Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy angol teliver 4 eves...

Van egy angol teliver 4 eves lovam. Nem profi szinten van belovagolva. Tudja mind 3 jarmodot. Ugetesben mar sikerult neki megtanitani hogy ne szaladjon el es hogy lehessen vele lassan is ugetni?

Figyelt kérdés
Viszont vagtaban nem tudja a sebessegeket csak elrohan. A reszeles( szar jobb bal mozgatasa) nem valik be attol csak megbolondul. Ha ki van rakva 1-2 rud akkor is csak ra rohan es utana szinte iranyithatatlan. Hogyan tanitsam meg neki hogy lassabban es gyorsabban is tudjon vagtazni?
2021. dec. 30. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Csak az elmúlt par napban volt vagy 5 ilyen vágtaproblema kerdés... olvasd vissza a valaszokat..


(Mar ha nem te írtad ki azokat is..😂)

2021. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hat bocsi en ra kerestem de nem nagyon talaltam

De nem egyebkent nem en irtam ki

Be tudnad nekem linkelni legyszi?

2021. dec. 30. 19:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve azt elfelejtettem hogyha van egy akadaly akkor is inkabb elrohan nehogy barmi eselyem is legyem raforditani
2021. dec. 30. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresned kell egy szakembert, ugyanis nem szakszerűen gondolkodsz. Nem szakszerű egyszerűen azt mondani, hogy sebességváltások, vagy ehhez hasonlók. Itt a ló elengedettségét kell elérned, hogy elfogadja a csizmasegítséget és arra dolgozzon a hátával.

Tévhit az, hogy a sietős lovat csak visszafogni kell, ehelyett az előrelovaglás a kulcs, de azt is szakszerűen kell csinálni, különben nem vezet eredményre. Bonyolult, a ló és a te érdekedben is mindenképp fordulj minőségi edzőhöz, és ne akard túlkövetelni akadályokkal a lovat, amikor még talajmunkában sem tudod kontrollálni.

2021. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért probléma az, amikor mindenki okos, és ugyan a lovakhoz nem kell szakember...
2021. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy kéne szakember de lehetőség attól függetlenül nem biztos hogy adódik.

Utolsó előtti válaszoló. Jobb ha azt írom hogy nyújtás és rövidítés mintha egy szóban leírnám hogy sebesség váltás? Ez az oldal tudtommal nem arról híres hogy magyar helyesírási lexikon illetve kéziszótár helyességgel írunk le dolgokat. Egyébként a talaj munkával nincs semmi gond. Szóra lép üget vágtázik. Nem rohan szépen tartja a tempót. De hátról máris teljesen más ha egy ló a vállára esik és csak sodródik. Esetleg ha nem tetszik neki egy feladat elrohan. Egy egyszerű rúdra is úgy rárohan hogy van mikor a végén szinte az egyetlen kirakott rúdon is átesik

2022. jan. 1. 09:53
 7/7 anonim ***** válasza:

4es válaszoló vagyok.

Azt hiszem nem értettél tisztán, ezért megpróbálok érthetően végighaladni a dolgokon:

"Jobb ha azt írom hogy nyújtás és rövidítés mintha egy szóban leírnám hogy sebesség váltás?"

Nem a szóhasználattal volt a problémám, hanem azzal, hogy nem a szakszerű cél van a szemed előtt. A leírásodból ítélve a lónak az elengedettségnél kezdődik a problémája, de ezt látatlanban senki sem mondhatja biztosra. Hogy hozzak még egy példát, az nem mond semmit, hogy "a három jármódot tudja" . Persze hogy tudja, hisz ló.. 3 jármódban közlekedik. Ilyenkor az a kérdés, hogy képes beugrani vágátba, és addig abban maradni, amíg kéred, vagy már szép átmenetekkel dolgozik, hordozza magát, és laza háttal, átengedően, csizmát elfogadva és tiszteletben tartva dolgozik, mindhárom jármódban tudod irányítani a vállait stb. Tudom, hogy ez a ló még nem tart itt, csak példát akartam hozni, hogy legközelebb hogyan pontosítsd a leírást, mert az, hogy "Tudja mind 3 jarmodot" nem jelent semmit.

" Egyébként a talaj munkával nincs semmi gond (...) De hátról máris teljesen más"

A talajmunka alatt a síkmunkát értettem, bocsánat ha rosszul fogalmaztam. Úgy értettem hátról, bármilyen ugrómunka nélkül.


A leírásaid alapján úgy gondolom, hogy a rohanás félelemből ered, menekülni akar az ismeretlen nyomás alól. A nyomásra tanítani kell apránként a lovat engedni, és mindenekelőtt elérni, hogy a lovad megnyugodjon, elengedett legyen, mielőtt egy feladatba belekezdesz, és nagyon sokszor engedni kell neki, hogy megértse apránként hogyan van az a feladat, sokat dicsérni, fenntartani a nyugalmi állapotot.

2022. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!