Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azért “utaltam” meg a lovaglas...

Azért “utaltam” meg a lovaglast, mert az utóbbi időben nagyon kevés sikerelmenyem volt?

Figyelt kérdés
Elég összetett dologról van szó. Decemberben voltam utoljára, elég onbizalomhianyos vagyok, és emiatt hajlamos vagyok elbénazni dolgokat a lovardamban, és az edzo is elég kivételezős, megvannak a kiskedvencek akikkel egymást megölelve búcsúznak el és minden gondját elmondja nekik, rengeteget fogalkozik velük, ez kb 7-8 lány és van a maradék akivel nagyon tartja a távolságot, és nem törődik annyit, mint a kedvencekkel. Nem igazán dicsér, ha valami jól sikerült, és hajlamos vagyok befeszülni mellette. A decemberi utolsó lovaglásaim katasztrofálisan sikerültek, a ló (aki amúgy ott mindenki kedvence, de velem egy igazi kis gyökér, ezért nem szeretem) teljesen elszabadult velem vágta közben, nem tudtam megállítani, annyira pattogtam hogy konkrétan majdnem kipattogtam a nyeregből és az edzo torka szakaszából ordított velem hogy álljak meg, és utána elegge lecseszett, pedig én nagyon próbáltam megállítani, de a ló teljesen kiszaladt a kezeim közül, majdnem kiszaladt velem a pályáról de ez őt egyaltan nem érdekelte hogy akármit csináltam vele, nem állt meg, csakis az én hibám volt. Az utána következő 2-3 lovaglason be voltam már feszulve, nagyon féltem a vagtatol, nem is sikerült. És utána abba is hagytam. Most hogy megint jön a jo idő, gondolkozom hogy mi legyen. Rengetegen járnak abba a lovardaba, és mindenki nagyon szereti az edzőt és a lovakat is, sok ismerősöm a neten ezerrel pakolja ki a kepeket onnan, igazi lovak iránti szeretettel.De én valahogy úgy érzem, hogy megutáltam az egészet. Ezektől a posztoktól a lovakkal is nagyon ideges leszek mostanaban. Nem megy, nem sikerül, de neha vannak jo napok amikor szuperül megy minden. De ha valami nem sikerül, rogton elmegy a kedvem az egésztol. Nagyon ingadozó a viszonyom ezzel az egesz lovarda dologgal. Mit kene csinálnom? Hagynom az egészet a fenébe, vagy az edzővel beszélnem?

2022. febr. 19. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha távol maradsz a magyar lovasoktól csak nyersz.
2022. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress egy helyet, ahol biztonságos lovagoltatás zajlik.
2022. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint menj át másik lovardába. Először is azért, mert ne üvöltözzön ok nélkül az edző meg ugye zavar téged hogy kivételezik emberekkel. A másik ok, hogy akkor új embereket, lovakat ismernél meg, új lehetőség lenne. És keress egy olyan edzőt aki bíztat téged, mert a sikerélmény nagyon jót tenne az önbizalmadnak. És akkor hátha jobban megszereted a lovaglást, szerintem most ne hagyd abba. Aztán ha egy jobb edzővel, sikerélényekkel sem élvezed, max akkor hagyd abba.

És bízz magadban, mert meg tudod csinálni :)

2022. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem bármit is csinálsz az életben, mindig olyasmit valassz amit szeretsz es elvezel. Hobbi, kajak, emberek, munka. Mindig ugy alakitsd az eleted hogy szeresd elvezd, kulonben mi ertelme lenne? Raadasul lovagolni bem is kotelezo, tehat ha meg szenvedes is, akkor meg minek. Kepzeld el magad, ha mas lovardaban jol mennek a dolgok, tudnad e elvezni, tenyleg odaig vagy e tiszta szivbol a lovakert vagy csak gyerekkori fellangolas volt?
2022. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarlak elszomorítani még jobban, de nincs olyan hogy a ló(főleg egy iskolaló aki mindenki kedvence) akármit csinálsz, nem áll meg. Nem a ló hibája ha nem tudsz vele bánni.

