Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha nincs már OKJ, mi lesz...

Ha nincs már OKJ, mi lesz helyette?

Figyelt kérdés

Lovasoktatói, túravezetői vagy lovasedzői okj-t szerettem volna végezni gimi után, de mire kikerülök innen, már nincs. Tudom, hogy ezek a papírok nagy tudást nem adnak, de azért mégis csak valami. Angliába tervezek menni istállóba dolgozni, saját lovamat is vinném. Oda nem is kell semmilyen papír igazából, de jó, ha van. Bár szerintem a magyar papír ott nem jelent semmit. Már pár éve szemezgetek egy bizonyos oldallal, ha valaki szeretné, elküldöm privátban.


Milyen lovas képzések lesznek/vannak az OKJ helyett? Szívesen meghallgatok bármit, nyitott vagyok mindenre. A tesiegyetemen is gondolkodtam, de mem szívesen mennék egyetemre.



2021. dec. 12. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Google-be beírod és már ki is adja.

Szakmajegyzékként keresd.

Semmit nem érnek ezek a képzések. Én is most csinálok egyet és a lovak színvonala is siralmas. Képzetlen, agyonhasznált iskola lónak se mondható lovakon próbálnak tanítani. Aki tud lovagolni is csak szerencsétlenkedik mert nem lehet normálisan és helyesen lovagolni a képzetlen lovakat. Csak szenvedés az egész.

Az elméleti rész se valami nagy cucc. A lovaglás alapjai a téma igazából, és aki tényleg lovas az ezeket mindet ismeri.

Az osztálytársak nagy része lovagolni se tud, tehát aki tud az csak bejár lézengeni 3 hetente egy napot mert vele nem foglalkoznak konkrétan semmit.

2021. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt csak erősíteni tudom, több ismerősöm is ugyanezt mondta. Az egyikük azon a tanyán tartotta a lovát, ahol én is. Szerencsétlen állat rohadt rossz állapotban volt (mármint a sajátja), nem ismerte a segítségeket, simán lefeküdt és hempergett úgy, hogy rajta volt a lovasa, nem tudott helyes lábra vágtába ugrani, simán harapott/rúgott/kirohant a világból. Kezdő ló / kezdő lovas párosítás volt, ezt hozta ki a nő a lovából.


Ő is járt a lovasoktató tanfolyamra. Azért buktatták meg egy vizsgáján, mert nem tudta ügetésben tartani egy körön keresztül az iskolalovat, amit adtak neki. Erre lehordta az oktatót a sárga földig, és elviharzott :D

Na kb. ilyen emberek az osztálytársaid. Az iskolalovak se az akadémista rendszerben nevelkedtek, a vizsgáztatóid meg pont ugyanolyan hülyék, mint az, aki tanulni akar tőlük, szóval tiszta káosz az egész. Szerintem senki sem vesztett azzal, hogy nem ment ebből OKJ-ra.


Lépj be facebookon a magyar lovas közösség c. csoportba, ott nagyon sokan foglalkoznak azzal, hogy hol lehet újféle képzést végezni, és azok milyenek.

2021. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy az angliai munkavállalás jóval nehezebb, mióta kiléptek az EU-ból? Egyrészt kell munkaajánlat, meg ilyen pontozásos rendszer van, hogy kaphatsz-e vízumot. Ha nem ez lenne mondanám, hogy kint lovas képzést, azt talán többenézik, mint az itthoniakat, mert itthon csak papírt kapsz tudást nem. Pl a lovászképzést beleintegrálták a gazdaképzésbe.

Sportedzői szakma megmaradt a szakmajegyzékben. Gondolom most fogsz a nyáron végezni, akkor fognak kifutni az utolsó OKJ-s képzések is, köztük a gyorstalpaló 7 hónaposok is, utána csak 2 éves képzésen lesz, de lovagolni , lovakkal foglalkozni nem nagyon fogtok, inkább edzésvezetés a gyakorlati rész.

2021. dec. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nehezebb. A családom egyik fele kint él pár éve, köztük édesapám is. Neki ott van állandó munkahelye.
2021. dec. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!