Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabla vagy zabla nélkül?

Zabla vagy zabla nélkül?

Figyelt kérdés

Most zablát használok, sőt, többféle erőset is (mosolygós, nagy pelham, kimbelwick,…) és nagyon jól megy a lovam velük, de sokan azt mondják, hogy nem jó a lovaknak ha zablával vannak lovagolva meg hogy a ló szája bem arra van “kitalálva” hogy zablát tagyenek bele . Na ezt én értem, meg a hackamore(+ barmilyen zabla nélküli opcio) sok lónak nagyon jó is, de az sem tökéletes. A hackamore-t lehet ugyan olyan rosszul használni mint egy csikózablát nem? Vagyis végeredményben nem jobb.

Mivel az én lovam megy zablával és zabla nélkül is és én sem vagyon egyik ellen se, mi a véleményetek? Melyik a jobb?

( véleményem pontosabban: se a zabla se a hackamore nem tökéletes mégse versenyezhetünk nyakmaddzaggal)



2022. febr. 6. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a zabla ellenes duma szerintem azért hülyeség, mert mindent lehet rosszul és jól is használni. A ló nem arra lett kitalálva, hogy ráüljenek, vagy egyáltalán a közelébe engedjen egy ragadozót, de még is sikerült, tanítva lett.

Hallottam esetről, hogy valaki (gondolom rosszul szerelte fel) hackamoreal eltörte egy ló orrát, vagy csomózott kötőfékkel.


A ló a száján keresztül lazul (és a feszkó is ott gyűlik fel elsőre). Ha az ember jól lovagol, puha kézzel (de ugyanakkor a támaszkodást segíti), akkor a ló szájában a zabla masszírozó hatással lesz, biztonságot az a lónak és lazítja.


Egyébként semmi bajom a hackamoreal, azt is lehet jó használni, mint minden mást. A pálca sem lesz rossz dolog attól mert az idióták elverik vele a lovakat, ugyanúgy a sarkantyúval is.

2022. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és (1es vagyok) ha te myakmadzaggal a lovat össze tudod szedni elengedetten, és tudod irányítani (láttunk már rá példát), akkor igen is versenyezhetsz vele, nem tiltják a szabályok.

Ha helyesen lovagolsz, akkor a szár (zabla, hackamore, akármi) segíti a támaszkodást, megadja a keretet, de egy idő után a ló megtanul szinte csak az ülésedre szabályozni a támaszkodását, ezért van díjlovasoknál például, hogy előretolják a kezüket a ló nyakán, de a ló fejpozíciója nem változik.

Ha helyesen lovagolsz tehát, és persze rengeteg munkát teszel bele (szaktudással), akkor el tudod lovagolni akármilyem versenyen nyakmadzaggal.

Tehát jobban teszed, ha elkezdesz azon gondolkodni, hogy hogyan aktivizáld a lovad hátulját, hogyan használtasd a hátát, és kicsit félretenni a zablakérdést. Hidd el, van kb 10 féle zabla, ami minden lóhoz bőven elég (váltogatod állapottól függően), ha helyesen lovagolsz.

2022. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell már írnom, egyes kerek-perec leírt mindent, egyetértek. Gratula egyes a hosszú válaszért👏👏👏👏
2022. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a megerősítést hármas :) (1 vagyok)
2022. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem válaszolni, de igen, nagyon jó és részletes választ írt az 1. Nagyon szépen köszönöm❤️

Zablával kapcsolatos kérdéseken mindenki ki akad és nem segítenek hanem a lovast szidják. Kivétel hogy valaki megértette a lényeget

2022. febr. 7. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen egyes.

3as

2022. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!