Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent, hogy mozdíts a...

Mit jelent, hogy mozdíts a zablán?

Figyelt kérdés
Edzőm mindig ezt mondja azoknak akik már ugratnak, ezért én is kíváncsi lettem mit jelent.Mindig mondja nekik, hogy félfelvétel, mozdíts a zablán/száron.Mit jelentenek ezek és hogyan kell csinálni ezeket?Ne ítéljetek el, kezdő vagyok.
2021. dec. 29. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Juj ezt olyan nehéz elmagyarázni. :D A mozdíts a zablán szó szerint azt jelenti, amit mond. Valahogy úgy tudnám leírni, mintha "reszelnéd" a száját a zablával, de természetesen nem ez történik, hanem megmozdítod, kábé egyik oldalról a másikra húzod apró mozdulattal. A félfelvétel hasonló, az ülésed is kell hozzá, mintha fel akarnád venni a lovat (=megállítani, lassabb jarmodra váltani), de nem ez történik, hanem ez csak egy jelzés felé, hogy hé pajti, rám figyelj. Remélem kb érthető volt.
2021. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tényleg 'reszelésszerűen' jobbra-balra kell helyesen mondva 'átmozdítani' a zablát. Ez lehet figyelemfelkeltés miatt, vagy épp azért mert a ló belefeszült a kézbe, vagy hasonlók.
2021. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem az edződet kérdezed? Ha szabadon lovagolsz már, akkor ezeket neked is el kellene magyaráznia.
2021. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én azt javaslom, hogy válts edzőt, mert ha ezt nem magyarázza el, akkor mást sem fog és csak felhalmozódnak a kérdések. Ez semmiképp sem jó, mert így nem tudsz fejlődni.
2021. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
4es. Leírta, hogy még csak azoknak mondja az edző, akik már ugranak, a kérdezőnek még nem, valószínűleg azért, mert az edző szerint nem tart még ott. Az vitatható, hogy mit mikor és hogyan kell elsajátítani, de az biztos, hogy az edzőnek joga van eldönteni mit mikor szeretne tanítani. Ha ezt a jogot elvennénk az edzőktől, akkor nem fejlődnénk sehova, mivel nem derülne fény esetleg olyan fejlődési technikákra, amik esetleg eredményesebbek a hagyományosnál. Egy szó mint száz, legközelebb olvasd el rendesen a kérdést :)
2021. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
De nem csak egy ugró lovasnak kell tudnia átmozgatni a zablát. Akár egy patanyomfigura előtt vagy hogy szárra lovagolja. Persze én se kérem attól, akit most engedtem el futószárról, de ha már 2-3 kört képes ügetésben tartani a lovat, akkor ez a téma is előkerül, hogy miért fontos, mire való, hogy kell csinálni, mire kell figyelni. Meg ugye az se mindegy milyen lovon ül éppen. A reszelés kifejezést ezért se szeretem rá alkalmazni, az már egy durvább módja. Finomabb lónál olyan mintha egy szivacslabdát szorítasz-engedsz, egy keményebb szájúnál már mozdul az ököl is. Mindig a finom segítségtől megyünk az erősebbik, míg nem reagál, ha reagál engedek. Meg arra is kell figyelni, hogy ne löttyenjen be a szár... Stb. Na meg ha csak a kéz mozdul, akkor a ló visszaeshet, ezért a csizma segítség se maradhat el. Szóval ez komplexebb annál, hogy "csak átmozgatod a zablát" . Ezt igazán az edződ tudná elmagyarázni amikor lovon ülsz.
2021. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel egyetértek, de honnan tudod hogy hol tart a kérdező? Hogy kell-e még tudnia? Leírta, hogy kezdő, lehet még csak 1-2x volt futószáron, az is lehet hogy más szabadon megy, nem tudom. De ezért is mondtam, hogy azon most ne kezdjünk el vitatkozni, mit mikor kell tanítani a lovasnak.
2021. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Leírta, hogy még csak azoknak mondja az edző, akik már ugranak, a kérdezőnek még nem, valószínűleg azért, mert az edző szerint nem tart még ott."


Ha nem tart még ott, akkor miért kéri olyanra, amit még nem magyarázott el? Ellentmondó. Olyan, mintha általános iskolában kiadná a tanár matek órán, hogy na akkor most ezt tessék deriválni... Ja, de még nem is vették a deriválást, mert nem tartanak ott. Akkor hogyan gondolja?

2021. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Mondtam, hogy olvasd el rendesen kérdést. Az edző nem kérte ilyenre, ahogy korábban is említettem.

"4es. Leírta, hogy még csak azoknak mondja az edző, akik már ugranak, a kérdezőnek még nem, valószínűleg azért, mert az edző szerint nem tart még ott. "

2021. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi erővel itt semmilyen kérdést nem lehetne feltenni, mert mindig az edzőt kéne kérdezni :D
2021. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!