Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma 11 óra körül bezabáltak a...

Ma 11 óra körül bezabáltak a lovaink, nagyjából meddig lehet következménye a dolognak?

Figyelt kérdés
Délután mozgattuk őket 1-2 órát lépésben és ügetésben. Esznek, isznak, normális széklet van... Ha bármi baj lenne velük, az kijött volna már rajtuk, nem?
2022. jan. 16. 21:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy kukoricát ettek.
2022. jan. 16. 21:43
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Puffadás látszik rajtuk?

De mivel esznek, isznak, normális a széklet így nem gondolnám azt hogy baj lenne.


Pláne lassan 12óra múlva.


Még valami! Ha reggel furcsán viselkednek, akkor a reggeli abrakot kihagynám, és csak szénát meg vizet adnék. Illetve este se kellett volna meg etetni.

Reggel írd meg mi van.

2022. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi az offért, de miért gondolod, hogy bajuk lesz? A lovaknak ilyen szigorúan meg kell szabni az étel mennyiségét?
2022. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Aha, mert ha sokat esznek, és nem tud kiürülni a kaja, főleg a szemestakarmány a gyomrukból, megfájdul nekik. Nem tudnak hányni, és emiatt egy sima hasfájás végzetes is lehet, főleg, ha elkezd erjedni a kaja a gyomrukban, vagy ilyesmi.
2022. jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kukorica az necces tud lenni, én éjszaka mindenképpen rájuk néznék még egyszer. A kólika szörnyű tud lenni a lovaknál.
2022. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első: nem hiszem, mindig ilyenek. Kevés szénát kaptak este. Abrakot alapból kihagyjuk mindig mert nem dolgoznak. Ezért is féltem, hogy nagyon hirtelen ették.

Második: ráadásul a kukoricában sok a fehérje, nehezebb az emésztése is, könnyen okozhat kólikát vagy patairha gyulladást. Ezek pedig lovaknál életveszélyesek is lehetnek.

2022. jan. 17. 06:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Update: Szerencsére nem lett semmi bajuk. 😊 De ma megint meg lesznek jártatva a biztonság kedvéért.
2022. jan. 17. 06:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 17. 06:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit

1es vagyok

2022. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!