Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kertesházba tarthatok pónit?

Kertesházba tarthatok pónit?

Figyelt kérdés
A szomszédaimat nem hinném higy zavarja. Lenne fedett helye meg ahol tud legelni. Szerintetek kertesházba lehetne egy shetlandi pónit tartani?
2021. nov. 28. 18:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%
A lócitromnak üde a szaga, nem olyan mint a kutya büdös kakája, vagy a macskájé. Vagy a tyúké. A ló nem hangos általában. Néha nyerít, de közel sem olyan sűrűn, ahogy egy kutya ugat vagy a szomszéd rikácsol.
2021. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
33%
Hát, ha neked üde szagú a lószar, szagold naphosszat.
2021. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

És minek akarsz pónit? Mi célod vele? Csak nézegetni? A lovat (akkor is, ha póni) mozgatni kell, akár naponta. Oltások, körmölés, féreghajtás, nem várt állatorvosi költségek, jó minőségű széna (nem kecskeszéna). Nem olcsó buli, akkor sem, ha póni. Ha csak éjszakára van egyedül, napközben ménesben, az oké. De a legjobb lenne, ha 24 órában lenne lótársasága, anélkül nem fog teljes életet élni, nem lesz olyan kötelék köztük. Illetve nem biztos, hogy a kecskékkel kijön, lehet piszkálni fogják egymást.

Mekkora a telek? A legelő mekkora? Hány ló? Minden reggel és este ide-oda fogsz érte járkálni? Ha esik, ha vihar van, ha fúj a szél, ha szakad a hó, ha beteg vagy, lázas, akkor is? El tudod vállalni? Nem 1-2 éven át, hanem 10-20.

2021. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

A lónak nem csak egy fedett beálló kell. 3 oldalról van fala, vagy csak teteje van? 3 oldalról zárt beálló kell, természetesen tetővel.

Amúgy meg, ha nem állattartási övezetben laksz akkor nem tarthatsz lovat. Bár ha kecskéd is van akkor gondolom olyan helyen laksz ahol lehet. Ha tudsz biztosítani egy normális beállót, társat (ami jobb lenne ha egy másik póni lenne, de a kecske is megteszi), legelőt, télen takarmányt, és rendszeres mozgást (igen, egy shetlandinak is szüksége van valamennyi mozgásra, nem egészséges ha egész nap csak álldogál) és az orvosi plusz a kovács költségeit tudod tartani akkor nincs akadálya.

2021. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy ne értenék a lovakhoz. Nyilván alap hogy az állatorvosi kölcségeket kitudnám fizetni, a kecskék sem rossz minőségű szénát kapnak. Volt már nagylovam,nyilván ha nem értenék hozzá nem kezdenék bele🤨
2021. nov. 28. 19:29
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Gyakori válaszadóktól akarsz engedélyt kérni hozzá, és tőlük teszed függővé, akkor rossz hírem van😄 Ha akarsz úgyis tartani fogsz, ha nem, akkor meg nem!
2021. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a településen az állattartási rendelet szerint lehet tartani őket, lakóövzetek, telekméméret szerint, meg van egy bizonyos védőtávolság, amit szintén be kell tartani. Például 900 nm feletti telken falusias lakóövezetben max 4db nagyméretű állatot lehet tartani, 20 méteres védőtávolsággal. ( A védőtávolság azt jelenti, hogy legalább olyan távol kell tartani az állatokat a lakóépületektől)
2021. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

8: ja, persze...


Pont ugyanúgy shetland pónit akar tartani valaki más, és pont ugyanúgy kecskével párosítva...


Hány éves vagy? 7-8?????


De már egy ekkora gyerek is felméri, hogy olyat hazudjon, ami hihető.. :-D

2021. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Nem, nem 7 éves vagyok. 18😆

Az meg nem az én problémám ,hogy nem hiszed el, hogy nem én írtam azt a kérdést. Szerintem látszik is hogy teljesen máshogy fogalmazok

2021. nov. 29. 15:00
 20/30 A kérdező kommentje:
Illetve, irtam már hogy voltak lovaim, akkor szerinted olyanokat kérdeznék hogy mekkora hely kell neki, meg mennyibe kerül a havi tartása. A szomszédokat sem zavarná, mert ketten is tartanak tyúkokat és az sokkal büdösebb mint egy ló
2021. nov. 29. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!