Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamnak vágtában nem elég...

A lovamnak vágtában nem elég erős a zabla?

Figyelt kérdés
A lovamat az előző helyén feszítőzablával lovagolták, én vele mindig csikózablát (a legalapabb Decathlonos) használok. Lépésbe és ügetésbe könnyen irányítható, vágtában viszont mintha nem is törődne vele, jobban bele kell nyúlni, hogy reagáljon rá. Arra gondoltam, hogy nem elég erős a zabla neki, van is feszítőzablám (Tattinis pelhám, álladzólánc nélkül), de nem szeretném azt használni, ha nem muszáj.

2022. jan. 1. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aranyszabály: ha a lovaddal valami gond van elől, akkor jobban kell lovagold a hátulját.

A hátsó lábak és a hát munkájából ered a jó kapcsolat a ló szájával, a szársegítség csak a keret nagyságát határozza meg, illetve kis kontrollt nyújthat, félfelvételeknék van szerepe.

2022. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2022. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elrohanós lovat nem szájból kell visszafogni. Ebben a kérdésben pontos választ írnak a problémádra. Most nem akarom ismételni, de olvasd el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__11428428-hogy..


NEM A FESZÍTŐ, SEM A PELHAM ZABLA A MEGOLDÁS.

2022. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem elrohan, hanem oldalra nehezebben lehet kanyarítani
2022. jan. 1. 18:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kanyarodás megy nehezen, akkor próbáld ki a pálcás csikó zablát.
2022. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Az tök jó, mert úgy is csizmával és üléssel fordítjuk a lovat :D
2022. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a csikó meg a feszítő között milliónyi zabla van. Ha a fordulatokkal van a gond, akkor pálcással vagy félpálcással próbálkoznék, de inkább az idomítás felől kéne közelíteni.
2022. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem a felszerelésben kell keresni a hibát
2022. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Az elrontott lovat nem lehet utóidomitani zabla cserével. Erősebb zablától csak kikeményedik a szája, finomabb segítsegeket nem fog figyelembe venni. Meg kell tanítani, elengedetten menni, szárra kell lovagolni, földről és nagyon sokat futószáron kell vele gyakorolni. Ott tanul meg mindent a ló. Ehez nagyon jó segedeszköz a gumikarikás kikötőszár amit kifejezetten futószárazáshoz lehet használni, segíti a ló támaszkodádát, összeszedettségét, olyan mintha egy jól képzett lovas tartaná a szárakat miközben nincs a lovon semilyen teher.nyilvan önmagaban ez sem oldja meg a problemát ha nem tudod hogy kell használni vagy bele hajtani a szárba, a hátuljával kell dolgoznia. De mindenképpen keres egy olyan edzőt aki ért az ilyen elrontott lovakhoz! Nyeregben nagyon sok jármodváltást és iram váltást csinálj vele, hogy mire eljuttok a vágtáig rád figyeljen, lépés-ügetés-állj felváltva, kezdetben csak 10-20 méterenként válts vele jármódot aztán ha megy később már akár 4-5 meterenkent is meg lehet próbálni. Nyilván ne csak ezt csináld, legyenek hosszabb lépés, ügetés szakaszok is több körön keresztül, és LOVARDAI ALAKZATOK, amennyi csak lehet a legjobbak a körök és a kígyóvonalak. Összetett és türelmet igénylő dolog, de egy jo edzővel helyre hozható
2022. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha biztos hogy jol lovagolod hátulrol, van néhány tippem, de ezt csak az en lovammal tanult tapasztalat miatt mondom ezert lehet hogy hulyeseg.

(Pls ne pontozzatok le ha hulyeseg)


Az en lovam akkor 5 éves volt még csak ezért nem volt olyan jó a vágtája nyereg alatt. Nagyon jol volt hátulrol elore lovagolva ezert mertunk bele rakni egy masik zablat. Neki az volt a baja hogy le akart huzni mert meg nem volt elég egyensúlya es nem tudott jól fordúlni. A mosolygós zablát a lehúzás miatt választottam és azért vettem a pálcás verziót hogy jobban fordúljon. Arra figyelj ha ez egy fiatal ló és ugy erted hogy eros hogy le húz mert meg nem jo az egyensulya, ne akard sokaig fent tartani a felyet mert mivel nincs egyensulya, nagyon nehez lesz neki es megunja. Ha egy lo unatkozik, az a lovasnak soha nem lesz jó. Viszont ha ez egy idosebb lo, feszítő miatt gondolom, nyugottan merj hozzányulni. Ha játszik veled hogy kihuzogat a nyeregbol, ne hagyd neki. Nagyon rossz szokás. Azt hogy merj hozzanyulni, ugy értem, hogy rendesen lovagold hátulrol és szedd össze elöl nem azt hogy tépd meg a szajat!! Szóval zablára vissza térve, szerintem egy mosolygós pálcást kipróbálhatnál neki de az eddzodet is kerdezd meg hogy mit gondol rola mielott bele teszed a ló szajaba.

Ha nem úgy erős hogy kihúz hanem csak 1-2p után fárasztó tartani a fejet mas lovakhoz képest, szerintem egy sweet iron palcas zablat probalnek neki.


Majd szólj ha sikerült összeszedned a vágtáját! :))

2022. febr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!