Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta beugratás segítség?

Vágta beugratás segítség?

Figyelt kérdés

Elkezdtem gyakorolni a vágtabeugratást, viszont sehogy sem megy.Megvan a belső állítás,külső csizma hátul belső hevederen, viszont nem bírom odanyomni/pöccinteni.Edzőm mutatta, viszont én akárhogy erölködöm nem sikerül odanyomjam a sarkam.Ha egy picit lenyomom a lábfejem, hogy a sarkam odanyomjam rögtön kiesik a lábam a kengyelből, az egész lábam felhúzódik.Van valami technikája ennek a sarok odanyomós dolognak?Esetleg vágta beugratás tippek?

UI: Ne ítéljetek el kérlek, még kezdő vagyok.


2021. dec. 25. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ne a sarkaddal csináld, a bokádat és vádlidat kell odazárni.
2021. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

1-es vagyok

"A vágtabeugratást egy félfelvételnek kell megelőznie, ami felhívja a ló figyelmét az új feladatra. Jobb lábra beugratás esetén a jobb oldali csizma és szár segítségével adj jobb állítást a lónak, míg a bal oldali szár feladata megakadályozni azt, hogy a ló a bal vállára essen. A vágtába ugratáshoz a lovas a külső csizmát kissé hátra veszi, megtartva a ló farát, és a külső hátulsó lábat a súlypont alá lépteti, amivel elősegíti a helyes lábra történő beugratást, és előre ható testsúlysegítséggel beemeli a lovat vágtába."


[link]

2021. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj képzett edzőhöz, aki képzett lovon tanít. Egy helyes félfelvétel után kb szőrhegy érintésre be kellene ugrania a lónak vágtába.

Amúgy meg csak halkan kérdezem: fizetsz is azért, hogy a lovon ülsz? Mert akkor az a minimum elvárás, hogy legalább érthetően elmagyarázza az oktató, hogy mit kell csinálni. Ha meg nem tudja elmagyarázni, ezáltal megtanítani, akkor alkalmatlan arra, amit csinál. Akkor csak egy kókler, nem pedig edző.

Nyugodtan mutasd meg neki ezt.

2021. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Eloszor egy kis ulesjavitas, kengyelnelkulizes kene neked. Ha beleterhelsz a kengyelbe, akkor nem fog kicsuszni a labad. Ha nem reagal a segitsegekre, palcat is hasznalhatsz. De erdemesebb lenne eloszor futoszaron gyakorolnod, hogy raerezz.
2021. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
A vágtabeugratást célszerű futószáron gyakorolni vagy körkarámban. Felhúzódik a lábad az valószínűleg azért van, mert nem biztos az ülésed, a térdeddel akarsz kapaszkodni, esetleg bokával. Ülésjavító gyakorlatok is jók lennének.
2021. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!