Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lovardába járjak, vagy...

Melyik lovardába járjak, vagy lehet így?

Figyelt kérdés

8 éve lovagolok, szabadon vágtázok, de még sajni nem igratok. Az lenne a kérdésem, hogy a Ci- Fra lovasiskolába, vagy a Nyiharda lovardába járjak?


A Nyihardába jártam eddig vagyis 1, 5 éve és nagy a pálya, a lovak jol mennek, és nem egymás seggében megyünk, viszont mar elore fel vannak nyergelve, es csak kantarozni lehet, es csak szombaton itthonról tudnák menni.


A Cifra lovasiskolában pici a pálya, a lovak nem nagyon menosek, de aranyosak, es ora elott le lehet ápolni, nyergelni oket, es van ugro edzes, ami a masikban nincs. Terep is van. Csak itt folyton egymas seggeben megyunk es igy nem tanulok semmit. Ide pentekenkent suli utan tudnak menni, ami jo.


Nem tudom melyikbe menjek. Vegy 1 heten a Nyihardaba, a Masikon meg a Cifraba? Vagy olyat lehet, hogy egyik heten a Cifraba, es ugyan azon a heten a Nyihardaba is kimegyek, csak nem lovagolok, hanem csak segitek reggel felnyergelni?


Vagy esetleg valami mas?



#lovaglás #ló #Cifra lovasiskola #Nyiharda lovarda
2021. nov. 27. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben a Cifra Lovas Udvarba mennék, de ez a te döntésed. De a Cifrába legalább előkészítheted a lovat. Meg a terep is fontos, ott tanulhatsz sokat. De én leginkább a lovasoktatót nézném. Én inkább megyek messzire a kedves lovasoktatóhoz, mint közel egy búnkóhoz, akit csak a pénzem érdekel
2021. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Pénteken az egyikbe, szombaton a másikba. Vagy a heti 2 alkalom nem opció? Vagy ki kell próbálni mindkettőt pár alkalommal és akkor választani ahol jobban érzed magad.
2021. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már voltam mind a kettoben tobbszor is. A Nyihardában is kedvesek az oktatok, ok ott mar jol ismernek, tudjak a hibaimat, oktato szempontbol sztem a Nyiharda a jobb. A heti 2 alkalom sajni nem opcio, nert az nagyon draga lenne, engem a Cifraban nagyon visszataszit az, hogy egymas seggeben kell mennunk, viszont nyergelni szeretek. Kantarozni a nyihradaban is kell. Amugy a Cifraban sem mindig kell nyergelni, vagyis van amikor a masik lovat nyergeled fel, de van amikor semelyiket sem.
2021. nov. 27. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg az oktatódnak, hogy szeretnéd te előkészíteni a lovat. Behozni a legelőről, leápolni, felszerelni, hisz ez is része a lovaglásnak. Mondd, hogy mész egy fél órával előbb, és szeretnéd te csinálni. Ha normálisak, természetesen megengedik, örülnek, hogy szeretnél foglalkozni is a lovakkal. Ha egész nap mennek a lovak, és már előtted volt a lovon akár több lovas is, a rossz hírem az, hogy csak kifacsarják a lovakból a pénzt...
2021. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat sajni igen, a masodik
2021. nov. 27. 17:04
 6/6 anonim válasza:
Szio szerintem nincs értelme 2 különbe járni, mert ha valamit meg tanítanak egyféleképpen akkor a másik lovardában másféle képpen. Szerintem menj a Cifrába <3
2021. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!