De ez természetesen nem is a te hibád. Az edződnek meg kellett volna tanítania hogy mit csinálj ilyen helyzetben, és nem elengednie szabadon amíg nem vagy elég határozott. Ismerem az ilyen fajta edzőket, akik kivételeznek és tudom milyen nehéz ha téged meg se dicsérnek. Az meg az alap hogyha nem tudsz még jól vágtázni/félsz/szorongsz akkor nem csináltatja meg veled akkor is. Felrakhatott volna futószárra, ülésjavításra, stb. Nekem úgy hangzik elég sokan is jártok oda, szerintem menj át máshova. Nyugodtan írhatsz privátot, ha szeretnél beszélgetni vagy ha kell, lehet tudok pár jó helyet is mondani a közeledben. :)

2022. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt az edző a tulaj is? Vagy alkalmazott? Ha szereted a helyet, akkor beszélj az emberekkel. Az edzővel is és ha másik személy a tulajjal is. Ugyanis ismerős lovardából is elment egy csaj az edző miatt, pedig heti 2-3x járt 5000 Ft-ért... Az egy hónapban alsó hangon 40 ezer bevétel és ez "csak" 1 lovas. Amikor kiderült miért ment az edző körmére nézték. Szóval mielőtt lelépsz próbáld meg ott rendezni a dolgokat. Hátha változik valami...
2022. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem is tudom... Az edző, aki 7-8 lányon kívül mindenkivel tartja a távolságot, és nem törődik velük annyit, de mindenki nagyon szereti?


Egyet lehetőséget azért divatosan elhallgatnak a hozzászólók, van, aki nem a lovakra való. ide persze nem tartozik az, hogy valakit a lovagolni tanulás folyamán elvisz a ló. Azért az már sokakkal előfordult, legfeljebb a hozzászóló nem lát a szemétől. :D

2022. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

7-es!


Edzőként mondom, tudom, hogy van olyan lovas, aki nem lóra való. DE szeret lovagolni és szereti csinálni. Még nem tudom, hogy tálaljam a szülőnek és a gyereknek is, hogy a büdös életben nem fog megtanulni lovagolni, mert nincs hozzá érzéke. 6 éve lovagol egy lovon képes vágtázni, vagyis inkább mer. Nem érzi a szármértéket és ha 2 hét kimarad, akkor tehetem vissza futószárra, mert villaülése van. Nagyon sok mindent kipróbáltunk már, de egyszerűen zsákutca. Viszont nagyon szeret lovon lenni, lovazni. Biztos, hogy nagyon összetörne, de lassan közölni kell velük a tényt, hogy lovaglásról szó sem lehet max lovacskázás van az ő esetében.


DE a kérdező esetében teljesen más a dolog. Van egy befásult edző, akinek megvan a kis sleppje a többi meg csak úgy van. Nem lehet mindenki szimpatikus a másiknak, viszont a kommunikáció nagyon fontos. Szóval ha valami nem megy, nem tetszik, nem tudod, akkor meg kell beszélni az edzővel. Ha lepattint, akkor lehet menni a főnökéhez, de a konklúzió megvan, hogy ideje másik lovardát keresni. Hidd el kérdező nem biztos, hogy a te készülékedben van a hiba! Amúgy a többieknek se megy mindig tökéletesen a lovaglás, még annak se, aki évek óta jár...

2022. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

"Hidd el kérdező nem biztos, hogy a te készülékedben van a hiba!"

Ja, csak ez nem azt jelenti, hogy biztos, hogy nem a te készülékedben van a hiba. Erről a finom különbségről értekeztem.

2022. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon ingadozó a viszonyom ezzel az egesz lovarda dologgal. Mit kene csinálnom? Hagynom az egészet a fenébe, vagy az edzővel beszélnem?"


A kérdésben erre a mondatra reagáltam ezzel. Nem biztos, hogy a kérdezőnek nincs érzéke hozzá, ezt csak az tudja megmondani aki látta lovagolni, dolgozott vele. Meg attól, hogy az egyik helyen rossz élmények érik, lehet egy másikon egy másik ember meg képes kihozni belőle olyat, amiről nem is gondolta, hogy elérhető. Szóval 1 lovarda és 1 edző után erről nem lehet kijelenteni, hogy már pedig abba kéne hagyni. Lehet egy másik edző mellett akit érdekel is a lovon ülő ember és nem csak a pénze, tök jól fejlődik a lovas, vagy legalább jól érzi magát és nem érzi az egészet pénzkidobásnak.


Sok lovas csak évek után jön rá, hogy amit eddig oktatásként kapott nem ér annyit, mint a pálya közepén egy kupac lócitrom.

2022. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!