Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lassan elkezdhetek...

Szerintetek lassan elkezdhetek ugrani?

Figyelt kérdés
Már lovagolok egy ideje, kb másfél éve vágtázok, és már többször volt hogy egy rúd volt a földön és azt vágtába úgymond "átugrtatam", és ma volt hogy kb 20 centi magasra fel volt téve a rúd és azt ugrottam át néhányszor és jól ment. Nemtudom hogy rákérdezzek e az edzőmnél vagy majd ha úgy látja komolyabban elkezdek ugrani és vehetek ugróedzéseket. Van a lovardában 2 3 ló akivel lehet ugrani és szoktam is rajtuk lovagolni. Ti mennyi idő után kezdtetetk el ugrani? Szóltatok az edzőnek vagy "magától" mondta?

2022. jan. 16. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk kicsit máshogy mennek a dolgok, én kb 9 hónap után elkezdtem ugratni. Mondjuk én akkor se és most se csinálom komolyan, csak kisebb x-eket ugrunk.

Igazából ha úgy érzed elég határozott vagy hogy rá tudd vezetni a lovat, és az ülésed is biztos akkor megkérdezheted akár a következő órádon is.

2022. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy enged-e ugratni az edződ, az nagyon tőle függ. Láttam nulla üléssel is lovast ugrattatni. Az hogy szerintünk elkezdhetnél-e, azt csak úgy tudnánk megmondani, ha látnánk hogy lovagolsz.
2022. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

A lányok hajlamosak azt hinni minden állatnál, hogy ők mennyire megértik egymást az állattal, ez is egyfajta vakság.

A sok lassie-film,Pata-csata meg ilyenek miatt.

Aztán a gorilla letépi a fejét.

2022. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez most hogy jön ide 3-as?
2022. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát hármas, valószínűleg ha szeretném, hogy az állat csináljon valamit, és az megcsinálja, akkor megérti mit akarok tőle. Még akkor is hogy ha ez csak arról szól hogy adok valami kaját neki és azt akarom hogy megegye. Ő megérti, odajön és megeszi. Nem kell túlmisztifikálni. Magasabb szinten magasabb szintű feladatokat lehet kérni. Az viszont kétség kívül igaz, hogy az állatok megérzik, ha szeretik őket.
2022. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy szokott működni, hogy ha a lovas tovább akar lépni, akkor megmondja az edzőjének, hogy ugrani szeretne, mert nem törvényszerű, hogy ezt tanítják. A másik, hogy az ugróedzések más árfekvésben vannak. Meg az adott lóállománytól is, hogy tudják őket forgatni, mennyi lovas van. Egy lóval egy héten max 2 alkalommal célszerű ugróedzést tartani, mert ha többet ugranak, az már olyan szinten terhelné meg a lábát, hogy a többi lovast nem tudja kiszolgálni. Jártam olyan helyen, ahol egy lónak szinte napi szinten volt olyan lovasa, aki ugrott, mellette még 3-4-5 tanuló még, és csodálkoztak, hogy 1 hónap után miért sánta a ló, le is kellett tenni pihenni vagy 1,5 hónapra, ami ott komoly bevételkiesést jelentett, mert nem tudtak annyi lovast vállalni (csak 4 ló volt amin oktattak, kis hely volt). Persze az állományt növelni meg nem akarták.

Szóval kérdezz rá az ugrásra, mondd hogy te szeretnéd tanulni, ha meg nem-et kapsz, akkor meg kérdezed meg, hogy mit kell tenned, elérned, fejlődnöd, hogy ugorhass. Ha pedig nem foglalkoznak veled, akkor célszerű körbenézni más lovardákban, más edző mit lát, esetleg oda járni ugrani.

2022. jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. jan. 21. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Ha azt mondod hogy a 20 centit meg a földre rakott rudat ugrattad, akkor az kicsit hülyén hangzik. Ugratni kb 50cm-nél szoktunk.

Én már ugrottam 90et. Úgy hogy egyszer hiányzott az oktatók ezért a másik edzővel volt órám és ők pont ugrottak. Szóval én is ugrattam:) velük

2022. jan. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez edzofuggo. Kérdezd meg hogy ő hogy látja a teljesítményed. Sok siker! Ha kérdésed van írj orivátot
2022. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A lovat senki nem kérdezi meg, hogy akarja-e... 😔
2022. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!