Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Műköröm mennyire zavaró a...

Műköröm mennyire zavaró a lovak körül?

Figyelt kérdés

Szeretnék körmöt építtetni, de itthon vannak a lovaim, ezétt mindent én csinálok körülöttük. Illetve lovagolok is.

Aki műkörömmel lovazik, ki a tapasztalataitok? Nekem még sosem volt, nem is tudom, milyen érzés. Milyen hamar törne le? Nem egy nagyon hosszúságra gondolok, az eredeti körmömnél pár miliméterrel nagyobbra.


2021. dec. 12. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem túl hosszú, semmi gond nem lesz vele.
2021. dec. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több csajnak is vannak, pedig nem hülye picsák, egyszerűen csak szeretik. Nem zavarja őket.
2021. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
2es vagyok. Ezzel ellentétben nekem nagyon nem jönne be, sokmindenhez használom a körmöm
2021. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenképp jó döntés, hogy nem hosszúval kezdesz, a mindennapokban is meg kell szokni, nem csak a ló mellett. Kicsit nehezítő körülmény, hogy te nem csak lovagolni jársz, és csak letalarítod a lovat, hanem minden mást is végzel körülöttük. Azt tudom tanácsolni, hogy amíg nem vagy biztos a mozdulataidban, addig 10-15 perccel több időt szánj ezekre a munkákra, ha időre mész utána valahová akkor is úgy számolj hogy akkor előbb menj ki hozzájuk, mert ha kapkodsz és úgy csinálsz mintha nem lenne műkörmöd, könnyen letörhet. Miután megszokod, ugyanolyan gyorsan és ügyesen el tudsz végezni bármit, ez nem fog örökké tartani :)
2021. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik napról a másikra építettem M-es hosszúságú körmőket. Na hát jól megszenvedtem vele, a cipőmet nem tudtam normálisan bekötni. Másnap viszont a lovak körül mindent megtudtam gond nélkül csinálni.


Nagyon jó körmöst kell választani. Nekem nem tört le eddig. Pedig rendesen használom a körmeimet. A körmösök a hajukat tépnék ha tudnák mi mindenre jó a lovak körül a köröm.

Pl szeretik ha vakargatod vele őket, akkor mivel rideges lovaink vannak a sarat ami rászáradt a lábukra van hogy körömmel kaparom le mert nem mindegyik szereti ha rendesen megvan kefélve a lábuk.

Meg minden ilyesmire is használom a körmeim.

Én nagyon szeretem őket.

2021. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A jó körmös a kulcs! Ha a körmös jó és nem választasz hosszú körmöt (vagy maximum középhosszút) akkor semmi gondod, bajod nem lesz belőle. Lell kis idő mire megszokod, de ez a hétköznapi életre is érvényes nem csak a lovazós dolgokra.


Viszont, ha hosszú körmöt építtetsz az tud csúnya baleseteket “okozni”. Egy ismerősöm vezette a lovát, megijedt a ló, megrántotta a vezetőszárat. A csajszi el szerette volna engedni, de beleakadt a körme a vezetőszárba és tőből kitépte neki a ló. Ez egy rövidke körömmel nem igazán tudott volna megtörténni.

Van, aki extra körmökkel is lovazik és semmiben nem zavarja, de azért kockázat van benne.

2021. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A lovakat nem zavarja. :)
2021. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Nemjó nyergelésnél zavar
2021. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Les körmöm van évek óta. Egyáltalán nem zavar. Nyergelést is meg lehet simán oldani.
2022. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!