Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovaglás?

Szőrén lovaglás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemsokára fogok szőrén lovagolni és az lenne akérdésem hogy milyen tanácsokat tudtok adni? Már sétáltam és ügettem szőrén de még nem vágtáztam szóval leginkább az érdekelne. (kengyel nélkül szoktam vágtázni)

2022. febr. 12. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Én már vágtáztam szőrén és elképesztően szabad érzés főleg ha egy pusztába mész.

Az a lényeg hogy jól kapaszkodj meg, ha nem vagy olyan biztos a kezeddel foghatod kicsit a sörényét a szárral együtt, vagy szár nélkül ha tudod úgy irányítani. Jól meg kell szorítani a lovat a térdeddel, mert hátra csúszol.

Utolsó tanács: Ne ess le:)

2022. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vágtázni sokkal könnyebb szőrén, mint ügetni, szóval ha az ment, ne félj! Illetve inkább térddel és combbal kapaszkodj, ne vádlival, mert ha érzékeny a ló, akkor simán veheti előrehajtó segítségnek. Nekem ezt senki nem mondta, így estem le:D Nyugodtan fogj egy kis sörényt a szárhoz, ha mozog nagyon a kezed.
2022. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzd fel a lábaid
2022. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

syőrén vágtáznu sokkal könnyebb, mint szőrén ügetni. itt a lefnehezebb dolog tapasztalataim szerint az, amikor vágtából visszajössz gyors ügetésbe.

ajánlom, hogy először próbáld ki voltizsban a vágtát, szabadon, mert ott ha úgy van, akkor meg tudsz kapaszkodni és a térdeiddel/combbal is sokkal jobban tudod tartani magad, illetve tapasztalataim szerint így lehet a világon a legkényelmesebben vágtázni, én imádom

2022. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokat lovagoltam szőrén.

Amire nagyon kell figyelni, hogy ülj bele a ló hátába. Dőlj hátra, ülj rá a "farzsebedre", különben pattogni fogsz, ügetésben és vágtában is. Ha megvan ez a satbil ülés, utána már oda tudsz figyelni, hogy ne szorítsd a lábaddal a lovat. Először ösztönösen "kapaszkodni" fogsz a lábaiddal, de minnél stabilabb lesz az ülésed, annál jobban el tudod majd ezt hagyni.

Szerintem a szőrén lovaglás adja meg a legbiztosabb ülést. Szóval hajrá! :)

2022. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!