Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg futószáron...

Hogyan tanítsam meg futószáron vágtázni a lovat? Hang és ostor segítségre sem hajlandó vágtába ugrani.

Figyelt kérdés

2021. nov. 29. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Lovas alatt vágtázik normálisan vagy szabadon engedve egyenes vonalon? Lehet fáj neki valami azért nem akar körön vágtázni


Ha nem ez, akkor ismertesd meg vele az ostort (nem, nem agyonverni kell) csak tudja mi a szerepe. Muszáj lesz vagy hangra vagy ostorra reagálnia mert futószáron nagyon más lehetőség nincs

2021. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, ha neked alap, amit mondok, de:

futószáron, ha a ló feje "elé" sétálsz, vagyis a nyaka és a törzse csatlakozása előtt állsz és úgy hajtod körbe, azzal 'lassítod' a lovat. A fejének előtted kell lennie, és közvetlenül a fara mögé kell tenned az ostort. Minél előrébb állsz a háromszögben, amit bezársz a futószárral és az ostorral, annál inkább fékezed a lovat. Amit még megtehetsz, az a testbeszéd. Ne állj vele szemben egyenesen, hanem a vállaiddal fordulj abba az irányba, amelyikbe szeretnéd, hogy haladjon, és hagyj neki bőven teret a körkarám széle és az ő haladási pályája között. Sőt, jobb, ha nincs ott körkarám, és csak sima terepen gyakoroljátok. Ha nagyon közel mész hozzá, "nekiszorítod" a karám szélének, és úgy is lassítod/blokkolod. Nagyon fontos a testbeszéd futószárazáskor.

2021. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

2. vagyok.

Kapicánnal futószárazol? Az is probléma tud lenni, ha a zablába csatolod be a futószárat, mert feleslegesen helyezel nyomást a szájára. Így pl. a hajlításokat sem lehet megtanítani neki, mert természetellenes szögben fogja tartani a fejét. Mindenképp használj kapicánt.

2021. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Miért pontoztátok le a válaszom? Az akadémiai rendszerben tanítják így és működik.
2021. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy fáj neki valamije. De ha nem és lovas alatt hajlandó vágtázni akkor próbáld meg hogy amikor valaki ul rajta és

körön beugratja vágtába akkor legyen ott mögötte az ostor, (mintha futószáraznád) ezt próbálgassátok. És igy megfogja tanulni

2021. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémam,de nem saját lóval.Ajánlom hogy próbálj felülni rá és valami közben futózárrazon is,és te közben rakd egy kicsit a szeme alá/közelébe hogy lássa a pálcát és akkor megindul.Aut is ajánlom hogy vezesd és fss mlena korbe duss vele és akkor azután felteheted futószárra(lehet hogy hibas amit irtam mert nagyon eldobál(de egyébként ez a módszer nálunk
2021. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 os vagyok

A vége amúgy az lenne hogy duss mellette körben és utána felteheted futószárra és több esélye van ezt megszokni!Nálunk ez bevált(azért írtam hibasan a vegét mert már nagyon eldobált!

2021. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!