Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Új ló érkezésekor hogy kell...

Új ló érkezésekor hogy kell megoldani a mozgatást?

Figyelt kérdés

Új helyre kerül, de nem jön vele a régi nyerge, kantárja, idő, mire ezeket beszerzem. Az is lehet, hogy hetekig nem találok jó nyerget rá. Ilyenkor hogy oldjam meg a mozgatást? Egy elég temperamentumos menős lóról van szó, egy hét alatt simán megőrül, ha nincs lemozgatva. Jártatógép nincs, futószárazni lehet, de azt hamar elunja. Kölcsön nyerget nem akarok, az nagyon érzékeny, és amíg nem ismerem meg, a nyakmadzag, patrac kizárt.

Ti hogy oldottátok meg az elején?



2021. dec. 20. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kézen jártam vele rengeteget terepre, futószár (ha jól csinálod ez agyilag és testileg is fárasztó+érdekes a lónak), néha csak úgy “meghajtani” a karámban/pàlyán. Hosszúszáras munka, felültem szőrén is, kocsizni is kocsiztuk kölcsön cuccal, terepen másik ló után “kötni”, stb.
2021. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kézen terepen elég a sétálgatás, ügetgetés? Ez eszembe se jutott, de nagyon jó ötlet.

A földi munka tervben van, csak azt energiával telve nehezebben csinálja, jó, ha előtte ki tudja tombolni magát. Kocsizni sajnos nem tudom, de a másik ló után kötés játszhat 😀

2021. dec. 20. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha bírod a tempót vágtázhatsz is vele :D

Dombra fel-le nagyon nagyon jó az izmainak. Adhatsz neki feladatokat is közben, mutogasd meg neki az ijesztő dolgokat is, addig is tanulja

2021. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Dehogy bírom 😀 de köszi, ebből ki tudok indulni.:)
2021. dec. 20. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Marad a karámban meghajtani, plusz futószár, duplafutószár. Nagyon is el lehet fárasztani a lovat vele, sok átmenet, fokozások, felvételek, kör szűkítése, bővítése. Lehet cavalettivel is fűszerezni, szoktam olyat csinálni, hogy kirakok ívre szélesebben, beljebb szűkebben és tologatom a kört, hogy hol az egyiken menjen, hol a másikom, plusz lehet emeltet is rakni.
2021. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az jutott még eszembe, ha új helyen van a takarmányhoz is fokozatosan kell hozzászoktatani. Esetleg, amíg nincs nyereg kicsit visszább lehet venni a szemesből, mondjuk a felére cserébe kapjon több szénát, meg legyen normálisan karámozva. Ehhez jön a heti 3x 1 órás futószár a fent leírt módon, esetleg ha utána felülsz 15-20 percet szőrén úgy ki kell elégítse a mozgásigényét. Bár ha csontosabb lovad van megértem miért nem akarsz szőrén lovagolni :D
2021. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A takarmányra már gondoltam. Az átmenetet úgy oldom meg, hogy kérek egy zsákkal az előző helyről, ahol lakott, és fokozatosan áttérünk saját zabmentesre, mennyiségre kevesebb lesz kicsit.

Szőrén azért nem ülnék fel, mert számomra még ismeretlen a ló, és egyébként tisztavérű akhal, szóval nem a legnyugodtabb, nyúzható fajta. Rohadt érzékeny. Először földről ismerkednék vele, aztán nyeregből ,a szőrén ülést meghagyom a későbbi magabiztos időszakra.

2021. dec. 20. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a földi munka pont elég lesz egyenlőre. Távlovaglásra vetted? Arra nagyon jók.
2021. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen :) illetve nem versenyszerű távlovaglásra, hanem hosszabb terepekre, hobbicélra. Alapfokú akadémista kiképzés, alap díjlovas feladatok, ilyesmik.
2021. dec. 21. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!