Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenne rá érdeklődés?

Lenne rá érdeklődés?

Figyelt kérdés

Ló takarmányozási tanácsadásra szerintetek lenne érdeklődés kb.10 év múlva Magyarországon? Sokak nem tudják mit és mennyit etessenek a lovukkal+vannak lovak amelyeknek a szervezetük hiányt szenved valamiből és ezért nem olyan jó a kondijuk, vékonyabbak stb... és egy olyan vállalatra gondoltam ahol online lehetne tanácsot kérni ló dietetika ügyben. Ez úgy nézne ki az elképzelésem alapján, hogy felhívnának elmondaná a ló paramétereit, miket eszik és ha van bármiféle problémája amin javítani szeretne a lován (pl.kondíció) azt elmondja. Leteszi a telefont és én pár napon belül kidolgozom neki, hogy milyen összetételű tápot/vitamint etessen vele milyen mennyiségben. Ha igényelné megkeresném neki a megfelelő tápot amiből rendelnie kéne, természetesen ez plusz költséggel járna neki. A céget versenyeken és online is reklámoznám. Hollandiában/ Németországban/ Ausztriában tanulnám egyetemen a ló dietetikát és utána szeretném ezt megvalósítani.

Kérdéseim:

1) Ezt így meg lehet valósítani anélkül, hogy látnám élőbe a lovat vagy vérvétel nélkül, ami kimutatja melyik vitaminból szenved hiányt?


2) Szerintetek egy ilyen dolog 10év múlva mennyire működne? Lenne rá kereslet?


Nagyon új ez az ötlet, ma találtam ki.


2022. febr. 12. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos lenne rá érdeklődés, de azért a legjobb ha élőbe is megnézed a lovat.

Az állatorvos sem interneten műt.

2022. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó, kérdés, hogy az ország melyik részén. Ahol mezőgazdaságra használják a lovat, ott nem valószínű, de Pest megyében, ahol sok a sportlovas, ott nagyobb lehet a kereslet. Angliában éltem 9 évet egy istállóban, ott találkoztam hasonlóval. Csatlakozom az elsőhöz, ehhez mindenképp ki kell menni megnézni a lovat. Hogy néz ki, hogy mozog, milyen szénát kap, milyen a legelő, mekkora helyen van. Ezek is befolyásoló tényezők.
2022. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy apró szeletéhez szólnék hozzá a dolognak.

Szerintem mindenképp látnod kell a lovat. Egy példa. Ha a hosszúszőr vöröses árnyalatú (de alapból fekete, sárga lónál nyilván más a helyzet) akkor az utalhat májproblémára (ami takarmányozásból is eredhet, tehát a te asztalod). Ezt nem fogja neked elmondani a lótartó, mert azt hiszi csak kiszívta a nap vagy eleve ilyen. Tehát egy jelet a bajra már nem veszel észre és még egy csomó ilyen van (pl repedezett pata). Jelek/tünetek nélkül meg hogy veszed észre hogy baj van?


A vérvétel is elengedhetetlen szerintem. Nyilván, ha az a baj, hogy alig kap enni az a szerencsétlen ló és azért sovány, akkor nem kell vérvétel. De ehhez kihívni sem fognak. Inkább komplexebb problémákkal fognak keresni szerintem, ahová nem elég a józan paraszti ész, hanem tudás kell és vizsgálatok. Bizonyos hiányokat/bajokat vizsgálat nélkül nem fogsz észrevenni, vagy lehet észreveszed a bajt, de félrekezeled más betegségre, mert csak egy része látható szabad szemmel a tüneteknek, ami félrevezető.

2022. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!