögezni, hogy semmiképp sem akarok beleugrani egyből lóvásárlásba! Nemrég fejeztem be végleg tanulmányaim, és helyezkedtem el egy jó munkahelyen, szóval még innentől évekig tervezek órákat venni, és megtanulni a lótartás minden alapját, hogy teljesen felkészült legyek. Természetesen, utána sem egyből otthonra vennék lovat, hanem bértartásba, hogy minél több tapasztalatot gyűjthessek.

Viszont előtte gondoltam felteszem ezt a kérdést, mert őszintén szólva rengeteget kopott a tudásom a lovak kapcsán. Nem tudom, hogy az ilyesmi életstílus mennyire megerőltető egy lónak? A ló nem lesz ideges, ha új terepeket, falvakat, utakat jár be, nem a megszokott útján megy egy idő után? Ha valami baleset történik terepen, pl. egyikőtök leesik, a ló elvágtat, és nem találjátok, akkor mi a menete a keresésnek? Értesíteni a rendőrséget? Illetve, olvastam az egyik fórumon, hogy a túrákat kedvelő lovasoknak érdemesebb western nyerget venni, mert sokkal kényelmesebb. Erről mi a véleményetek?



2021. nov. 14. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én, ha olyan házban laknék ahol tarthatok lovat, biztos nem adnám bértartásba.
2021. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is mindenképp egyből hazavinném. Én idén tavasszal vettem meg az első lovam, először én is bértartásba akartam vinni pár hónapra, hogy kicsit jobban belelássak a lótartásba, de végül egyből hazahoztuk. Így sokkal jobb volt, már úgy érzem, felesleges lett volna máshova vinni először.

Nem minden fajta előnye a távlovaglás, de pl. ott van az arab telivér, aki kiváló hosszú utakra.

A westerny nyereg jobban eloszlatja a súlyt, ezért ez hosszab utakra jobb a lónak, illetve neked is sokkal kényelmesebb, mélyebben ültet. De vannak kifejezetten túranyergek, ezek szerintem a western nyeregnél jobbak, könnyebbek.

Én nem tudom, mi a teendő elszabadult ló esetén. Szerintem is a rendőrség lenne a megoldás. Illetve kell mikrochip a lóba, hogy ha befogják, könnyen azonosítani lehet.

2021. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Hozzátenném még, hogy nem, valószínűleg nem lenne túlzottan ideges ilyen életforma esetén. Hiszen a vadonban sem egy konkrét helyen van a ménes. Mindig vándorolnak, amerre a fű, arra mennek. Hozzá vannak szokva a vándorláshoz, nekik természetes. De persze van olyan, hogy egy ló fél új körülmények közt, ha el van szakítva a társaitól, jobban szereti, ha van egy napirend az életében. De ez persze egyénfüggő.

2021. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jogos vagy kérdező. Sztem minden jó így ahogy leírtad. Nem megerőltető. Igen a western nyereg sokkal kényelmesebb hosszú túrán. Én is ilyenben mentem volna csak lebetegedtem. Szóval ennyi. Ha a lotartassal kérdésed van írj privit
2021. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mindenkinek ment a zöld pipa!:)
2021. nov. 14. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem világos, hogy hány lovat tartanál és kivel járnál ki :-) Lovat egyedül nem tartunk. A hosszú terepet szereti, ha társával van akit ismer (együtt van karámozva) akkor nem megy el, ha a lovas leesik, a másik lóval marad. Ha egyedül van, vagy olyan lovakkal, akiket nem ismer, akkor rendszerint hazafelé elrongyol. Jó esetben útközben megáll legelni. Előnyös ha nem kell forgalmas úton átmennie hazafelé. HA nagyon messze van otthonról ahol nem tudja mi van, akkor tán nem megy messzire, ezt nem tudom. Nyeregre szoktak bilétát tennni telefonszámmal, címmel.
2021. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyeregre, kantárra jó ötlet a biléta címmel, névvel telefonszámmal. Ha esés van és lemegy a ló, akkor hívni kell a rendőröket, hogy hol vagytok, honnan indultatok, merre jöttetek, mert a rendőrök próbálják biztosítani a ló útját, hogy ne történjen baleset.

Én sokat túráztam idegen helyeken is. A lovamat nem viselte meg a dolog. Természetesen azért erre is készülni kell, hogy minél messzebb menjetek, mind kondiban, mint abrakolásban.

2021. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

6#, minimum 2 lovat szeretnék majd itthon tartani a jövőben, tudom, hogy társas állatok, és nem lehet őket egyedül tartani. :)

2021. nov. 15. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Megcáfolnám az egyik hozzászólást, mert az én lovam elvágtázott haza, pedig akkor vittem át új helyre, és ott volt a társa, akit már 1éve ismert.
2021. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer estem terepen úgy, hogy elrohant a ló. Ketten mentünk terepre, a lovak ismerték egymást, de nem karámtársak voltak, de ugyanabban a lovardában voltak tartva. A másik ló megijedt egy szabadon lévő kutyától, az enyém meg attól, hogy a másik ló bepánikolt és nekiment az enyémnek. Én leestem, a ló hazarohant. 3 km-re lehettünk a lovardától. Nem sokszor volt még akkor azon az útvonalon de hazatalált.
2021. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!