Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állok egy...

Szerintetek készen állok egy feles lóra?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkozom azon hogy legye egy feles lovam, hogy többet fejlődjek és esetleg versenyekre is mehessek. kb 1,5-2 éve lovagolok rendszeresen heti 2x 3x vágtázok 1,5 éve az ülésem stabil, a bakolásokat megijedéseket kiülöm még csak 1x estem, pedig nehéz lovakon is szoktam ülni. most fogok elkezdeni ugrani, már voltam egy kisebb díjlovagló versenyen, tudok nyergelni, futószárazni még nem de azt is meg szeretnék majd tanulni. suli mellett lenne időm ugyan így heti 2x biztos de inkább heti 3x kimennem hozzá, saját lovat nem szeretnék mert úgy nem lenne időm a tanulásra de szerintem egy feles ló belefér. és nem igazán szokott olyan lenni hogy félek amikor leesek vagy elrohan velem a ló és akkor 2 hétig nem lovagolok vagy nem vágtázok, amikor leestem egy bakolás miatt akkor is visszaültem ágtáztam még és a kövi bakolást már kiültem és tanultam a hibámból. Az érdekelne hogy szerintetek meg van e már a tudásom vagy milyen alapvető szint kell egy feles lóhóz. nyilván edzővel lovagolnék főleg az elején. előre is köszönöm a válaszokat nyugodtan írhattok bármit és ha kérdésetek van privátban is válaszolok. (nyilván nem itt gyik en érkező válaszokból fogom eldönteni hogy mi legyen hanem majd beszélek az edzőmmel, csak érdekel a véleményetek9

2022. jan. 26. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Feles/saját lóhoz nem csak lovas tudás kell, az elhelyezés mikéntjéről, a felestartóról, az anyagi háttérről, az általad elképzelt szerződésről nem írtál semmit. Pedig ezek ugyanolyan, ha nem fontosabb tényezők.


Szerintem most még nem állsz rá készen, neked még fejlődni kell, rá kell érezni a saját stílusodra, meg arra is, hogy mit akarsz a lovaglástól. Sport, verseny (ha igen milyen, hobbi, életforma stb.?

Tehát nem most kéne lekötni magad egy ló mellett, ami kitudja milyen (a kérdésed alapján nincs konkrét ló, vagy egyáltalán elképzelésed) mert te még formálódni fogsz, vagyis azt kellene.


Ha már konkrét elképzeléseid vannak magadat és a lovat illetően, akkor neki lehet ülni számolgatni, hogy feles vagy saját ló kellene, és hogy azt tudják-e állni a szüleid.

2022. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
a fő kérdés az szerintem is, hogy a _szüleid_ készen állnak-e arra, hogy súlyos havi költségeket átvállaljanak...
2022. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, még nincs konkrét ló akit "bérelnék" hanem csak gondolkodom rajta, saját lovat biztos nem szeretnék mert ahogy mondtam az nem férne bele az időmbe és az most sok lenne. A szüleim támogatnak amig felelősségteljesen gondolkodom
2022. jan. 26. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én azt mondom, hogy próbáld meg. Amíg eljutsz oda, hogy megvan a konkrét ló, hogy hol lesz, milyen edzőt találsz mellé, elmegy vagy fél év is. Ha megvan a stabil ülés, akkor az után egy félbér lóval sokkal jobban lehet fejlődni, mint egy iskolalóval. Ha a szüleidnek belefér anyagilag, jó lehetőség lenne. De csak is szerződéssel, edzővel vállaljátok. Ha mégsem tudsz annyi időt fordítani a lóra, mint gondoltad, esetleg nem jöttök ki egymással, akkor egyszerűen le tudod mondani. Sok sikert!
2022. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Egyessel értek egyet. De teljes mértékben. Én 6 éve lovagolok, és ez azt eredményezte hogy tudom azokat amiket te nem. Várj még 2-3 évet, mert most szerintem körülvesz a rózsaszín köd, és a lovaglás "feldobott", és ez azt eredményezte hogy szeretnél "egyből" lovat. Ez nem helyes.

A lovat takarmányozni kell, lovagolni. Ápolni, gondozni őket. Trágyázni, fürdetni, és még reggelig sorolhatnám.

Ennyi idő édeskevés rá. Legalább 3x-4x ki kell menni hetente a lóhoz, akkor is ha felesben van!!! Nem mindent a lovász, a ló másik tulajnosa fog elvégezni helyetted.

Tanulj meg még ugratni, futoszárazni. Ugyanis a lónak változatosság kell. És a futószárazás elengedhetetlen egy ló tartásában.

Kell neki hely, meg ugye egy másik fél. Anyagiakkal hogy állsz?? Nem kis költség a ló, én tudom.

Tényleg, ne értsd félre, nem kritikának számom.

Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan privátban.

2022. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ahogy azt már többször is írtam saját lovat nem szeretnék, hanem a felesen gondolkodom ennek ellenére többen is saját ló ellen érveltetek lehet nem voltam egyértelmű. Szóval felestartás, nekem egy nem túl fiatal ló lenne az ideális aki nagyon pörög és minden nap ki kelll hozzá menni hanem elég heti kb 5x. mivel mellettem lenne egy másik ember is nekem elég lenne csak heti 3x kijárni, edzővel lovagolnék vagy ahogy mondtam futószáraznék de azt még meg kell tanulnom
2022. jan. 28. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Oké, akkor szerinted mik a kötelességeid egy feles ló esetén?


És szerinted miért lenne jó döntés belevágni?

2022. jan. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mi a feles lóra értettük, nemdebár?
2022. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!