Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdőknek való lovas könyvek?

Kezdőknek való lovas könyvek?

Figyelt kérdés

Szeretném jobban megismerni a lovakat, a lovaglást.

Az interneten rengeteg könyv van ilyen témában, de nem tudom melyikbe lenne érdemes belekezdeni.


Szóval aki még így az elején jár a lovaglás témában, mit olvasson, hogy talán ezeken a könyveken keresztül egy kicsit jobban megismerhesse magukat a lovakat, vagy éppen a lovaglást.



2022. jan. 25. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan érdekel, akkor a Lovasakadémia sorozat ajánlott.
2022. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ha a Ló etológia érdekel:


Desmond Morris: Miért csinálja a ló?


1-es vagyok.

2022. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén etológia:

Tóth Bettina – A ló, az ló

2022. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Viccen kívül: Gombóc paci a lovaglásról

Nem csak gyerekeknek! Közérthető, de mégis szakmai szövegezés, remek ábrák, világos magyarázatok. Pl a kígyóvonalak lovaglásáról 2-3 oldalon is ír. Jól felépített könyv.

2022. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lovasiskola gyerekeknek


Nem tudom, gyerek vagy -e vagy felnőtt, de a “gyerekeknek” része ne tévesszen meg, szépen, érthetően, közvetlen stílusban, gyönyörű képekkel van leírva benne a lovaglás összes alapja, kezdve a megfelelő lovardaválasztással, milyen felszerelést érdemes megvenni a lovaglás melyik fázisában, szerszámozás, alapgyakorlatok a lovon, tényleg minden. Tiszta szívből ajánlom!

2022. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy lovas könyv, Szűcs-Gáspar Kinga Mindent a lovaglásról, Az én lovam, Kedvenceink a lovak, Varázslatos lovak (ha a lofajtak is érdekelnek), A ló, Tilly lovas történetei (vannak benne szakmai részek is, sokat tanultam régebben belőle!!), a Lovasakademia Sorozatai tök jók. Ennyi jutott hirtelen eszembe. Mármint ezeket a polcról néztem xD
2022. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Flandorffer-Hajas: Ló és lovaglás.
2022. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös, amit ajánlottál könyvet, annak ki az írója?
2022. jan. 29. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Heike Lebherz
2022. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Hello! Hú, sok regényt olvastam inkább, mind ezeket a szakkönyveket, de én tudom ajánlani, a könyvsorozatot, ami nagyon sok szakmai dolgot is rejt: Lósuttogó Akadémia, ez inkább a lósuttogásba megy bele, de lovaglás is van benne. És még egy regény ami inkább a távlovaglás világát mutatja be, egy kicsit durvább ez a sport mint képzelnénk szóval: Dicsőség futam. Még rengeteg könyv van, de nekem most ezek jutottak eszembe. Ja, és még egy, a Lósuttogó Akadémia egy kicsit álomszerű és már már túl kalandos készülj föl rá. Viszont a Dicsőség futam szerencsére az igazi, néha nehéz oldalát is mutatja a lovaglásnak.
2022. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!