Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tolat rám a lovam?

Miért tolat rám a lovam?

Figyelt kérdés
Néha hátat fordít az istállóban, és szép lassan elkezd hátra felém tolatni. Mint aki rám akar tolatni. Rúgni nem rúg de nem szoktam kivárni mi lenne a tolatás vége. Hogyan szoktassam le erről? Semmi más dominanciára irányuló mozdulata nincs, csak ez a tolatgatás. Valakinek ötlet hogy mi használna? Maradjak ott? Vagy menjek végképp el tőle? Eddig kikerülni szoktam és elölről megközelítem. De mindig sarkokat választ.. mint aki sarokba akar szorítani. Köszi előre is!

2022. jan. 27. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipp, remélem lesz mástól is.

Ha volt ménesben, ott egymás farokrépáját szokták vakargatni, rágcsálni a pacik, lehet, hogy egy kis kedveskedést várna tőled. Ettől nem lesz kellemesebb a történet, plusz mégis lehet itt még egy picurka dominancia gond is, ha nem tudod ilyenkor megállítani és elléptetni, ha nem vagy vevő éppen a dologra.

2022. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod. Egy időben kipróbáltam hogy “elkaptam”a farkát és elkezdtem kefélni, fonogatni. Akkor mindig meglepődött, hogy ez lett a mutatványa vége… Nagyon örülnék ha az lenne amit írtál, úgy érzem efféle dominanciaharccal nem járnék jól. De azt kell mondjam inkàbb fenyegetésnek élem meg, persze lehet félreértem.. Bátorságot merítek és legközelebb félreléptetem ahogy mondtad. Legtöbb szitut már tudom kezelni, kiismertem mert sokat vagyok vele (itthon tartom) de ezzel az egyel nem tudok mit kezdeni.
2022. jan. 27. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A füle meg a feje hogyan áll ilyenkor?

Ha nem akarod, hogy ezt csinálja, amikor elindul, lépj egyet oldalra és nyomd el a fenekét. Vagy szólj rá, simán elképzelhető, hogy szimplán figyelmetlen. Paskolás, "halló, itt állok mögötted". De nagyon kéne látni, milyen a teljes testbeszéd

2022. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na igen nem mindegy, hogy seggvakarást vár vagy közben sunyít is.
2022. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a farokrépája alját szoktam kenegetni körömvirágos krémmel, esetleg megpróbálhatod. Ápolásnál volt már, hogy rám tolatott emiatt. De teljes testbeszéd nélkül nem lehet megmondani :(
2022. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszi a választ. Nem sunyít közben. Maga elé bambul általában a fal felé néz szóval a semmit nézi, leeresztett fejjel, füle normálisan áll, nem csapja hátra meg semmi. De nem is áll vigyázban. Olyan ellazultan álldogál, lépeget “rám”.. lassan, mint aki kötekszik vagy tesztelgeti a határokat.
2022. jan. 28. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Legközelebb próbáld meg hogy a kezedben van egy pálca és ha közeledik feléd hozzáérinted vagy akaár kicsit megpálcázod nyilván nagyon gyengén, vagy csak simán megütögeted a fenekét a kezeddel
2022. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bevált amit írtatok, többször próbálkozott de eltoltam, megpaskoltam a seggét, meg jeleztem neki szóval hogy ott vagyok. Mostanában már nem csinálja. Lehet ilyen időszaka volt…. :))) köszi mindenkinek!
2022. márc. 11. 16:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó hír, ügyesek voltatok. (1)
2022. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!