Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfelelő lenne?

Megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Már több éve lovagolok (kb. 6), 2021 őszén volt egy rossz tapasztalatom, élményem egy feles lóval (1 hónapig voltam a feles tartója).

kb. 3 hónap kihagyás után most újra elkezdtem lovagolni, egy másik lovardánál. nagyon jól tanítanak,később versenyre is fognak vinni (díjugratás).


jelenleg teljes mértékben úgy érzem, hogy nem állok készen egy saját lóra. míg nyeregből biztos, határozott vagyok, szabadon és földről annál bizonytalanabb. ezt lehet, hogy befolyásolta az a rossz feles, hiszen egy nehezen kezelhető lóval volt dolgom, gyüjtöttem egy pár rossz élményt.


Arra lennék kíváncsi, hogy mire elérek odáig, hogy versenyezzek

készen állnék-e egy saját lóra, illetve hogy helyesebben fogalmazzak, jobb lenne e a saját ló? Jobban megérné-e?



2022. jan. 27. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én most azt mondanám, ne siess. Lovagolj, legyél sokat a közelükben, élvezd, tanulj. Majd meglátod később. Ez egy türelmes sport. Ha komolyan versenyezni fogsz, kell majd saját ló, de addig nem szükséges. Legalább látsz több lovat is, csak a hasznodra válik.
2022. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jobban megéri-e elég szubjektív dolog. Ha veszel egy jól kezelhető lovacskát, tapasztalat nélkül azt is el lehet rontani, hiába lovagolsz jól. Lehet sokat bandáznék a lovászokkal, edzővel, ha úgy van kint maradék egész nap lovakat hoznák-vinnék, pucolnék, akár patkoláskor, állatorvosi vizsgálatkor ott lenni, 1-2 boxot kialmolni, futószárazni, mert amúgy így látod a lovakat sok szituációban, hogy mire mit reagálnak és te is megtanulhatod, hogy mire hogyan kell reagálni.

Volt egy nagyon jó kis ló, akivel dolgoztam, az elején minden happy volt, gyönyörűen ment futószáron is, aztán elkezdett rámkapni, pl beforgolódott futószáron. Na ilyenkor nem kell ráhagyni, éreztetni kell vele, hogy itt még mindig te vagy a góré. Mivel hamar rendeztük a dolgot nem lett belőle semmi, de ha ott hagyom győzni, akkor másban is megmutatkozik, pl nem adja a lábát, rádfarol a boxban meg hasonló cukiságok.

Szóval ezeket meg kell tanulni kezelni, ezt meg csak akkor lehet, ha több időt töltesz velük/köztük, meg van aki megmutassa.

Az anyagi részét meg te tudod, ha saját lovad van és versenyzel is vele, a tartási költségeken kívül megjelenik havi szinten egy komolyabb edzői díj is + a versenyek költsége (szállítás, startdíjak, licenszek, egyesületi tagsági díj...stb).

2022. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Előttem válaszolokkal egyetértek. Ne siess. Még van idő. Én ok először ló nélkül (saját ló nélkül) versenyeztem. És? Nem néznek le azért mert nem a te fenszi-menszi lovaddal versenyzel
2022. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!