Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet szürke még a lovam?

Lehet szürke még a lovam?

Figyelt kérdés
Pejként van nyilvántartva, 2 éves lesz áprilisban. Augusztus óta van nálunk. Azt vettem észre, hogy a téli szőrével együtt elkezdett fakulni a lába, a fekete lábai kb. fele világos barnás már. A szeme alatt is kicsit világosabb a szőr (de nem szürke), illetve a hasán, fara belsején Ez csak a hosszú szőr eredménye, vagy lehet, hogy szürke lesz? Apja sötétpej, anyját sajnos nem tudom.
2022. jan. 20. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha pej akkor nem lesz szürke pláne, hogy már 2 éves.
2022. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A szürke ló nem szürkének születik. A csikószőre lehet pej, fekete vagy sárga is.

A szürkülés gyorsasága pedig nagyon sok mindentől függ.


Viszont a lovak téli és nyári szőre nagyban eltérhet. Ha nyáron visszatér az eredeti szőre akkor csak a téli bunda volt világosabb. Ha nyáron is látod rajta, hogy szürkül akkor pedig értelemszerűen szürke lesz =D


Az útlevélbe egyébként a csikószőrt írják. A legtöbb szürke pejnek, feketének, stb-nek van bejegyezve, kivéve ha előre gondolkodott a lófelügyelő vagy már felnőtt lóként kapott útlevelet

2022. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kettes.

A nyári színe ehhez a lóhoz volt hasonló: [link]

Mint Szilaj a meséből. A kifakult részek kivételével mindenhol barnább lett.

2022. jan. 21. 07:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy "a szürke ló nem születik, hanem lesz", vagyis nem szürkén születnek, hanem később, idővel szürkülnek ki.

Kedves kérdező, nekünk 2 db szürke csikónk "lett", de azért kétévesen már erősen látszott rajtuk, hogy ezek bizony szürkék lesznek.

Szóval, bár nem zárnám ki 100%-ban, hogy szürke, vagy deres (pejderes) lesz a lovad, szerintem inkább már megmarad pejnek, csak a téli, hosszabb szőr kicsit másabb színű, mint a nyári. Mondjuk nekem a pejderes nagyon tetszik, de hát nyilván nem a színe a lényeg a lónak.

2022. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebből nem hiszem hogy szürke lesz, viszont láttam már lovat 8-9 évesen hirtelen kiszürkülni, azelőtt deres volt.
2022. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es pl. van olyan nóniusz csikó ami pej, és később nyári fekete, vagy fekete színű lesz.


De én még nem láttam olyan lovat, mint amit a kérdező linkelt, pej színt, hogy kiszürkült volna.

2022. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!