Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakorisággal adjam a...

Milyen gyakorisággal adjam a táplálékkiegészítőket?

Figyelt kérdés
MSM-et és greenmann emésztést segítő kiegészítőt szeretnék adagolni. A ló ridegtartásban van. A lovarda nem vállalja a kiegészítők adagolását a ridegben tartott lovaknak, mert nem tudják garantálni, hogy a lovak nem cserélnek helyet az abrakoló csészék előtt. Emiatt nem térnék át boxos tartásra. Én heti 3x járok, ilyenkor tudnám munka után a táphoz keverni őket. Erre vonatkozóan nem találtam utasítást. Nem baj, ha a ló nem minden napra egyenletesen eloszlatva kapja a kiegészítőket, hanem napokra lebontva?

2021. dec. 27. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Általában minden kiegészítő zacskóján/a weboldalukon leírásban megtalálod hogyan kell adagolni.

Viszont annyit tudnod kell, hogy 99%-ban nem etetünk a lóval heti 3x kiegészítőt. Vagy minden nap vagy inkább soha.

2021. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Én azt is meggondolnám hogy keressek-e olyan helyet, ahol a lovam fix boxban van, nem pedig össze-vissza.
2021. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1.: köszi!

2.: Van boxos tartás ugyanazon a helyen, ahol tartom. Ez nekem nem opció, mert elég nagy a mozgásigénye, nem szereti a boxfogságot.


Az összevissza alatt mit értesz? A ridegben a lovak döntik el, hogy ki melyik csészéből eszik, nem is értem, hogy ezért miért a lovardát kellene hibáztatni :) mutass egy ridegtartó helyet, ahol katonás rendben mennek enni a lovak, mindenki szigorúan a saját táljából...

2021. dec. 27. 20:47
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Oké, annyira nem ismerem a lovakat, az össze-vissza alatt meg pontosan azt értettem hogy nem mindig ugyan abból a csészéből eszik.
2021. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Fú, nagyon el vagy tévedve.
2021. dec. 27. 20:57
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Milyen értelemben?
2021. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Akarhol voltam eddig, a ridegtartott lovak mindig a csajat etetojukbol, a nekik szant abrakot kaptak. Ahol ezt nem tudjak megoldani, az nem egy jo hely. Nekem a hideg futkosna a hatamon, ha a masik lo altal osszenyalazott edenybe kapna enni a lovam🤮

Sztem ez alap higienia. Mi emberek se cserelgetjuk a fogkefeinket egymas kozott, hanem mindenki a sajatjat hasznalja.

2021. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Az előbb ezt írtad.


"A lovarda nem vállalja a kiegészítők adagolását a ridegben tartott lovaknak, mert nem tudják garantálni, hogy a lovak nem cserélnek helyet az abrakoló csészék előtt."


Na most ha fix etetőhelye van, akkor mi a gondod?

2021. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Számomra nagyon fura hogy ezt nem értitek. A ridegtartott lovaknak ki van készítve 10 etetőcsésze. Nem kötik ki őket az etetéshez, hanem osb elválasztófalak vannak a csészék között. Minden ló bemegy egy etetőcsészéhez, amíg kajál. Ha a lovász a ló saját kiegészítőjét beteszi egy csészébe, a ló dönthet úgy, hogy kifarol, és keres másik csészét. Ezt annyira nehéz felfogni? :D Vagy hihetetlen rossz a szövegértésed, vagy direkt keresed a kákán a csomót.
2021. dec. 27. 22:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, jobb lenne, ha a lovászok egyesével kikötnék a lovakat etetéshez, de emiatt nem fogok lovardát váltani. Légyszi, ne bombázzatok ezzel üzenetben, rohadt fárasztó. Ráadásul eddig hat válaszadóból kettő reagált a kérdésre, a többi válasz értelmezhetetlen.
2021. dec. 27. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!